Efekty dźwiękowe z tv philips

tom357

New member
Czy ogląda ktoś filmy na philipsie 706,806 itd bez podpinania zewnętrznego sprzętu i jest zadowolony?

Chodzi o to,że tv automatycznie wykrywa ścieżkę dźwięku 5.1 lub dolby atmos i ją włącza co w zasadzie psuje dźwięk bo tych efektów zwyczajnie nie słychać a już tym bardziej bass.

Ponadto materiał puszczany w dolby atmos brzmi fatalnie,ponieważ dużo efektów jest niesłyszalnych-próbki materiałów pobrane z sieci uwidoczniły jak wiele dźwięku w ogóle nie wydobywa się z głośnika-oczywiście tv wykrywa dolby atmos.

Oglądając materiał na yt dźwięk jest naprawdę dobry bo tam zdaje się jest ścieżka 2.1 no i w tym przypadku wyłania się również bass,którego w dolby atmos i 5.1 brakuje.

Niby w opcjach jest wyłączenie wizualizacji dźwięku,ale to nic nie zmienia.

Czy zna ktoś jakieś rozwiązanie?

Powyższe przetestowane na tv oled 706 oraz pus9435 (dołączony soundbar)
 
Ostatnia edycja:

tom357

New member
Korektor AI i tam zmień sobie pod siebie

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

To nic nie daje niestety:-(

Całkowicie wyłączyłem w opcjach dźwięk przestrzenny a mimo to ikona dolby atmos wyskakuje i uruchamia się dźwięk dolby atmos
 
Ostatnia edycja:

conqest

Well-known member
Bez reklam
Może go zrestartuj... Korektor daje i to bardzo dużo.wiec coś robisz źle albo tv nie reaguje na te zmiany.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

tom357

New member
Nie no,korektor reaguje na zmiany,ale to nie ma związku z efektami w filmie.
Zwyczajnie w filmach brzmi to słabo.
Już lepszy jest dźwięk z yt udający dźwięk przestrzenny (testy 5.1 i atmos) bo tam naprawdę słychać nieco basu.

Tak jak pisałem wcześniej-sporo dźwięku nie jest słyszalne,gdy puścimy materiał z dolby atmos.
Bo w zasadzie skoro oba tv uruchamiają dolby atmos to chyba i dźwięk powinien być kompletny?
 

tom357

New member
Tak,ale to nic nie zmienia tak jak pisałem wcześniej,ponieważ część dźwięku w ogóle jest niesłyszalna :)
A owe zwiększenie basu praktycznie w ogóle nie daje efektu w filmie-w muzyce na yt owszem.
 

tom357

New member
Dzięki za powyższe--problem w tym,że tv nie bardzo rozumie co odtwarza :)
Dzisiaj były ponowne próby i chyba się udało bo w testach dolby atmos nie jest pomijany żaden dźwięk.
Włączony został tryb osobisty z wyłączonym dźwiękiem przestrzennym (teoretycznie bo jednak każdy głośnik słychać z osobna) i reset-tak,za każdym razem musiałem resetować tv bo niby ustawienia się zmieniały a w głośnikach cicho.
Przetestowane na obu telewizorach i na obu test przechodzi pozytywnie.
Oczywiście basu brak,ale myślę,że tak będzie ponieważ w netfilxie bas może schodzić na tyle nisko,że tv tego nie wyłapuje (nawet ten z soundbarem).
Na ten moment jest ok :)
 
Do góry