Egreat R6S

roxy2

New member
Mam Egreat R6S Pro i w ładowarce mam 12V 2A.
Udało mi się podłączyć dysk przez kabel SATA. Wszystko pięknie śmiga.

No i przestało.
Właśnie zauważyłem, że Egreat uszkodził niektóre pliki.
Gdyby to były tylko okładki, to bym się tym nie przejmował, ale niestety zepsuł mi niektóre filmy.
:evil:

Teraz nie mogę ich skasować nawet po podłączeniu przez USB do komputera. System niby widzi pliki, ale nie chce ich usunąć, bo "nie może ich znaleźć".

Ktoś wie, jak to posprzątać i dlaczego to się dzieje?

To urządzenie zaczyna mnie drażnić.
 

mabamba

New member
No jak wiesz juz a opisywalem temat pare postów temu mam to samo. Po instalacji wisi i pokazuje na tv tylko nazwę i www a na wyświetlaczu nonstop hello. A u ciebie podczas instalacji i pózniej jest jakis napis update czy guid lub cos innego niż hello?

Tylko hello. Żadnych innych napisów.
 

roxy2

New member
Kupię jeszcze ten kabel Y-USB i podłączę dysk przez USB.
Niewygodne będzie tylko to, aby pamiętać o podłączaniu dysku do prądu i wyłączaniu go po obejrzeniu filmu.

Jakaś masakra. Sam nie wierzę, co ja kupiłem.
 

oktonot

New member
No i przestało.
Właśnie zauważyłem, że Egreat uszkodził niektóre pliki.
Gdyby to były tylko okładki, to bym się tym nie przejmował, ale niestety zepsuł mi niektóre filmy.
:evil:

Teraz nie mogę ich skasować nawet po podłączeniu przez USB do komputera. System niby widzi pliki, ale nie chce ich usunąć, bo "nie może ich znaleźć".

Ktoś wie, jak to posprzątać i dlaczego to się dzieje?

To urządzenie zaczyna mnie drażnić.
Jak to małpki raz się z nich cieszysz a raz sprawiają problemy, też kiedyś miałem podobny przypadek, nie z Egreat, spróbować można programu do naprawy uszkodzonych plików, w moim przypadku pomogło
Coś czuje że jak mój przyjdzie to go wykopie w drogę powrotną do Chin. :-(
Przez jakiś czas pewnie będzie działać prawidłowo, do czasu jak się z Tobą nie oswoi :bober:
 

rleon

New member
No jak wiesz juz a opisywalem temat pare postów temu mam to samo. Po instalacji wisi i pokazuje na tv tylko nazwę i www a na wyświetlaczu nonstop hello. A u ciebie podczas instalacji i pózniej jest jakis napis update czy guid lub cos innego niż hello?

A może ktoś wie jak gnoja całkiem wyczyścić brutalnie lub nie i zacząć od mowa ?

poszło udało się !! dzięki pomocy kolegi mabamba i softowi który podesłał wystartował mój egreat. dzieki wielkie. nie wiem dlaczego na innych softach łącznie z tym który teraz ruszył wcześniej się wieszał. http://www.mobilewiser.com/firmwares/Egreat/R6S-firmware-2013-10-14-new.zip
 

roxy2

New member
Jak to małpki raz się z nich cieszysz a raz sprawiają problemy, też kiedyś miałem podobny przypadek, nie z Egreat, spróbować można programu do naprawy uszkodzonych plików, w moim przypadku pomogło

Przez jakiś czas pewnie będzie działać prawidłowo, do czasu jak się z Tobą nie oswoi :bober:

Pomogło zwykłe sprawdzenie błędów + ewentualna naprawa uszkodzonych sektorów pod Windowsem.

Coś mi się wydaje, że jednak kupię nowy dysk z zewnętrznym zasilaniem. Nie zależy mi na USB 3.0, może być 2.0. Ważne aby dysk działał i się nie psuł.

Czy ktoś może podzielić się swoim doświadczeniem z R6S Pro. Jaki dysk polecacie?
Znalazłem coś takiego: WD Elements Desktop WDBAAU0020HBK 2TB
Ktoś ma / miał?

--
Rafał
 

coobah

Member
Bez reklam
Ten "magiczny" soft to wersja 3.0.5.5
Według producenta przeznaczony dla playerów zakupionych po 15 stycznia 2014 r. (sam soft datowany na 14.10.2013)
A czy po odpaleniu playera na tym sofcie próbował ktoś z Was wgrać soft z MOS'em?
Obawiam się, że producent coś namieszał w playerze, że nie będzie on kompatybilny z niższymi softami (w tym z softami z MOS)

Odnośnie uszkodzonych plików, których nie można usunąć - zawsze pomaga mi Windowsowy Scan Disk.
Do kopiowania plików na dysk polecam używać Total Commandera

Masz jakąś teorie czym to jest spowodowane?
Nie wiem, nie wnikam :)
Jak siedzę 2 metry od TV to i tak ich za bardzo nie widzę. :)
 
Ostatnia edycja:

Przemo86

New member
Ten "magiczny" soft to wersja 3.0.5.5
Według producenta przeznaczony dla playerów zakupionych po 15 października 2013 r.
A czy po odpaleniu playera na tym sofcie próbował ktoś z Was wgrać soft z MOS'em?
Obawiam się, że producent coś namieszał w playerze, że nie będzie on kompatybilny z niższymi softami (w tym z softami z MOS)


Ja mam taki player po 15.10.2013 i najpierw miałem 3.0.5.5 a teraz mam niższy SOFT i wszystko jest ok,
 

mabamba

New member
Ten "magiczny" soft to wersja 3.0.5.5
Według producenta przeznaczony dla playerów zakupionych po 15 stycznia 2014 r. (sam soft datowany na 14.10.2013)
A czy po odpaleniu playera na tym sofcie próbował ktoś z Was wgrać soft z MOS'em?
Obawiam się, że producent coś namieszał w playerze, że nie będzie on kompatybilny z niższymi softami (w tym z softami z MOS)

Na stronie Chinola od którego kupiłem są dwa softy, oba 3.0.5.5 tylko ten ma właśnie opis z datą 15.01 (mój R6S 15 stycznia był już w Polsce).
Player nie idzie na żadnym innym sofcie, nawet na tym drugim 3.0.5.5. - czyli tak jak piszesz nie ma kompatybilności wstecz.
Zupełnie inny jest ekran w trakcie update tym softem.
MOSa oczywiście nie idzie dograć (read only file system) a na PLIMSie najbardziej mi zależało.
Fak.
Nie ma sposobu na wgranie MOSa "z palca"? Tylko grzebanie w firmware?
 

janusz

New member
Bez reklam
Egreat R6S Pro już zamówiony. Mam pytanie. Posiadam dysk wewnętrzny 2TB, chyba najlepiej go połączyć przez Sata. W co go włożyć, żeby to estetycznie wyglądało?
 

janusz

New member
Bez reklam
Dzięki, zastanawiałem się nad tym już wcześniej i jest to najpoważniejszy wariant. Chyba, że znajdę coś taniego i wizualnie ładniejszego, gdyż odtwarzacz stoi w dość widocznym miejscu i dysku raczej nie ukryję. Może jednak nie potrzebni kombinuje na zapas, zobaczę jak przyjdzie odtwarzacz. Gdyby wygląd był najważniejszy pozostałbym przy Arivie 210.
 
Ostatnia edycja:

roxy2

New member
Please wait for USB update

Witam,

mam kolejny problem z urządzeniem R6S Pro.
Wszystko działało przez tydzień na oryginalnym sofcie.

Od dzisiaj po włączeniu widzę napis
"Realtek Please wait for USB update"
nie zależnie od tego, czy w urządzeniu jest dysk USB, czy nie.

Próbowałem odłączyć wszystko i wciąż ten sam komunikat.
Dodam, że nigdy nie bawiłem się zmianą soft-u. Nigdy też nie wkładałem USB z oprogramowaniem.
Jedynie podłączałem dane z filmami i muzyką.

Ktoś może miał podobny problem?

Pozdrawiam
--
Rafał
 

mabamba

New member
Witam,

mam kolejny problem z urządzeniem R6S Pro.
Wszystko działało przez tydzień na oryginalnym sofcie.

Od dzisiaj po włączeniu widzę napis
"Realtek Please wait for USB update"
nie zależnie od tego, czy w urządzeniu jest dysk USB, czy nie.

Próbowałem odłączyć wszystko i wciąż ten sam komunikat.
Dodam, że nigdy nie bawiłem się zmianą soft-u. Nigdy też nie wkładałem USB z oprogramowaniem.
Jedynie podłączałem dane z filmami i muzyką.

Ktoś może miał podobny problem?

Pozdrawiam
--
Rafał

Miałem to samo po pierwszym podłączeniu dysku USB. U mnie pomogło zainstalowanie wspominanego tu już softu 3.0.5.5. dla nowych R6S.
 
Do góry