Ekran Suprema ?

Integro

Member
Witam

Zakupiłem i zamontowałem swój pierwszy zestaw Benq W1070 i Suprema Andromeda IM. Chciał bym podzielić się z wami kilkoma uwagami odnośnie zamówionego przeze mnie ekranu.

Na początku pojawił się problem z materiałem. Niby nieznaczny, ale w lewym górnym rogu widać jedną falę materiału w pionie co delikatnie zniekształca obraz ale cała reszta jest idealnie płaska. Bardziej interesujący jest fakt, iż mimo tego że zamówiłem ekran Matt Gray, dotarł do mnie Matt White. Jest to mój pierwszy ekran więc dla pewności wszedłem na stronę producenta a tam przykładowe zdjęcie materiału szarego wygląda dokładnie tak samo jak biały. Sprawdziłem więc na opakowaniu, okazało się że z pośpiechu przy kurierze nie zwróciłem uwagi na to, że faktycznie przysłali mi biały ekran. Zadzwoniłem więc do dystrybutora i do 48 godzin miał dotrzeć do mnie kurier z właściwym ekranem. Był szybciej bo już następnego dnia. Tym razem sprawdziłem na opakowaniu dokładniej i wszystko się potwierdziło. Zaskoczeniem było dla mnie natomiast, że mimo informacji od dystrybutora, kurier nie wie nic na temat tego żeby odebrać ode mnie stary ekran, jak się potem miało okazać dzięki bogu, bo to ułatwiło rozwiązanie mojej sytuacji. Po wejściu do mieszkania i rozpakowaniu okazało się, że to nie koniec mojej przygody z SUPREMA. Dla jasności dodam, że wszystkie przesyłki są bezpośrednio z SUPREMA. Pierwsze co rzuca się w oczy to fakt, że ekran zapakowany był bardzo niechlujnie względem pierwszej paczki z białym ekranem (w środku jeden z kartoników był zgnieciony, być może przez przesuwający się ekran podczas transportu albo podczas pakowania co wydaje się być bardziej prawdopodobne z uwagi na rodzaj odkształceń, przez co zawartość kartonu nie była stabilna i przesuwały się jej elementy), wyposażenie nie wyglądało już tak dobrze jak w poprzedniej paczce (np. w innym formacie instrukcja instalacji, z innego materiału wykonany element do sterowania poziomem maksymalnego opuszczenia i podniesienia materiału), inny pilot sterowania IR (ma o dwie funkcje mniej od poprzednika), brakuje nalepki znamionowej z informacją o modelu za to pojawiła się na kasecie naklejka ,,Made in China” (na poprzednim ekranie nie było tej drugiej), inny jest system mocowań (znacznie komplikuje montaż w miejscach z trudnym dostępem), ale wisienkom na torcie okazał się fakt, iż kaseta którą ujrzałem jest z niższego modeli bez IM . W każdym razie, dzwonili do mnie z SUPREMA. Nie bardzo widzą w czym jest problem, ale oddzwonili do mnie ponownie z informacją o ,,satysfakcjonującym mnie" rozwiązaniu, tj. ostatecznie proszę wybrać który ekran panu pasuje i ten zostawić. Co prócz tego się dowiedziałem?

ISTOTNA INFORMACJA DLA CHCĄCYCH ZAKUPIĆ EKRAN SUPREMA ANDROMEDA IM

Jeśli zdecydujecie się na ekran biały to macie ładną kasetę z krągłymi kształtami przedstawioną na stronie producenta. W zestawie jest solidnie wykonany pilot z 5 przyciskami (zwiń, rozwiń, stop, lekko rozwiń, lekko zwiń), i wygodniejszym sposobem mocowania.
Jeśli zaś zdecydujecie się na szary ekran to musicie liczyć się z tym, że za większe pieniądze, dostaniecie coś co nie wydaje się być tak solidne jak poprzednio opisany ekran. Bez informacji o modelu, w kwadratowej kasecie z nieco innymi wymiarami oraz ze sterownikiem wspartym pilotem który jakościowo raczej nie jest zbyt solidny jak i nie posiada przycisków lekko rozwiń i lekko zwiń.

Z czego wynika taka sytuacja? Celem uzyskania oszczędności, firma SUPREMA korzysta z dwóch różnych fabryk i z jednej idzie biały a z drugiej szary ekran. Nie ma fizycznej możliwości uzyskania szarego ekranu w kasecie z białego. Po zastanowieniu, mając na uwadze wszystko co powyżej napisałem, mimo iż korzystam z projektora tylko do filmów lub gier, zostawiłem sobie biały ekran. Przeglądając na szybko internet znalazłem genialny pomysł na uzyskanie efektu szarego ekranu na białym. Skoro i tak oglądam przy pełnym zaciemnieniu pomieszczenia, to wystarczy że włączę tryb lampy ECO i już mam wszystko nieco ciemniejsze jak na szarym ekranie. Wiem że to nie będzie do końca to samo, ale lepsze to niż nic.

Ostatecznie dzięki braku kompetencji osoby zajmującej się logistykom w SUPREMA, nie musiałem wyczekiwać na przysłanie ponownie białego ekranu, ani ryzykować, że dostanę jeszcze coś innego ;).

SUPREMA dajecie rade . Cieszy mnie natomiast fakt, że po tym jak poinformowałem pana z SUPREMA telefonicznie o różnicach w obu ekranach i że jest to istotna informacja której brakuje na stronie, zobligował się czym prędzej ją tam zamieścić. Liczymy na was panowie.

Kurcze, dobrze że jestem na urlopie i mam na to wszystko czas.

Co do smrodu. To przy białym ekranie, mimo iż go nie wietrzyłem, zniknął sam po około 5 godzinach użytkowania i nie był aż tak mocny aby to specjalnie przeszkadzało mimo iż rozwijany był w bardzo małym pomieszczeniu (odległość od ekranu 2,5M). Jedynie przy pierwszym rozwinięciu uderzył mnie mocny zapach ale po chwili już znacznie zmniejszyła się jego intensywność.

Podsumowując, normalnie rewelacja, a tyle się dobrego czytało o tej firmie. Po otrzymaniu drugiego ekranu, myślę że SUPREMA goni niedoścignioną do tej pory firmę Kraftmann ze strony uchwytyekranyprojektory. Z nimi też miałem przygodę, bo zamiast doczytać wcześniej w sieci złożyłem u nich zamówienie. Nie zgodzę się z opiniami jakoby personel był niemiły. W pełni profesjonalnie zostałem potraktowany, z należytą kulturą. Musiałem się tylko przypomnieć na koniec o zwrot pieniędzy za nieudany deal. Zamówiłem produkt który miał być dostępny na magazynie sprzedawcy w ilości nie pamiętam ilu sztuk ale więcej niż jednej. Jak się okazało nie było na stanie ani jednego egzemplarza tego produktu, więc zaproponowano mi o połowę droższy ekran w tej samej cenie bez dopłaty. Niestety za wprowadzenie klienta w błąd, oraz z wiedzą o znacznym spadku jakości produktów tej marki (chamska chińszczyzna), zwróciłem się o zwrot wpłaconej przeze mnie kwoty na poczet wybranego ekranu. Dodam jeszcze że zakupu dokonałem przez portal Allegro tak więc tam raczej nie powinno być mowy o pomyłce, że ktoś zapomniał usunąć informację ze strony sklepu, tym bardziej że jak już wcześniej wspomniałem dostępne było więcej niż jedna sztuka.

W takim razie co można polecić komuś kto chce kupić dobry ekran? AvTek? Myślę, że SUPREMA Andromeda IM biały na pewno warto polecić, co do szarego to radze szukać innego producenta.
 
Ostatnia edycja:

Blowy

New member
Ja cały czas czekam na podjęcie decyzji od SUPREMA co z moim ekranem, czy to jest standard jakościowy czy nie. Każdy boi się podjąć decyzję, tylko szef firmy który jest na urlopie i każą mi czekać, mało profesjonalnie to wygląda. Więc nie powiem jeszcze jak się się zakończyła sprawa z moim wymiętolonym ekranem.
 

Blowy

New member
Niestety cały czas czekam na odpowiedź jakie zostaną podjęte kroki. Sprawa się wydłużyła z powodu ich skrzynek mailowych, firma posiada maile na jakiś dziwnych hostingach przez co moje maile nie dochodziły do nich. Po ponownym wysłaniu mam nadzieje, że sprawa w końcu ruszy, dziwnie to wszystko wygląda. Na pewno poinformuje was jak się sprawa zakończyła.

Dodam tylko, że ekran tak się zaczął zawijać na bokach, że wchodzi już na jakieś 15 cm w pole projekcyjne i widać załamania obrazu. Cały czas się łudzę, że to felerna sztuka.
 

Ultro

New member
Trzeba było szukać i czytać, Ja przeszedłem przez 4 ekrany w tym suprema. Jest tutaj gdzieś mój taki mały teścik ( optika, beenoscrin, art, i adeo) ze zdjęciami. Suprema za tę kasę to "kałkaz" miałem fale, oddałem. Tak naprawdę na rynku pozostaje tylko ADEO parę stówek dołożysz i masz spokój, ja już 4 lata chyba.

Pozdrawiam

Aha myślałem że w kwestii ekranów można tanio i dobrze ale niestety nie da się :p ( chociaż ten Art za 700 stów był ok tylko biały niestety)
 

RwVision

New member
Adeo sam polecam, jednak jest glosny i akcesoria to istna bieda. Mysle, ze jeszcze k@uber trzyma poziom, a ludzie z firmy powiedzieli mi, że k@uber, Adeo, Avers i Viz-Art im sie nie faldowaly.

(Dlaczego slowo k@uber jest cenzurowane tutaj?!)
 

Integro

Member
Dzięki opisanej przeze mnie wcześniej opieszałości firmy w której zamawiałem ekran, do tej pory mam jeszcze oba egzemplarze. W chwili wolnego czasu pozwoliłem sobie na tymczasowe podwieszenie ekranu celem sprawdzenia szarej powierzchni. Jakie wrażenia? W porównaniu do kasety z białego ekranu, ta z szarym wyposażona jest w cichszy silnik napędu. Po rozwinięciu, było już tylko pod górkę. Na całym ekranie występuje efekt srebrzenia (chyba że patrzę na niego nieco z dołu to mimo iż nadal jest to nie aż w takim stopniu), do tego może nie jest wymięty jak ten na zdjęciach poprzednika ale na całej długości jest pofalowany pionowymi pasami przy czym skrajny lewy pas w zdecydowanie znacznym stopniu, zniekształca obraz. Jeśli zaś chodzi o sam efekt oglądania filmów to być może za mało czasu poświęciłem na porównanie albo nie miałem ku temu odpowiednich warunków bo nie mogę sobie pozwolić na równoległe uruchomienie dwóch ekranów obok siebie, ale na tyle na ile sam mogę ocenić, to faktycznie czerń jest głębsza ale co za tym idzie cały obraz jest znacznie ciemniejszy. Zwiększenie jasności wyświetlania nie przynosi oczekiwanego efektu. Generalnie dużo lepsze kolory jak dla mnie były na białym ekranie. Do tego, co było do przewidzenia, na szarym ekranie nie idzie (przynajmniej u mnie) uzyskać białego koloru, jedynie jasno szary co też przy scenach z dużą ilością światła sprawia że jest po prostu nienaturalnie ciemno. Do tego na szarym ekranie przy filmach w słabszej jakości (divix) obraz w znacznej części jest po prostu ciemny i nic nie widać na ciemnych scenach, co nie występuje przy materiałach w jakości FHD. Podsumowanie: zostaje przy białym i to bez dwóch zdań. Pozdrawiam i życzę udanych wyborów.
 

Integro

Member
Zdjęć może nie zrobię, ale wstawię linki do fotek z sieci.

Biały:
491758c36499eaf2010803624e287d71.jpg


Szary:
80466c22a3035122c81bf0466e85fe1a.jpg
 

marcinusek

New member
Gdybym wcześniej trafił na ten wątek mocno bym się zastanowił na zamówieniem które zrobiłem w Morele.net. Ekran Suprema Feniks MW który odebrałem był wręcz tragiczny. Dolna belka krzywa, płachta przez to pofalowana no i na bocznych czarnych obramowaniach zawijasy. A smród jaki rozchodził się po pokoju nie do wytrzymania. Po trzech dniach nadal silnie woniło. Produkt szkodliwy dla zdrowia. Czekałem już 2 tygodnie i dziś zgłosiłem chęć odstąpienia od umowy z tytułu 14dni na zwrot. Suprema spadła na psy, ciekawe ile będę czekał na zwrot kasy od Morele.
 

komanch

Member
Jak czytam o waszych problemach z ekranami suprema, to się zastanawiam czy to ja miałem takie szczęście czy o co chodzi. Z mojego modelu byłem i jestem zadowolony, powierzchnia prosta i gładka.
 
Do góry