Ekran do projektora short-throw Benq W710st

hotwroclaw

New member
Witam serdecznie!!
Zdecydowałem się zakup projektora Benq w710st[dużo osób poleca optome gt750 ale 3d raczej mi nie jest potrzebne] i dlatego zastanawiam się nad doborem odpowiedniego ekranu. Jest to projektor short-throw dlatego nie wiem czy ma to jakiś wpływ na ekran?(kąty oglądania, padania światła - może ma ktoś jakieś doświadczenia). Do tego czy przy jasności 2500 i mniejszej w trybie eco to sprawdzi sie ekran matt grey? czy jednak jest to za słaba lampa, pomieszczenie będzie zazwyczaj zaciemnione a odległość od projektora do ekranu ok 1,5-2 metrów

jeżeli jest za słaba to czy czy brać standardowy matt white 1.0 grain czy polecacie coś innego[też nie wiem jak mają się projektory short-throw do tego współczynnika]

Ekran wymiary 200 x 150

czy patrzenie na coś w stylu ekranów z allegro ma sens czy nie bardzo? cena kusi.. ale jakość przyzwoita?
np. Maclean
Dane Techniczne:

  • Rodzaj ekranu - podwieszany,
  • Formatu obrazu 4:3, 16:9
  • Regulacja płynna, przy rozwijaniu z kasety ekran można zatrzymać w dowolnej pozycji,
  • Mechanizm zwijający z napędem sprężynowym z automatyczną blokadą, lekka i płynna praca.
  • Powierzchnia wizyjna 200 x 150 cm
  • Rodzaj powierzchni Matt White
  • Współczynnik odbicia 1,0 G
  • Kąt widzenia 150 stopni
  • Elegancka kaseta w kolorze białym wykonana z metalu, który zwiększa trwałość ekranu, zabezpieczając go przed uszkodzeniami i kurzem.


z góry dziękuje za wasze przemyślenia
 

noklik

New member
Jeśli chodzi o tą półkę to bym polecił ekran ścienny NOBO 200x150 lub trochę droższy AVTek VIDEO PRO 200BT. W tych ekranach na pewno będzie mniej widoczny efekt zawijania krawędzi, który może być znaczny w tym przedziale cenowym. Takie moje zdanie. Pozdrawiam!
 

hotwroclaw

New member
dziękuje za propozycje, zupełnie najtańsze oczywiście nie muszą być, ale tez bez przesady:) do 500,600zl
benq w810st to projektor short throw, a ja chce uzyskać obraz trochę ponad 2 metry szerokości a co za tym idzie odległość projektora od ekranu będzie ok 1,5m, czy przy takiej odległości dla lampy 2500ANSI[i mniej w trybie eco] jest sens montowania ekranu Matt Grey? czy jednak są to za słabe lampy do takiego ekranu?

i jeszcze jedno ale bardzo istotne pytanie, czy dla projektora który głownie wyświetla 16:9 warto kupować ekran 4:3 czy też od razu decydować się na ekran 16:9, niestety nie mam doświadczenia w projektorach/ekranach i nie wiem czy jak kupie ekran 16:9 to czy nie będę tego żałował(zakładając szerokość 2m)
 

hotwroclaw

New member
marimba22 dzieki za pomoc,

analizując rożne fora, większość z tych co ma ekran matt white chce sie przenieść na matt grey, na zdjęciach gdzie było porównanie obu ekranów tez widać różnice w jakości obrazu, dlatego zdecydowałem się na ekran 16:9 matt grey

czy ktos ma doswiadczenia z ekranami firmy kraftmann? interesuje mnie ekran ProfiScreen 205x115cm MattGrey i czy to na pewno będzie rozsądny wybór w stosunku jakość/cena?

noklik pisal o AVTek VIDEO PRO 200BT, jednak on ma troche mniejsza powierzchnie wizyjną (190x..) a kraftmann pasuje na wymiar..
 

hotwroclaw

New member
zdjecia, filmy

Witam, postanowiłem podzielić się z wami moimi wrażeniami i podsumować wątpliwości z mojego tematu, tak wiec.. postawiłem na projektor benq w710st oraz ekran buenoscreen matt grey 16:9;
Zacznę od ekranu buenoscreen 16:9, szerokość wizyjna 220, prezentuje się ładnie, nie faluje, rozwijanie działa bez problemu, na kilka dni użytkowania nie zaciął się ani razu, do tego kosztował jak na ekran tylko trochę ponad 400 zł wiec raczej nie dużo…obraz lepszy niż na ścianie, pewnie ekrany za ponad 1000 może są minimalnie lepsze, ale czy warte tej $??
Projektor benq w710st, w technologii short throw, zrobił na mnie ogromne wrażenie, z odległości 1,5- 2m rzuca obraz na pół ściany, do tego jakość obrazu bardzo dobra[przy tv w hd], jedne co przeszkadza to mały zakres regulacji ostrości, ale 2,3 min i idzie wszystko wyregulować, dla kogoś kto nie chce wydawać 4 tys na projektor hd 1080p to chyba bardzo dobry wybór.
Reasumując, dla kogoś kto chce sobie obejrzeć [jak dla mnie w bardzo dobrej jakości] na 100 calach jakiś mecz albo film, to w tej kwocie nie ma się nad czym zastanawiać, TV 40 cali to teraz jakiś żart.. poniżej zdjęcia i filmy robione w trybie ekonomicznym[trochę ciemniejszy niż normalny].. mam nadzieje że komuś się przydadzą przy wyborze projektora, pozdrawiam

benq w710st - speedway gp denmark - YouTube

Benq w710st - Rihanna - YouTube

Benq w710st - kesha - YouTube

ZDJECIA
http://img710.imageshack.us/img710/5845/dsc01532lp.jpg

http://img252.imageshack.us/img252/1663/dsc01536s.jpg

http://img528.imageshack.us/img528/5136/dsc01537k.jpg

http://img252.imageshack.us/img252/5426/dsc01544r.jpg
 
Do góry