Egreat R6S

ogs

New member
UWAGA NA DYSKI USB SFORMATOWANE POD MAC OS EXTENDED (JOURNALED)!

W ostatnich dwóch dniach usunął mi dwa razy tablicę partycji z dysku (na szczęście udało się odzyskać), a poza tym notorycznie zapomina danych na dysku. To jest już mega irytujące kiedy wracam do domu, widzę, że kilka filmów ściągniętych z torrentów leży na dysku po czym odłączam dysk i podłączam do komputera a tutaj nic nie ma ... nie wiem jakim cudem on to usuwa i co się z tym dzieje ale nawet narzędzia do odzyskiwania danych tego nie widzą. Tak jakby cały zapis był tylko w tablicy partycji wirtualnie, a nie na dysku. Jakiś horror.

W jaki sposób formatujecie swoje dyski USB pod Egreat-a? Jaki system plików?

Czy ktoś miał podobny problem?
 

broda1725

New member
Bez reklam
Ja nie formatowałem, wyjąłem z pudła podpiołem do kompa ustawiłem czas uśpienia i podłączyłem do egreata, jest w ntfs.
A powiedz jak rozwiązałeś ściąganie torentów na niego bo ja się poddałem. Nic nie ściągał. Na kompie torrenty hulają a na egreat nie idą albo pisze zablokowany port albo idzie 1-10kb na sek.
 

ogs

New member
Ja korzystam z MOS i Transmission, nie mam żadnego problemu z torrentami. Skonfigurowałeś go dobrze? Bo jak źle ustawisz miejsce zapisu to właśnie jest taki efekt, że chwile ściąga i przestaje... W załączniku przesyłam Ci moją konfigurację (tylko usuń .txt jak chcesz wrzucić przez ftp)

A co do dysku to spróbuję z NTFS ale boję się teraz cokolwiek podpiąć do tego chińskiego badziewia...
 

Attachments

  • settings.json.txt
    2,4 KB · Wyś: 190

mswiniuch

New member
Czy też tak macie że na każdym sofcie w wersji wyższej niż 2.5.6.0 nie można na stałe ustawić polskich znaków w napisach? U mnie na wersjach 2.6.8.0 i 3.0.1.0 w wersji oryginalnej i czeskiej zawsze pokazuje krzaki, jak ustawię w trakcie filmu to jest OK ale wystarczy wcisnąć pauzę i znowu wraca do krzaków.
W sofcie BastCastle znowu jest inny problem - napisy są zawsze OK ale za to co jakiś czas resetują mi się ustawienia i muszę konfigurować wszystko od nowa a po pierwszym takim resecie strasznie muli.
Gdyby soft 2.5.6.0 z mos3 miał ikonkę z ulubionymi to byłby chyba najlepszy.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Witam mógłby ktoś pomóż mój R6s coś strajkuje z podpiętym dyskiem Hitachi Touro 2Tb.Przy rozpoczeciu odtwarzania filmu wszystko jest OK a po około 5 minutach dysk zaczyna szaleć i pojawia się komunikat BŁĄD-WEJ/WYJ.,no i koniec oglądania.Z pena jest wszystko OK.O co chodzi?
A próbowałeś podpiąć do kompa może dysk pada ?

Ja korzystam z MOS i Transmission, nie mam żadnego problemu z torrentami. Skonfigurowałeś go dobrze? Bo jak źle ustawisz miejsce zapisu to właśnie jest taki efekt, że chwile ściąga i przestaje... W załączniku przesyłam Ci moją konfigurację (tylko usuń .txt jak chcesz wrzucić przez ftp)

A co do dysku to spróbuję z NTFS ale boję się teraz cokolwiek podpiąć do tego chińskiego badziewia...
Znaczy tak miejsce zapisu podaje jako dysk usb myślę że dobrze podaje ścieżkę.
A możesz dokładnie opisać jaki masz soft czy dodatkowo coś dorzucałeś i jak uruchamiasz transmission czy przez ip/9091 czy przez ip odt i wchodzisz w zakładkę transmission ? i najważniejsze jak przesłać ten pliczek przez putty czy jakoś inaczej bo inne ustawienia chciałem wrzucić lub zminić jakość ale nie wiem jak.

Co do dysku ja od 2 miesięcy uzytkuję z dyskiem WD My passport i jak narazie odpukać wszystko ok.
 
Ostatnia edycja:

MichałC

New member
Witam
Mam do sprzedania praktycznie nowego Egreat R6S PRO Wifi. Kupiłem za Ebayu 2 tygodnie temu za 298zł. Wszystko jak nowe, folia na froncie, pudełko przewody pilot itd. Data produkcji 201303. Sprzedam za 250zł z wysyłką.
Tel, 503-010-919
Pozdrawiam
 

coobah

Member
Bez reklam
Michał, pchaj go na allegro.

Udało mi się odpalić ściąganie torrentów poprzez Transmission, ale po ściągnięciu okolo 10% player zawiesza się i reaguje tylko na wyłączenie pilotem.
Dysk mam podpięty poprzez złącze SATA.
Ma ktoś jakiś pomysł??
 

voodoopeople

New member
Michał, pchaj go na allegro.

Udało mi się odpalić ściąganie torrentów poprzez Transmission, ale po ściągnięciu okolo 10% player zawiesza się i reaguje tylko na wyłączenie pilotem.
Dysk mam podpięty poprzez złącze SATA.
Ma ktoś jakiś pomysł??

a wtedy zalogować przez putty na niego się da? Można by było sprawdzić jaki proces wisi.
 

voodoopeople

New member
https://sites.google.com/site/farvoice/ używasz Transmission z moServices?

Jeśli masz dysk w NTFS i ściągasz pliki >4GB poczytaj to, może coś Cię nakieruje na rozwiazanie:

http://translate.google.com/translate?sl=&tl=pl&u=http%3A%2F%2Fplayonhd.ucoz***%2Fnews%2Fnekotorye_osobennosti_ehkspluatacii_transmission%2F2010-05-03-27
 
Ostatnia edycja:

zwierzak11

New member
u mnie np. jest problem z dyskiem 2,5" samsung. po podłączeniu do egreata po jakimś czasie egreat zapisuje na nim dwa katalogi .THEATER i SCRIPTS oraz plik .part i wtedy nie mogę dłużej niż 2 minuty żadnego filmu z niego otworzyć. jak usunę te niechciane pliki filmy z dysku są odtwarzane. na dyskach 3,5 " ten problem nie występuje- zobacz u siebie na dysku czy niedzieje się coś podobnego.
 

voodoopeople

New member
może rozwiązaniem na wasze bolączki jest na stałe podpięty dowolny pendrak? Ja mam od początku (zaraz po wgraniu nowego softu) podłączonego starego 2GB pendaka i nic z tego co opisujecie mi się nie przydarzyło.

Powiem tak: sporo plików się na min znajduje .. a ja ich tam nie wgrywałem :)
 

broda1725

New member
Bez reklam
kamil narazie niema tego z mosem ale podobno niczym sie nie rożni, ja mam ten 3 0 1 0 z mos i jest prawie ok jedynie czasem mi zanika glos i musze jeszcze raz uruchamiac program (weeb) czy filmik z serwerow.
 
Też mam ten co Ty soft, z tym że u mnie nie ma takich problemów, ale nie wykrywa mi playera w połączeniach sieciowych i jak kopiuje filmy to muszę za każdym razem odpinać dysk od Egreata. Myślałem, że nowy soft coś zmieni.
 

KinDzaDza

New member
Witam! broda1725 jak wgrałeś moservice do 3.0.1.0? W poście 83 jest to opisane, ale mi się to nie udaje:

BusyBox v1.18.4 (2012-06-26 21:16:36 CST) built-in shell (ash)
Enter 'help' for a list of built-in commands.

/system/rtk_rootfs/usr/local/bin # cd /tmp
/tmp #
/tmp # wget hxxp://wuwuwu.moservices.org/mos3/install
Connecting to wwuwuwu ,moservices, org (90.156.201.13:80)
install 100% |*******************************| 4393 --:--:-- ETA
/tmp #
/tmp # chmod +x install
/tmp #
/tmp # ./install
Detected 2.6.34-VENUS core
Detected uClibc 0.9.30.3
mkdir: can't create directory '/usr/local/etc/mos': Read-only file system
error: Can't create /usr/local/etc/mos directory
/tmp #
 

KinDzaDza

New member
Dzięki! Jakoś mi umknął ten wpis(post 267), bo link podany był jako adres moservice, a ja znam adres moservice :).
Czyli krótko mówiąc wpis 83 na wgranie mos3 jest bardzo "optymistyczny", żeby nie powiedzieć, że wprowadza w błąd.
 
Do góry