Ekran projekcyjny- kilka pytać. Liczę na pomoc

rafszy90

New member
Witam, chciał bym się poradzić zapytać was bardziej doświadczonych.Na początku chciał bym zaznaczyć , że jestem "Świeżakiem" w tym temacie i zacząłem się interesować tym niedawno. Planuję kupić projektor i ekran projekcyjny.. Projektor już w zasadzie wybrałem będzie to Benq w1070 . Problem mój polega teraz jedynie na tym ,że nie wiem jaki kupić ekran... może mi coś poradzicie? macie jakieś doświadczenia ? może znacie jakieś dobre firmy , sami taki posiadacie ? Interesuje mnie ekran elektryczny na pilon, szerokość 240cm +- i chyba matt grey ;) koszt w granicach 2000zł. Zapomniałem dodać pokój o wymiarach 4x4 projektor na suficie.
 

martinxxx.ma

New member
Napisz coś o środowisku w jakim będzię odbywała się projekcja .... bo to jest najważniejsze....w doborze ekranu środowisko jest tak samo ważne jak proj....
 

rafszy90

New member
Ściany bd szare, pokój dosyć jasny , ale będą rolety w oknach . Oglądać mam zamiar głównie wieczorem/noc.
 

martinxxx.ma

New member
Ściany szare to i tak b.dobrze tylko mam nadzieję że matowe :) ....pasowało by sufit też w takim lub ciemniejszym kolorze walnąć...... jeśli chodzi o marki ekranów to najlepszy stosunek ceny do jakości mają Adeo....
Najlepiej ,a wiem z doświadczenia brać pod uwagę ekrany ramowe.... przez cały okres użytkowania zachowują idealną ,czyli niepofalowaną część projekcyjną....

....natomiast ekrany zwijane tylko z napinaczami.....ale to już przekracza znacznie Twój budżet na ekran....

Natomiast materiał na ekran Adeo to w Twoim przypadku bierz pod uwagę Reference Gray zdaje się o współczynniku odbicia gain 0.9....
 
Ostatnia edycja:

rafszy90

New member
Właśnie prowadzę rozmowy z przedstawicielem firmy Adeo :) znasz może jakiś konkretny model sprawdzony? . Wiem że z napinaczami najlepiej , ale ta cena...trochę przeraża. Ramowego nie mogę mieć ponieważ na tej ścianie jest przewidziane coś jeszcze oprócz "elektrycznego ekranu projekcyjnego" .
 

martinxxx.ma

New member
Adeo Reference Grey.... a opakowanie (kaseta) to już kwestia gustu....


Chociaż wg mnie do Twoich warunków kolorystycznych dobra by była powierzchnia Helios Grey ale ten materiał to tylko ekran ramowy... a najlepszym rozwiązaniem byłby ekran ramowy Magicscreen Future.... mój znajomy niedawno zakupił ten ekran i jest wniebowzięty .....miał wcześniej ramowy od adeo..... widzałem u niego tego Magica i jestem pod dużym wrażeniem co ten ekran potrafi....a kolega ma jasne ściany i sufit ale ekran działa jakby w pokoju było wszystko czarne(znaczy ściany i sufit).... ale ten ostatni to już niestety wyższa cena niż Twój budżet.... lecz cena wcale nie jest taka straszna patrząc jaki obraz dostajemy w zamian.....
 
Ostatnia edycja:

rafszy90

New member
Wszystko co fajne i dobre przeważnie kosztuje :) Był bym w stanie się pokusić o taki , ale tak jak pisałem wyżej warunki mi nie pasuje... Na ścianie będzie coś innego , a zbyt często nie oglądam TV żeby to zmieniać ;)
 

rafszy90

New member
Witam :) już jestem szczęśliwym posiadaczem projektora benq w1070 :) Teraz mam pytanie czym proponujecie podpiąć go do kina domowego. Posiadam b.stare kino domowe ( lg ht552th ) . Do projektora bd podpięte 2 x hdmi ( 1 x cyfra + , 1 x Laptop ) Obraz mam z głowy... teraz jest problem z głosem ;/ podpiąć go 2x chich ? w kinie mam wyjście (input , Aux L R ) Czyli przełącze sobie kino na Aux i bd grało ? Mam tez wyjscie optyczne tylko co wtedy ustawic na kinie zeby to grało ? aaa i gdzie to podpiąć w projektorze , bo kino mam 5,1 ;) z góry dziękuję za odpowiedz :)
 

rafszy90

New member
ok ,ale co jak bd chciał puscic film z laptopa ? przełączać kable ? w takim razie musial bym miec 2 kable i je przełączać ? komputer kino ( 2 chinch ,jack ) kino cyfra ( 2 chinch, 2x chinch) Myslalem zeby polaczyc kino z projektorem kablem 2x chinch 2x chinch na kinie ustawie "AUX" i wszystko bedzie ładnie grało .
 

martinxxx.ma

New member
Szkoda że nie masz jakiegoś zwykłego ampli... życie byłoby prostsze.... wpinasz wszystko w ampli po hdmi i z ampli hdmi do proja..... i lecisz z seansem..... :) ;)
 

Trinitron

New member
95_1206155530.jpg


Tak masz?
 
Do góry