ekran manualny - hałas

daimio

New member
Witam Panowie,
przez ostatnie tygodnie naczytałem się tu sporo o ekranach/projektoarach,
efekt tego taki że projektor już jest w drodze natomiast brakuje mi jeszcze ekranu. Do tygodnia muszę jakiś kupić.



Jako że ekran byłby rozwijany/zwijany w późnych godzinach zależy mi aby nie narobił hałasu.
Batalia z żona wygrana połowicznie gdyż pomimo sprzeciwu przyjęła już do wiadomości że ekran/projektor zawisną lecz nie chce żadnych wiszących kabli, zatem nie pogrążając się bardziej wybieram mniejsze zło czyli ekran manualny.

Zwracam się do osób mających doświadczenie z ekranami manualnymi - chodzi mi o hałas przy rozwijaniu i zwijaniu.


celuje w 120" avteka- może ktoś ma ekran tej firmy i mógłby się podzielić informacją co do takiego hałasu - jest głośno, cicho?, jakby komuś się chciało i udało wrzucić krótki filmik z nagranego zwijania/rozwijania było by przecudnie


jedyne co znalazłem i do czego mogę się odnieść to dźwięk manualnego buenoscreen
youtube.com/watch?v=VStLlFJlF1Y
dla mnie trochę to za głośne


i tu pytanie, czy tylko buenoscreen tak ma czy to jest cecha większości manuali?


Może ktoś ma i mógłby się podzielić jakimś modelem ekranu który przy rozwijaniu/ zwijaniu nie hałasuje jak taczka pełna złomu.





bonusowe pytanie z innej beczki. Co myślicie o pomyśle zakupu ekranu 16:10 zamiast 16:9 i oglądanie filmów/granie na tym lekko zniekształconym ekranie aby mieć "większy" ekran? warto w ten sposób ekran powiększyć czy zniekształcenie jest na tyle widoczne że nie warto?
 

daimio

New member
naprawdę nikt z przeglądających(>30) nie ma manualnego ekranu i nie może się w wypowiedzi odnieść do głośności rozwijania z załączonego filmiku - czy wasz ekran jest cichszy/taki sam?
Niby błahostka ale takie info sporo by mi dało gdyż nie miałem z takimi ekranami do czynienia. Zachęcam do wypowiedzi
 

waldi.s

New member
Mam Avteka i wydaje mi się że hałas jest wiele mniejszy, szczególnie przy rozwijaniu, ten z filmu to masakra. Podczas zwijania czasem dolna belka jak uderzy o kasetę jest głośnej, trzeba uważać.
 

edi7777

Member
Też kiedyś miałem manualny avtek z tym że zazwyczaj wisiał rozwinięty. Ekrany manualne zazwyczaj działają cichutko zwłaszcza że możesz je powoli zwijać. Teraz mam elektryczny ****************** inceiling i ten to działa głośno;)

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Daj spokój, nawet najtańszy ekran elektryczny jest na tyle cichy, że nie ma o czym mówić. Ten z filmu, to jakieś jaja.

Jak Ty chcesz filmy oglądać, jak głośność mechanizmu ekranu przy tym to delikatny świst?
 
Do góry