Ekran do Epsona WT700

bestisz

Member
Jakiś czas temu rozważałem na forum temat projektora TW700 które przeleżał nowiutki w pudełku niespełna rok. Niektórzy doradzali sprzedać ponieważ traci na wartości i od razu zaopatrzyć się w full HD, inni znowu mówili żeby zostawić ponieważ sprzedam i dokładając 1000zł fakt będzie FullHD ale szału jakiegoś nie będzie.

Projektor jednak został u mnie a ja stoję przed zakupem ekranu pod niego ponieważ wykańczam pokój audiowizualny. Przeszperałem już w sieci co można, wszyscy krzyczą żeby brać Mat Grey a ja po sobotniej wizycie w jednym z popularniejszych salonów branżowych na śląsku na własne oczy widziałem że to nieporozumienie. Podłączono mi projektor podobnej klasy jak mój i porównaliśmy ekrany. Mat grey jest za ciemny do takiej klasy sprzętu!! Dopiero ekrany mat white z gain 1.0 wyglądały naprawdę poprawnie!! Na Mat grey epson za 13tys. nie robił szału a soczewę i jasność miał o wiele potężniejszą od mojego TW700.

Reasumując chciałbym ekran około 100". Na pewno MatWhite 1.0
Cena jaką chciałbym przeznaczyć to max 1500zł.
Pytanie moje brzmi czy pchać się w ekrany elektryczne które nie ukrywam są bajeranckie i takowy chciałbym posiadać? Czy może kupić za tę kwotę coś ręcznego ale lepszego jakościowo? Może przy tej klasie projektora nie zauważę w ogóle różnicy?

Pan który zajmuje się w tym salonie odsłuchami i prezentacjami powiedział że 100" elektryczny za 1500zł rozpadnie się po dwóch latach a materiał odbijający jest z najniższej półki. Zaproponował mi coś za 2600zł co od razu sparaliżowało mój portfel.
Powiedzcie szczerze czy warto tyle wydać? To mój pierwszy projektor.
 

dusi

New member
widziałem na własne oczy ramowy matt white firmy adeo. Niesamowity ekran, estetyczny jak diabli, świetna rama, gruba na 10 cm. no szok. 100 cali to jakies prawie 2000 tysie, ale o podstawie 200 cm powierzchni projekcyjnej można kupić za około 1500 zł. cennik który można znaleźć na necie jest nie adekwatny do prawdziwych cen. kolega kupował, dają zniżki, radze zadzwonić, nie pamietam namiaru, ale w necie łatow znaleźć, strona z ekranami adeo i plano.

acha no tak....http://www.adeoscreen.pl/ - dobrze po prostu zadzwonić

Podobnie miałem już na oku ekrany ramowe kraftmana, ale są ciut gorzej wykonane i rama ma 5 cm .

jesli chodzi o rozwijane, elektryczne................w ogóle nie biore ich pod uwagę. mam jeden 104 cale, marszczy sie jak diabli - taga niestety. kolega ma tez rowijany awersa i też ma tą dolegliwość. nie ryzykowałbym z rozwijanym w ogóle, no ale jezeli nie da rady ramowego to moze avteka, kiedys o nich myslałem
 

bestisz

Member
widziałem na własne oczy ramowy matt white firmy adeo. Niesamowity ekran, estetyczny jak diabli, świetna rama, gruba na 10 cm. no szok. 100 cali to jakies prawie 2000 tysie, ale o podstawie 200 cm powierzchni projekcyjnej można kupić za około 1500 zł. cennik który można znaleźć na necie jest nie adekwatny do prawdziwych cen. kolega kupował, dają zniżki, radze zadzwonić, nie pamietam namiaru, ale w necie łatow znaleźć, strona z ekranami adeo i plano.

acha no tak....http://www.adeoscreen.pl/ - dobrze po prostu zadzwonić

Podobnie miałem już na oku ekrany ramowe kraftmana, ale są ciut gorzej wykonane i rama ma 5 cm .

jesli chodzi o rozwijane, elektryczne................w ogóle nie biore ich pod uwagę. mam jeden 104 cale, marszczy sie jak diabli - taga niestety. kolega ma tez rowijany awersa i też ma tą dolegliwość. nie ryzykowałbym z rozwijanym w ogóle, no ale jezeli nie da rady ramowego to moze avteka, kiedys o nich myslałem

Dzięki kolego, uwierz mi że jeżeli miałbym możliwości zamontowania ramowego to na pewno tak bym zrobił. Niestety mam tylko możliwość instalacji zwijanego.
 
B

burz

Guest
hmm, grey trzeba oglądać WYŁĄCZNIE w ciemnym pomieszczeniu, żadnego dodatkowego światła. Wtedy rewelka.
Może to była prezentacja niewłaściwie przeprowadzona i się zraziłeś?
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Rowniez posiadam Optome 9092, wspolpracuje z Optoma HD 65, ogolnie jestem zainteresowany tym ekranem (wystepuje min. marszczenie ekranu, ale mi to nie przeszkadza)
pozdr.
 

bestisz

Member
Panowie pomóżcie w końcowej fazie zakupu. Znalazłem dwa ekrany w cenie która można powiedzieć jakoś mnie nie zabija.

Ekrany projekcyjne AVTek - ekrany dla biznesu, do kina domowego, do prezentacji, akcesoria do projektorów
EKRAN ELEKTRYCZNY 205x115 + PILOT RAMKI MattGreyHD (987550658) - Aukcje internetowe Allegro

Ekrany są w podobnych cenach około 1300zł. Avtek jest dość znaną marką w produkcji ekranów. Drugi to bardzo rozpowszechniona (można powiedzieć firma która opanowała dział ekrany na allegro) firma Kraftmann. Materiałowo obydwa są podobne (w każdym razie grubość, oba MatGrey, Gain są takie same). Obydwa posiadają odpowiednio długi pas rozbiegowy od góry oraz czarne ramki wokoło.

Pomóżcie co mam wybrać.
 
Do góry