Egreat R6S

broda1725

New member
Bez reklam
Hejka panowie mam pytanie czy ktoś używa tego odtwarzacza do odtwarzania filmów przez sieć wifi jak to lata u was. Walczyłem ostatnio z udostępnianiem plików na swoim kompie (laptop z Win7) i udało mi się skonfigurować Egreata i mojego kompa oczywiście dzięki instrukcji na humanmedia (chodzi o konfiguracje win7).
Zasoby dysku z kompa widzę w zakładce Sieć czy wy też tak macie, divixy chodzą mkv o małym bite działają, z większym nie wiem bo nie testowałem nie mam.
Ale mam obawy bo transfer między moim laptopem a kompem stacjonarnym jest 1,5mega i coś mi tu nie pasi bo chyba powinien być wiekszy co ? łącze mam 4 mega net b/g na laptopie 54Mb/s a stacjonarny 100Mb/s ale od stacjonarnego do rutera idzie kablem.
transfer między kompem a Egreatem nie mogę przetestować bo nie widzę zasobów Egreata i nie mogę przegrać.
Zresztą jak wy macie to ustawione chodzi mi o kompa(przez udostępnianie plików czy jakieś serwery macie postawione) i egreata (jak w menu po włączane i gdzie widzicie zasoby w zakładce Sieć ? uPnP czy NFS?).

I jak jest w ogóle z bezpieczeństwem bo ja robie tak że prawy klawisz na katalogu udostępnij/określonym osobom/wybieram wszystkim lub gość/udostępnij zatwierdzam ok i tyle. Grupa robocza ta sama w lapku, egreat i stacjonarnym ustawienia udostępniania bez hasła zresztą wszystko jak tu http://www.humanmedia.pl/download/Udostepnianie_zasobow_win7.pdf
Tylko mam pytanie czy takie udostępnianie jest bezpieczne ?
Acha siec ustawiona na domowa.
 
Ostatnia edycja:

gooru2

New member
Podstawa to jaki masz router. Jeśli coś starszego lub taniego, to transfer jak najbardziej rzeczywisty. Narzut sesji i słaby procek na routerze i masz taki a nie inny transfer.
U mnie wydajny router ( n300 ) daje radę z okolicami 70-80mbit przy wzorcowym sygnale. Czyli do okolic 9 MBajtów na sekundę. Zazwyczaj okolice 7-8mbajt.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Mam TP-LINK Wireless Router WR543G no dobra u mnie pisze 54Mb/s ale transfer miedzy stacjonarnym a laptopem przez wifi 1,5mega ? to normalne?
Karta w laptopie to Atheros AR5007EG Wireless Network Adapter. Wszystko pracuje w trybie g.
 

gooru2

New member
z tego co widzę, to w miarę przyzwoite tranfery jak na te bebechy ( wyciąga ok 2mbajtps ). Wiele więcej nie wyciągniesz polecam upgrade do tplinka wnr3600 i jakiejś rozsądnej sieciówki w n300. Może już dwuzakresowego.
Wiele osób nie docenia tych urządzeń do czasu jak nie dojdzie do wyżyn mocy cpu w routerze.
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
Chodzi ci u mnie że przyzwoite transfery te 1,5mega ? upgrade to chodzi ci o wymianę router ?
Mówisz że wiecej nie wyciągne przez wifi ? a jaki powinien byc transfer miedzy Egreatem a Laptopem ? tak samo 1,5mega ?
 

gooru2

New member
Nawet mniej, Bo dochodzi podział pasma i narzut sesji na dwa urządzenia.
Co do maksymalnej przepustowości Twojego routera - 54mbt to 7 Mbajtps. Ale dorzuć narzut sesji Zmniejsza się w okolice 5,5mbajt. Resztę może Ci ograniczać szumy z sieci wifi wokół oraz przede wszystkim ram i procek w routerze. Z tego co znalazłem router daje radę po wifi przerzucić maksymalnie okolice 16mbitps, czyli okolice dwóch mega.

Właśnie o nowy router i kartę sieciową w laptopie mi chodziło bo Twój to jednak już dosyć starawy sprzęt
 

broda1725

New member
Bez reklam
Wiec już rozumie te 54 to jednym słowem pic na wodę jeśli chodzi o transfery w sieci, co innego pobieranie z netu. Ciesze się że chociaż jak na te słabe transfery jest wszystko ok czyli te 1,5mega to max a nie wina systemu czy ustawień.
Co do szumów czy sieci innych to niestety mam tak że router sąsiada mam prawdopodobnie nade mną i jak ja mam na laptopie siłę swojego AP 3/5 krechy to jego mam zawsze 5 i zresztą widzę jakieś 12 innych punktów wifi (sąsiadów).
Zmiana sprzętu narazie nie wchodzi w grę. No cóż dobrze że sprawa się wyjaśniła bo cały czas myślałem że powinienem mieć w sieci lokalnej te 54Mb/s czyli jak mówisz te ok 7 mega. Zresztą w instrukcji pisze jak byk 54Mb/s przez WIFI. A tu ledwo 16Mb/s.
A miałem zmieniać neta na 20-30Mb/s. he he najpierw trzeba by zmienić sprzęt.
A czy jak bym miał jakiegoś NASa to było by to samo ? Choćby dawał maks 20megabajtów transferów?

Dobra kończymy tego offtopa bo mnie zbluzgają.
Ale dziwi mnie jedno jak przesyłałem plik z laptopa WiFi do Egreata WiFi to transfer był jakieś 150kb/s (przenosiłem plik z laptopa na egreata w otoczeniu sieciowym tak jak bym przenosił plik z kompa na pena).


Edit: A jak w ogóle najlepiej udostępniać przez windowsowe udostępnianie (chyba Samba to się nazywa :)) czy przez serwer plików FTP, NFS czy może uPnP (mam to w Egreat).
 
Ostatnia edycja:

gooru2

New member
Nas trochę zwiększy transfer poprzez odciążenie kodowania wifi ( podpinany pod eth ) chyba, że podepniesz go po ethernecie - ale wówczas transfer max 12mbajt - ale w miarę stały. U mnie max transfery po wifi dotyczą właśnie nasa ( sam mam netgear readynas duo v2 )

http://www.aliexpress.com/item/Egre...Media-Player-Realtek-1186-Free/665281144.html
Czy to wersja z wifi zintegorwanym. Antentka sugeruje built-in, ale opis
-support wifi usb dongle.
Co o tym sądzić.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Nas trochę zwiększy transfer poprzez odciążenie kodowania wifi ( podpinany pod eth ) chyba, że podepniesz go po ethernecie - ale wówczas transfer max 12mbajt - ale w miarę stały. U mnie max transfery po wifi dotyczą właśnie nasa ( sam mam netgear readynas duo v2 )

Egreat R6S WIFI 3D HD 1080p HDMI 1.4 BluRay Network Media Player Realtek 1186 Free shipping, wholesale #190046-in HDD Player from Consumer Electronics on Aliexpress.com
Czy to wersja z wifi zintegorwanym. Antentka sugeruje built-in, ale opis
-support wifi usb dongle.
Co o tym sądzić.
Co do tej akucji to cos mi tu nie pasi, po pierwsze nie ma napisu Egreat na górze obudowy, pilot jest nie od tego modelu. I front coś nie tak szybka wyswietlacza nie jest na całej długości, tylko w srodku. Co do wifi to ciezko powiedziec bo w zasadzie tak jesli pisze w opisie ze wersja z wifi to ma na stale zamontowana antenke z tej samej strony co usb wiec niby tak. Co prawda wyglada na wbudowaną, u mnie tak wlasnie wyglada ale wiele jest nieścisłości w tym zdjeciu wiec ciezko powiedzieć. Ja bym jak cos to z innej aukci brał. Nawet karton jest nie taki co u mnie.
Z wifi wbudowanym jest tylko jedna wersja po stronie usb z wbudowaną antenka na stale nie na wkretke jak na nie ktorych fotkach ze strony sata. I nazwa jest jedna Egreat R6S Plus.

Co do NAS to miałem kupowac jakis ale teraz sam nie wiem, do mojego laptopa i egreata i tak przez wifi bedzie musial fruwać. Wiec nie wiem czy 1,5mega to o nerwice mnie przyprawi.
A ciekawe czemu taki niski transfer jest miedzy laptopem a egreatem , 150kb hmm ?
A co do znikania wifi u mnie to podejrzewam ze moze to byc o tego ze mam w zasiegu duzo innych sieci ok 10 z czego 3 na moim kanale a ja mam noise na -80/85. I moze dlatego, nie mam jak przetestowac bo przez te wifi to mam zamiar sprzedac to i ew. kupic drugi bo moze cos jest nie halo u umnie.
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam

piotrlis98

New member
Wiarygodność Aliexpress jest - powiedzmy - taka sobie.

Kupiłem już 2 rzeczy na Aliexpress i obie były zgodne z opisem w 100%, tam jest też system Escrow - dopóki my nie potwierdzimy odbioru - sprzedawca nie dostaje ani grosza. Odzyskać kasę też jest podobno łatwo, jeśli tylko dobrze udowodnimy że towar jest niezgodny z opisem. Nie jest źle :p
 

broda1725

New member
Bez reklam
Ja też już kupowałem - dlatego dawalem ofertę stamtąd. Acz to były dotychczas drobniejsze rzeczy.

Dobra - brać z tej aukcji - proszę o szybką odpowiedź
Egreat R6S WIFI 3D HD 1080p HDMI 1.4 BluRay Network Media Player Realtek 1186 | eBay
Hejka sorki że dopiero teraz ale wcześniej nie mogłem, ja właśnie u tego zamawiałem przyszło po ok 10 dniach od wysyłki pieniędzy. Co do zdjęć z tej aukcji to nie sugeruj się antenką wifi bo jest tam też błąd, a mianowicie antenka jest ze strony usb i nie przykręcana jak na fotce a na stałe. Ale nie ma innej wersji jak pisałem wcześniej te zdjęcia to były przed premierowe gdy nie wiedzieli chyba gdzie będzie ta antenka :) heh.
I jeszcze co do zasilacza, bo na fotce jest zasilacz europejski a w paczce jest wtyczka amerykańska, ale nie martw się bo dają przelotkę. Lichą ale dają u mnie ciężko pasująca do przedłużacza i musiałem się uzbroić jeszcze w trójnik aby było wyżej, ale sam zobaczysz.
Jestem ciekaw czy u ciebie z wifi też będzie kliszka jak u mnie raz jest raz nie, mieszkasz w bloku czy w domu ? dużo masz w zasięgu stacji innych AP ?
 
Ostatnia edycja:

gooru2

New member
Będzie dobrze - tak jak Ci pisałem - moja siatka jest zbudowana na dobrych komponentach - sam router ma 4 razy wydajniejszy chip z sprzętowym wspmaganiem szyforowania. Do tego router na wydajnych bebechach.
 

chrono87

New member
Który soft najlepiej wgrać ? Zależy mi mi tylko na polskich serwisach, bo tak to player działa świetnie.
Wgrywam z pendriva i zostaje on na stałe czy wgrywam i mogę go wyjąc.
 
Do góry