Egreat R6S

chrono87

New member
Ja ten nowy Soft już wywaliłem. Ktoś pisał że 3D tam nie działa a niedługo będę oglądał filmy w 3D. Oprócz tego za cholerę nie mogłem znaleźć Playera w sieci na tym sofcie , a często wchodzę przez laptop i sprawdzam napisy. Na 2.5.6 wszystko ok.
Z dodatków wygrałem to manage repositories i jakieś zgrywanie obrazu. Pierwsze nie wiem co robi a drugiego nie udało mi się uruchomić. ;)
 

xury

Member
Moduł "Manage repositories" służy do zmiany repozytorium modułów. Ja stworzyłem dodatkowe repo po to by moje modduły mogły być instalowane przez przeglądarkę, a nie przez telnet.
Oto opis z forum manty:

1. Instalujemy (jeśli nie mamy moduł) "Manage repositories"
2. Wchodzimy przez przeglądarkę w Settings tego modułu i dodajemy repozytorium naciskając +
3. Wpisujemy tam http://manta.googlecode.com/files i zatwierdzamy.
4. Klikamy na ten link i wybieramy Select - musi być podświetlony na zielono.
5. Przechodzimy do Services i wybieramy Update repository list - taka mała ikonka obok pomarańczowej gwiazdki.
Po tej operacji pojawią się moduły dostępne z mojego repozytorium.
Uwaga! Nie wszystkie będą działać na innych sprzętach niż Manta DVBT05
 

broda1725

New member
Bez reklam
Czyli służy to do aktualizacji PLIMSa i wgrywanie nowych modów przez odtwarzacz. Już telnet nie będzie potrzebny.
A czy pen jest potrzebny aby był cały czas podpięty do odtwarzacza ? przy tym sofcie ? bo w zasadzie jak wyjmę to wszystko działa. Wiec nie wiem, przy czeskim musi być.
 

chrono87

New member
Wchodzę w sieci na komputerze tam jest Player , wchodzę w podłączone do niego dyski kopiuje mniejsze pliki, kasuje itd.
Z egreata nie potrafię wejść w komputer, a na najnowszym sofcie to nic nie działało. W odtwarzaczu musi być raczej to samba włączone.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Musi być na pewno samba włączona, i z tego co kiedyś próbowałem, zielony klawisz na pilocie na podświetlonym pliku i kopiuj. Nie wiem czy nie trzeba zmienić wygladu menu (thumbnail) na inny tryb. Aby było coś ala`Total Commander.

A tak poza tym doszedłem z proporcjami obrazu kanałów SD na WEEB.TV,
jak wiadomo wiele kanałów nadaje tam (a raczej użytkownicy) w formacie 4:3 lub 16:9 ale z pasami po bokach i w sumie nadal jest kwadraciak. Wystarczy zmienić proporcje obrazu (klawisz Aspect 16:9 na pilocie nad niebieskim klawiszem) na Pan Scan 4:3.
Minus tego jest taki że jak chcemy oglądać coś w HD to znów musimy zmienić na 16:9. w zasadzie trwa to chwilkę i nie stwarza to problemów, no ale ....
 
Ostatnia edycja:

ogs

New member
1) Spotkaliście się z jakimś dodatkiem, który pozwala podglądać ratingi IMDB (lub Filmwebu) na podstawie nazwy pliku z filmem?

2) Czy na PLIMS macie obraz HD na tvnplayerze? Zmieniłem w pliku tvn.php quality ale nie pomogło, nadal mam pixelozę
 
Ostatnia edycja:

fricki

New member
Problem

Cześć czy możecie mi coś poradzić w momencie kiedy chce zmienić soft nie ważne czy przy użyciu resetu czy z menu mam czarny ekran i nic się nie dzieje nie ładuje czy może mi ktoś podpowiedzieć o co chodzi? Czy może być to spowodowane tym w jaki sposób podpięte jest urządzenie pod tv?
 

Payti

Member
Mam pytanie czy ten model Egreat R6S PRO odtwarza zgrane na dysk Blu-ray (3D do ISO i 2D do katalogu BDMV) z pełnym menu jakie występują na płytach? Tzn identycznie jak na stacjonarnym playerze BD ?

pozdrawiam,
 

zwierzak11

New member
nie odtwarza pełnego menu (ale można wybrać scieżki dzwiękowe i napisy) za wyjątkiem pierwszych płyt BD profil 1.0 - w tej cenie żaden nie odtwarza pełnego menu
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
...

2) Czy na PLIMS macie obraz HD na tvnplayerze? Zmieniłem w pliku tvn.php quality ale nie pomogło, nadal mam pixelozę

Na stronie projektu PLIMS PLIMS.tar.bz2 - manta - PLIMS 2.6 poprawione weeb.tv - manta dvbt05 - Google Project Hosting znalazłem dla wersji 2.6 taką informację:

For change stream quality you need edit following line in hdtrailers.php: define("jakosc", '480'); // quality of stream: 480, 720, 1080

Nie sprawdzałem jeszcze jak to działa. Wieczorem poczynię próby i zamelduję o efektach.
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
niestety nie sprawdziłem bo .... nie potrafię wejść na rs6. Wygląda na to, że nie ma w moim fw serwera ftp. mam czystego Bast Castle z mos i mosrepositories.

1. Jak ściągacie i ładujecie/edytujecie pliki konfiguracyjne?
2. Nie widziałem w mos modułu/serwisu o nazwie przypominającej ftp
3 skąd wziąć wymieniony wczejsniej w wątku bFTPd FTP daemon v2.2.2 lub inny ftp serwer
4. a może jest inny sposób bez obciążania procesora dodatkową obsługą serwera ftp

inna beczka:
5. czy istnieje możliwość zgrania z pudełka firmware tak, żeby można go wgrać ponownie. np. zrobiliśmy różne ustawienia, dograliśmy moduły ale coś nas podkusiło na nowy rewelacyjny fw, który okazł się jeszcze nie do końca sprawny i chętnie wrócilibyśmy do poprzedniego ale ze wszystkim co już ustawiliśmy i wgraliśmy?
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
Hejka panowie czy ktoś rozpracował Egreata pod ściąganie torrentów, bo ja mecze się już drugi dzień i nie mogę dojść.
Przez transmission jak uruchomię to po 10 min widzę że coś zaczyna pobierać ale po pierwsze nie wiem gdzie a po drugie prędkość jest raz 9 kb raz 0 można powiedzieć że w ciagu 30 min pobralo 3 mega na kompie przez uTorrent zassysa ten sam torrent full łączem 2mega na sek.
Przez drugi program Egreata BT nie mogę wrzucić torrenta, niby wybieram ale gdy chce zatwierdzić nie mogę.
 

mpk0

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam
Czy ktoś miał taki problem: w momencie włączenia filmu mkv 3D (w tym przypadku Top Gun) obraz robi się różowy. Po wyłączeniu i ponownym włączeniu urządzenia wszystko jest OK.
Być może to wina kabla ale wolę się spytać:)
Pozdrawiam
 

przemsky

New member
Witam,

Zakupiłem sprzęcik od znajomego tutaj chińczyka.
Po wgraniu kilku softów wróciłem do oryginalnego. Jednak jedna rzecz mnie denerwuje. Mojego R6S kupiłem tylko do oglądania filmów i korzystania z Youtube. Do filmów nie mam zastrzeżeń - choć nie widzi wszystkich plików sub i srt - jednak samo korzystanie z youtube troszkę irytuje.
Samo youtube nie odtworzyło do tej pory żadnego filmu - wywala komunikat że nie można odtworzyć tego pliku.
Do korzystania z Youtube XL natomiast konieczne jest używanie myszy. I tu jest problem bo chciałem korzystać jedynie z pilota.
Może jest jakiś sposób aby zwykły youtube zaczął odtwarzać filmy albo na nawigację pilotem po XL?
Pozdrawiam.
 

elwismik

New member
prośba o pomoc

Witam
Kilka dni temu dotarł do mnie zakupiony na ebayu rgreat r6s pro. Od samego początku mam z nim problem z połączeniem z moją siecią WIFI. Właściwie przy zabezpieczonej hasłem sieci nie chce się łączyć (oczywiście wpisuję hasło) natomiast przy niezabezpieczonej aby się połączył muszę resetowac router tak aby egreat dostał pierwszy nr IP (przed kompami) i wtedy udaje się połączyć też tak macie?? Dodam że nie mam możliwości połączenia się poprzez lan - zostaje tylko wifi
Druga sprawa - jako że większość aplikacji z zakładki "premium apps" nie działa, po przeczytaniu postów z tego forum zainstalowałem polecany soft Bast Castle a na kompie program Putty. Kiedy próbuje wejśc przez to putty na odtwarzacz nic się nie dzieje, tzn wpisuje adres IP odtwarzacza, daje telnet, daje open, port 23 i wyskakuje mi puste okno w którym mogę pisać. Kiedy próbuje przepisać komendę np aby wgrać PLIMS: "cd /tmp
wget.... itd, to w połowie wpisywania tej komendy znika mi to okienko putty i nic się nie dzieje. Po ponownym uruchomieniu putty i kolejnej próbie znowu to samo. Czy robię coś źle?? Możecie mi coś doradzić? W obecnej sytuacji moduł WIFI w tym odtwarzaczu jest dla mnie zupełnie bezużyteczny bo praktycznie do niczego nie mogę go wykorzystać.
Proszę o wskazówki i z góry dziękuję.
Michał
 

broda1725

New member
Bez reklam
Witam,

Zakupiłem sprzęcik od znajomego tutaj chińczyka.
Po wgraniu kilku softów wróciłem do oryginalnego. Jednak jedna rzecz mnie denerwuje. Mojego R6S kupiłem tylko do oglądania filmów i korzystania z Youtube. Do filmów nie mam zastrzeżeń - choć nie widzi wszystkich plików sub i srt - jednak samo korzystanie z youtube troszkę irytuje.
Samo youtube nie odtworzyło do tej pory żadnego filmu - wywala komunikat że nie można odtworzyć tego pliku.
Do korzystania z Youtube XL natomiast konieczne jest używanie myszy. I tu jest problem bo chciałem korzystać jedynie z pilota.
Może jest jakiś sposób aby zwykły youtube zaczął odtwarzać filmy albo na nawigację pilotem po XL?
Pozdrawiam.
Niestety nic nie zrobisz z tym Youtube wgranymi na oryginalnym sofcie, ale jest sposób, musisz wgrać oryginalny soft z mosem wersje 2.5.6.0 lub 3.0.1.0 tylko z mosem przeszukaj pare stron do tyłu znajdziesz linki a później zainstaluj PLIMS jest tam youtube który działa cudem nie jest ale działa.


Witam
Kilka dni temu dotarł do mnie zakupiony na ebayu rgreat r6s pro. Od samego początku mam z nim problem z połączeniem z moją siecią WIFI. Właściwie przy zabezpieczonej hasłem sieci nie chce się łączyć (oczywiście wpisuję hasło) natomiast przy niezabezpieczonej aby się połączył muszę resetowac router tak aby egreat dostał pierwszy nr IP (przed kompami) i wtedy udaje się połączyć też tak macie?? Dodam że nie mam możliwości połączenia się poprzez lan - zostaje tylko wifi
Druga sprawa - jako że większość aplikacji z zakładki "premium apps" nie działa, po przeczytaniu postów z tego forum zainstalowałem polecany soft Bast Castle a na kompie program Putty. Kiedy próbuje wejśc przez to putty na odtwarzacz nic się nie dzieje, tzn wpisuje adres IP odtwarzacza, daje telnet, daje open, port 23 i wyskakuje mi puste okno w którym mogę pisać. Kiedy próbuje przepisać komendę np aby wgrać PLIMS: "cd /tmp
wget.... itd, to w połowie wpisywania tej komendy znika mi to okienko putty i nic się nie dzieje. Po ponownym uruchomieniu putty i kolejnej próbie znowu to samo. Czy robię coś źle?? Możecie mi coś doradzić? W obecnej sytuacji moduł WIFI w tym odtwarzaczu jest dla mnie zupełnie bezużyteczny bo praktycznie do niczego nie mogę go wykorzystać.
Proszę o wskazówki i z góry dziękuję.
Michał
No powiem ci tak ja mam przez wifi i nie mam takich problemów wgrany mam soft oryginalny z mosem ver 3.0.1.0 i do tego PLIMS, IP automatycznie przypisane grupa Workgroup bez hasła, router mam TPLINK 543 widze moje kompy/dyski w sieci i ogladam filmy z nich.

Co do putty też nie mam problemów włanczam odtwarzacz, później putty ip odt reszta jak ty i login root i wpisuje komendy, na koniec exit.
A słuchaj ile masz zasięgu wifi na odtwarzaczu ? ja jak miałem 2-3 kreski to łącze bylo nie stabilne musiałem przenieść ruter i po problemie mam 4 krechy zasięgu łącze stabilne nic się nie przycina i rozłącza.
 
Ostatnia edycja:
Do góry