Ekran 130'' do przyklejenia czy farba projekcyjna

Witam
Mam specjalna wnęke na ekran zrobioną więc żadnych ramek, zwijaczy itp nie potrzebuje. Tylko powierzchnie projekcyjną.
W tej chwili jest pomalowana farba lateksową i jestem zadowolony jesli chodzi o gry i filmy hd. Przy telewizji sd i divix troche jednak za słaba jakość więc pomyślałem że dokupie ekran który przykleje lub też pomaluje farbą projekcyjną.

Firma krftmann zaproponowała mi to:
1. DoubleVision 288 x 162 cm => cena netto dla Panstwa 890 zł

powierzchnia 3-warstwowa; biały tył
projekcja przednia i wsteczna
1.4 gain; 600 g/m2; gr. 0,45 mm
kąt widzenia: 100°
2. MattWhite PlusHD 288 x 162 cm => cena netto dla Panstwa 960 zł

powierzchnia 3-warstwowa; czarny tył
1.0 gain; 450 g/m2; gr. 0,40 mm
kąt widzenia: 150°
wykonana z użyciem włókna szklanego

==> Latwiejszy do przyklejenia poniewaz ma szorstka strukture.

==> Sztywniejszy.

==> Lepszy obraz - czarny winyl nie przepuszczajacy swiatla jako warstwa tylna.

Sa to plotna z najwyzszej polki firmy DaLite => amerykanskiego potentata i monopolisty w dziedzinie materialow projekcyjnych.

Ceny uwzgledniaja rabaty 20% na okres luty-marzec.

Mam 3 pytania
-czy ma sens wydawać ok 1000zł na ekran czy różnica w jakości jest tego warta i czy jest wogule zauważalna
-co będzie lepszym wyborem ekran czy farba projekcyjna
-mój projektor to Benq w500 a przekatna 130'' i niema możliwosci zmniejszenia jej. Czy warto go wymieniać na jakiś inny model? Może odrazu full HD??
Z góry dzieki za odp.

Jeszcze raz napisze
-projektor Benq w500
-przekatna 130'' 16:9
-wyświetlne w pełni zaciemnionym pokoju kinowym
-zastosowanie: filmy hd i divx, telewizja sd, gry
 

tomek67

New member
lukasza310 napisał:
W tej chwili jest pomalowana farba lateksową i jestem zadowolony jesli chodzi o gry i filmy hd. Przy telewizji sd i divix troche jednak za słaba jakość więc pomyślałem że dokupie ekran który przykleje lub też pomaluje farbą projekcyjną.
Zmieniając ekran możesz liczyć nieco lepszy kontrast i lepsze nasycenie kolorów.
Ale najlepszy ekran nie zamieni divix czy sd w HD.
Przy tak dużym ekranie ten o większym g moim zdaniem może dać lepszy efekt.
Oczywiście trzeba się liczyć, że będzie miał on mniejszy kąt widzenia.
 
Benq w500
Mam pokój kinowy całkowicie zaciemniony o powierzchni 30m2.
Jest zrobiona specjalna wypuszczona na pokój ścianka z wnęką na ekran.
W tej chwili jest pomalowana na biało.
Żadnych ekranów zwijanych niechce bo ekran ma byc montowany na stałe.
Dodam zdjęcia do nasze zestawy to będzie wiadomo o co chodzi.

Co do ramek namalowane farbą będą w tym przypadku wyglądać nieestetycznie wiec ich niema.
Ekran ramowy może by się dobrze wkomponował.

Ja pytałem czy warto inwestować w ekran w moim przypadku, a jeśli tak to jaki polecacie??
I czy macie doświadczenia z farbami projekcyjnymi?
 

BoDeX

New member
lukasza310 napisał:
Benq w500
Co do ramek namalowane farbą będą w tym przypadku wyglądać nieestetycznie wiec ich niema.

Jeśli masz takie pojęcie o "estetyce ekranu" , to już nieistotne są dalsze
dyskusje ... Dzięki takiemu obramowaniu zyskujesz 100 razy większy komfort oglądania, a Ty zajmujesz się p i e r d o ł a m i , zamiast trzymać
się żelaznych zasad tej dziedziny ... ehhh ....
 
Wyświetlałem na płaskiej ścianie i ramki miałem, ale teraz mam specjalne miejsce na ekran we wnęce gdzie już są swego rodzaju ramki, i kolejne mi niepotrzebne. Ale ja nie o to pytam.
Pytałem czy ktoś miał już jakieś doświadczenia z farbami projekcyjnymi i czy może je polecić?

A także czy warto wydawać ponad 1k na ekran czy ta cena jest warta różnicy w jakości obrazu? Po prostu mam do dyspozycji 2000zł i niewiem czy kupić ekran czy kupić 2 subwoofer. Zaznaczam że ja nie moge kupić gotowego ekranu np 110'' tylko robiony na zamówienie z powodu nietypowego rozmiaru jaki potrzebuje stąd też koszt jest odpowiednio wyższy.

Chodzi mi o odpowiedzi typu:
-obraz zdecydowanie lepszy zapłaciłem za ekran 500zł ale gdyby kosztował 1500zł to także bez zastanowienia bym te pieniądze wydał
lub
-obraz jest trochę lepszy ale bez rewelacji zapłaciłem 500zł i ok ale jakbym miał wydać 1000zł to bym sobie odpuścił.

Nigdy niemiałem porównania pomiędzy obrazem na ekranie projekcyjnym a obrazem na ścianie stąd moje watpliwości co do zakupu ekranu.
Może znacie jakieś firmy które mogą wypożyczyć ekran do testów oczywiście za kaucją?
 

BoDeX

New member
lukasza310 napisał:
Nigdy niemiałem porównania pomiędzy obrazem na ekranie projekcyjnym a obrazem na ścianie stąd moje watpliwości co do zakupu ekranu.
Może znacie jakieś firmy które mogą wypożyczyć ekran do testów oczywiście za kaucją?


Kup w sieci - masz 10 dni na zwrot . Myślę , że jednak nie zwrócisz.
 
Do góry