EGreat EG-R1 Network Media Player

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Chcialbym cos wiecej sie dowiedziec o nim, jak szukalem to dosc malo jest informacji, szczegolnie u nas, mimo ze dosc fajny player.

P0044-03.jpg

P0044-04.jpg




- Support Video formats: AVI/MKV/TS/TP/TRP/M2TS/MPG/MP4/M4V/MOV/VOB/ISO/IFO/DAT/WMV/ASF/RM/RMVB/FLV
- Support Audio formats: MP3/OGG/WMA/WAV/AAC/FLAC
- Support Photo formats: HD JPEG/BMP/GIF/TIF/PNG
- Support Subtitle formats: SRT, SMI, SSA, ASS, IDX/SUB, SUB

3. Support 2.5"/3.5" SATA Hard Disk Drive (Connect Externally) , up to 2TB

4. Built-in 2x USB2.0 Host Ports

5. Built-in 1x eSATA Port

6. HDMI 1.3, 1080P output

7. Dolby digital / DTS Decode and Bitstream

8. Built-in 10/100Mbps ethernet

9. Support 802.11b/g/n wireless (require optional USB WIFI Dongle)

10. Playback the contents from hdd inside or from LAN/WIFI

11. Support Bittorrent Download (will be available on next firmware - Oct 2009)

12. Support UPnP Media Server software, such as Windows Media Connect, Windows Media Player 11, XBMC Media Center (Linux/Mac/Windows), MediaTomb (Linux), etc.

13. File sharing via Samba server

14. Internet Radio (SHOUTcast)

15. File management: support file delete, file copy.

16. Bookmark function

Specifications:

Hardware parameter:

- CPU: 400MHz MIPS

- DDR2 SDRAM:128MB

- NAND FLASH:256MB


P0044-05.jpg


Video output:

- HDMI1.3 output,resolutions :480P, 576P, 720P@50Hz, 720P@60Hz, 1080I@50Hz, 1080I@60Hz, 1080P@50Hz,1080P@60Hz

- Y/Pb/Pr, resolution:480P, 576P, 720P@50Hz, 720P@60Hz, 1080I@50Hz, 1080I@60Hz, 1080P@50Hz,1080P@60Hz

- Composite,resolution; 576I@PAL, 480I@NTSC

Audio output:

- Stereo output

- Digital optical output

- Coaxial output

SATA port:

- Outer ports for external SATA HDD or SATA DVD ROM.

- Outer SATA ports for easy installation, up to 2TB SATA HDD.

USB HOST:

- USB host *2 ports, connect with various usb device directly.

ESATA ports

- ESATA host*1, connect with ESATA device easily. Up to 2TB.

HDD partition:

- FAT32, NTFS

USB2.0 SLAVE ports

- USB slave *1, connect with computer for data transfer,speed is 480Mb/S.

Network connector:

- Network 10/100M support playback via network.

- Support USB WIFI dongle,802.11n

Remote control:

- 40 buttons remote control.

- Power on/off control.

- Add one more MCU, support remote power on/off directly.

File management:

- Support file copy/mark functions.

Video format:

- RM/RMVB

- MPEG1/2/4 Elementary (M1V, M2V, M4V)

- MPEG1/2 PS (M2P, MPG)

- MPEG2 Transport Stream (TS, TP, TRP, M2T, M2TS, MTS)

- VOB

- AVI, ASF, WMV

- Matroska (MKV)

- MOV (H.264), MP4, RMP4

- IFO

- BD-ISO.DVD-ISO

- MINI BD,BD-9,BD25,RBD,D5,D9,DVD,CD

Video codec:

- MPEG1,VCD1.0/2.0,SVCD(up to 1920*1080@30P/60I or 1280*720@60P)

- HD MPEG2 MP/HL,ISO,IFO,VOB,TS(up to 1920*1080@30P/60I or 1280*720@60P)

- HD MPEG4 SP/ASP,Xvid(up to 1920*1080@30P/60I or 1280*720@60P)

- H.264 BP L3,MP L4.1,HP L4.1 (up to 1920*1080@30P/60I or 1280*720@60P)

- WMV9,VC-1 AP L3(up to 1920*1080@30P/60I or 1280*720@60P)

- DivX3/4/5(up to 1920*1080@30P/60I or 1280*720@60P)

- XVID SD/HD(up to 1920*1080@30P/60I or 1280*720@60P)

- RM/RMVB 8/9/10(up to 1280*720@30P)


Audio format:

- AAC, M4A

- MPEG audio (MP1, MP2, MP3, MPA)

- WAV

- OGG

- WMA

Audio codec:

- MPEGⅠLayer 1/2/3(2-CH),MPEGⅡ1/2(Multi-Channel)

- LPCM,ADPCM,FLAC,AAC,WAV,OGG

- DTS HD Master Aduio,LBR

- Dolby Digital Plus

- RA1/RA-cook/RA-Lossless

Picture format:

- JPEG

- BMP

- PNG

- GIF

Subtitle format:

- MicroDVD [.sub],

- SubRip [.srt],

- Sub Station Alpha [.ssa],

- Sami [.smi]

- idx+sub

- PGS subtitle

Special function

- Support playback TS,M2TS without interval;

- Support movie preview/book mark/external subtitle can be adjusted;

- Support slide show/background music/screen saver

- Parental control

- BD simple navagation

- support time seek function

OSD language:

- Simplified Chinese

- Traditional Chinese

- English

- Japanese

- Russia

- Polish

- Dutch

- Italian

- French

- German

- Korean

Subtitle language:

- Simplified Chinese

- Traditional Chinese

- Turkish

- Japanese

- Greece

- Hebrew

- Korean

- SE European

- Central European

- Cyrillic

- Western

- UTF8
 
Ostatnia edycja:

jaco23

New member
Zamowilem go w digisklep.pl cena 449zl generalnie to samo co Ariva ale ma wiecej wej-wyj co widac na twoich zdjeciach a oprócz tego wszystko to co maja wprowadzic w fergusonie ten juz ma plus troche wiecej :) (mowa o oprogramowaniu jego torenty i takie tam ) narazie czekam ale niema cudow chodzil pewnie bedzie podobnie jak inne na realteku 1073
 

wędrowycz

New member
jaco23 napisał:
niema cudow chodzil pewnie bedzie podobnie jak inne na realteku 1073

Co masz na myśli?
Masz jakieś doświadczenie odnośnie tego realteka i np. sigmy z wd tv live?

Moim zdaniem dodatkowe złącza, a zwłaszcza SATA z zasilaniem to duży plus na rzecz tego playerka. Przynajmniej nie trzeba się zastanawiać, czy posiadany dysk (w moim przypadku akurat nie jest to wd passport) ruszy z wd tv live.
 

john4poczta

New member
Witam wszystkich,
właśnie w piątek dostałem ten sprzęcik i po pierwszych testach oceniam go ogólnie dość dobrze, gdyby nie ... ale nie uprzedzajmy faktów ;)
A oto moje uwagi:
1) brak polskiego menu, do przeżycia, a na forum Egreat'a przedstawiciel producenta obiecuje wiele wersji językowych.
2)Napisy (*.srt) działają z naszymi ogonkami pod warunkiem wybrania fontu Arial (innych nie probowałem, Auto nie działa - krzaki)
3) sieć działa - miałem problem z połączeniem po sambie z Win7 - uPnP to porażka, samba z WinXP działa bardzo dobrze
4)Zewnętrzny napęd DVD działa (samsung z własnym zasilaniem), autorun działa
5)Kopiowanie między dyskami podpiętymi do USB działa i to nawet dość szybko
6) W odróżnieniu od Arivy w przeglądarce plików działa PgUp i PgDown (ogólnie interfejs bardzo podobny do Arivy)
7) podczas oglądania filmu jest opcja goto (czas) oraz suwak przewijania jak w software'owych playerach
8) odtwarza folder skopiowany z kamery Panasonic jak płytę - dostępne menu, rozdziały (ale nie wiem dlaczego tylko 10 - czy to błąd Egreata, czy struktury folderu nie mam pojecia)
9) ze sławetnej listy sampli ma problemy z pozycjami:
6mbps-480i-MPEG-ASF.dvr-ms - nie widzi
10mbps-1080i-60fps-L5.1-8ref-HDTV.mkv - przycina
19mbps-1080p-24fps-L5.1-16ref-improper.mkv - rwanie, kolorowe piksele
Samsung.Demo_Oceanic.Life.x264.1080p.40Mbps.mkv - kolorowe piksele
4377kbps-1080p-24fps-L5.0-9ref-AAC.mp4 - momentami miejscowe piksele
30mbps-L4.1-TrueHD.m2ts - brak dźwięku po HDMI
SWIII.Revenge.Of.The.Sith.BattleOfHeroes.1080.mkv - momentami delikatne zacinki

Wszystkie testy z dysku podpiętego po USB Samsung S2 Portable 500GB
Niestety przez sieć nie zdążyłem przetestować wszystkiego z racji problemów z podłączeniem do Win7, a później wystąpiło to "gdyby" o którym wspomniałem na początku - otóż w pewnym momencie sprzęt się zawiesił i co prawda dało sie go wyłaczyć pilotem, ale później nie chciał sie uruchomić, udało sie to dopiero po dłuższym odpoczynku, ale tylko raz :) później znowu resety po ekranie startowym, za to dziasiaj działa od rana i tylko co jakiś czas się przywiesza, albo resetuje przy niektórych operacjach - nietstety nie są to powtarzalne błędy. Mam nadzieję, że to tylko ten egzemplarz jest jakiś trefny i właśnie go wymieniam na inny. Serwera samby i torrenta nie przetestowałem, bo nie miałem pod ręką zbednego dysku SATA, a tylko na dysku można zainstalować takiego plugina.
Telnet na root działa (bez hasła)

i to by było na tyle
j4p
 

john4poczta

New member
na najnowszym

aha, taka ciekawostka, na plazmie Panasonica ekran startowy jest czarny z białymi literkami - na monitorze LCD jest ... zielony :)
w czasie odtwarzania nie mam problemu z zielonym na plazmie
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
A propos przycięć: czy zmieniałeś ustawienia video dla poszczególnych plików? Chodzi mi oczywiście o frame rate, każdy z plików ma różne częstotliwości odświeżania ramki; nie wiem czy ERG-R1 ma opcję "Auto", a nawet jeśli ma to może niekoniecznie działającą (nie tylko EG zresztą...).
 

john4poczta

New member
wędrowycz napisał:
Marketingowcy sprzedali coś czego programiści jeszcze nie przewidzieli :p

Nie wiem skąd @Seba_Fan wziął ten opis, ale Egreat na swojej stronie nie wspomina nic o polskim języku:

OSD language:
Ø Simplified Chinese/ Traditional Chinese
English/Spanish/Russian/Czech/Dutch/Italian/French/German/Turkish/Hebrew

Subtitle language:
Ø Simplified Chinese/ Traditional Chinese
Ø Turkish/Greece/Hebrew/SE European,Central European,
Cyrillic, Western, Unicode (UTF8)

Wiatrak napisał:
A propos przycięć: czy zmieniałeś ustawienia video dla poszczególnych plików? Chodzi mi oczywiście o frame rate, każdy z plików ma różne częstotliwości odświeżania ramki; nie wiem czy ERG-R1 ma opcję "Auto"

Hmm... wiem co to jest frame rate, ale Twojego pytania nie rozumiem ...
W ustawieniach Audio Egreat ma takie opcje:
1.2.1.Aspect Ratio: including Pan Scan 4:3/Letter Box 4:3/ 16 : 9 ;
1.2.2.Brightness :user can setting brightness based on own favorite
1.2.3.contrast : setting contrast based on own favorite .
1.2.4.DNR : on/off for selection.
1.2.5.TV System: setting TV system, change video output configure, H DMI AUTO/NTSC/PAL/480P/576P/720P
60HZ/1080I 50HZ/1080I 60HZ/1080P 50HZ/1080P 60HZ
1.2.6. 1080P 24HZ : 1080P 24HZ on , if the movie is 25f/s,the unit will switch to this mode, after
playback, system will come back to original settings.
 
Ostatnia edycja:

john4poczta

New member
a'propos polskich literek, to przypomniało mi się jeszcze, że brak ich w nazwach plików i folderów - nie żadne krzaczki, tylko po prostu dziura - myślę, że trzeba będzie gdzieś zmienić font "systemowy" - wiem, że można wrzucać swoje czcionki dla napisów, to może grzebiąc w plikach konfiguracyjnych da się podmienić i te.

niestety, nie mogę już nic więcej sprawdzić, bo mój Egreat już wraca do sprzedawcy i chyba dostanę nowy z tej samej partii co @jaco23 :)
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Frame rate, częstotliwość ramki, to parametr określający ile "klatek" obrazu zawarte jest w jednej sekundzie obrazu video. W ustawieniach video określa się go razem z rozdzielczością.

Przykładowo, jeśli odtwarzacz ustawisz na 1080P 50HZ a plik video będzie miał 1080P 60HZ, to odtwarzanie nie będzie płynne. Auto frame rate pozwala na automatyczne dopasowanie parametrów wyjścia video do parametrów p\odtwarzanego pliku, co owocuje brakiem zacięć czy przeskoków.
 

john4poczta

New member
wiatrak napisał:
Frame rate, częstotliwość ramki, to parametr określający ile "klatek" obrazu zawarte jest w jednej sekundzie obrazu video. W ustawieniach video określa się go razem z rozdzielczością.

Przykładowo, jeśli odtwarzacz ustawisz na 1080P 50HZ a plik video będzie miał 1080P 60HZ, to odtwarzanie nie będzie płynne. Auto frame rate pozwala na automatyczne dopasowanie parametrów wyjścia video do parametrów p\odtwarzanego pliku, co owocuje brakiem zacięć czy przeskoków.

OK, nie wiedziałem, że to się lączy z rozdzielczością,
więc najpierw oglądałem wszystko na 1080P 60HZ, a później przełączyłem na HDMI Auto, ale nie zauważyłem żadnych spektakularnych zmian
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Ustawienie HDMI AUTO na 99 % dopasowuje rozdzielczość do parametrów podłączonego odbiornika (TV), czyli jest spora szansa na niezgodność częstotliwości pliku i wyświetlacza. Przy testach należy na to zwrócić baczną uwagę.
 

john4poczta

New member
Ciekawostka dla użytkowników telewizji satelitarnej - pilot Egreat'a "współdzieli" niektóre kody z dekoderem Opticum 7100cxe co daje czasami zadziwiające efekty :)
Na szczęście nie dotyczy to funkcji włącz/wyłącz.

Sprawdziłem zmiany framerate - nie pomogło - te filmy, które się cięły na auto, tak samo cięły się na p50/p60.
Na samplu sprawdzającym przeplot czy coś tam Slicies MPEG2 NTSC 1080i 29.97.ts następuje zwiecha i reset.

Mój ostatni problem przez który odesłałem poprzedni egzemplarz chyba częściowo powstał z winy telewizora (Panasonic 42PY80) - okazuje się, że bezproblemowo działa z przednim złączem HDMI, natomiast dwa tylne działają nieprzewidywalnie - tzn jak już się uruchomi odtwarzacz, to wszystko gra, ale czasami po wyłaczeniu, nie chce się włączyć (plansza startowa i reset).
Z instrukcji panasa wynika, ze te złącza różnią się sposobem przekazywania dźwieku, ale co to może mieć wspólnego z bootowaniem egreat'a to nie mam pojęcia.
Więcej testów będę mógł zrobić jak już go dostanę pod choinkę :)
 

jaco23

New member
No witam ja tez pare rzeczy zarzuciłem generalnie efekty odtwarzanych plikow takie same jak u kolegi(chodzi o te testowe) , natomiast zero resetow i zwiech jak narazie. Odtwarzacz podlaczony po HDMI a także po component. Niestety nie mam wzmacniacza z wej. HDMI wiec na ten temat nic nie napisze. U mnie podlaczone po coaxial-u , odtwarzam tym syg cyfrowy a drugie wyj podlaczone do ampli L+P kanal analog tylko tak mozna odtwarzac np. DD a na drugim mp3 i inne , lepsze to niz zmiana w menu Egreat(niestety pliki AAC ktore sa czasami w mkv tylko po analogu brak 6ch). Katalog sciagniety z BR w 1080 odtworzyl plynnie wraz ze sciezkami dzwieku i napisami( oczywiscie bez menu) to tak na szybko bedzie troche czasu to dorzuce pare ino.
 
Do góry