Ekran do projekcji 20 x 10 m + odpowiedni projektor

Kinomaniakk

New member
Witam,
potrzebuje waszej pomocy. Chcę przygotować ekran do projekcji o wymiarach 20 x 10 metrów. Zdaje sobie sprawę, że będzie to sporo kosztować. Jakiej tkanin lub jakiego materiału użyć aby samemu przygotować powierzchnię pod tak dużą projekcję? I przy okazji jaki projektor polecicie żeby moc za pomocą niego emitować obraz na tak duży ekran ?
Wiem, że są firmy gdzie mogę wypożyczyć ekran i projektor. Ale chcę mieć swój zestaw :)

P.S. Czy ktoś z was próbował wyświetlać obraz na folii banerowej (biały kolor)? Czy ew. on by się nadawał do przygotowania takiego dużego ekranu.
 

jurass

Banned
O, i to jest prawdziwy kinomaniak. Niezły masz pokój. A czym to będziesz nagłaśniał? Czy może w repertuarze jedynie kino nieme?
 

Kinomaniakk

New member
No tak się składa, że mam warunki do tego żeby takie projekcie robić dla samego siebie. Co do nagłośnienia z tym nie będzie problemu, a co konkretnie wykorzystam do tego jeszcze nie wiem :) ... Gorzej ze sprzętem do emisji bo nie wiem jakie środki finansowe potrzebuje 10, 20 czy 50 tys. zł
 

damaioshin

New member
No tak się składa, że mam warunki do tego żeby takie projekcie robić dla samego siebie. Co do nagłośnienia z tym nie będzie problemu, a co konkretnie wykorzystam do tego jeszcze nie wiem :) ... Gorzej ze sprzętem do emisji bo nie wiem jakie środki finansowe potrzebuje 10, 20 czy 50 tys. zł

Z tymi środkami to zapomniałeś dopisać "0" na końcu, no i waluta nie ta.
IMAX mają 14 m wysokości na 24 m szerokości
 

kkdrg

New member
Bez reklam
Christie o ile mnie pamięć nie myli robi coś takiego.
22 tyś ansi. Z obiektywem anamorficznym 4K i serwerem to koszt ponad pół miliona i chyba nawet ten max. 18m ogarnia. Jest dystrybutor u nas w Łodzi więc śmiało tam zapytaj. Robiliśmy ostatnio jakąś specyfikację do projektu unijnego i stąd mi się to przypomniało 8).
 
Do góry