Edycja HD... Jak? Premiere Pro 2.0?

pawel_S

New member
Witam,

Mam kilka pytań do tych, którzy może temat już przećwiczyli.
Posiadam kamerkę HD i Premiere Pro 2.0.
Od czasu jak przesiadłem się z SD na HD zgrywałem wyłącznie małe fragmenty w jakości HD, coś z nimi robiłem i wszystko było dobrze. Dzisiaj chciałem zgrać godzinną kasetkę w HD, poddać ją prostej edycji i wrzucić z powrotem do kamery (film z wakacji dziecka). Pierwszym problemem jaki napotkałem było dzielenie scen i zapisywanie ich w oddzielnych plikach, jak to Premiere standardowo robił w przypadku SD. Nie wiedzieć czemu opcja ta jest nieaktywna i cała godzina poleciała do jednego pliku. Kolejna rzecz, która jest dla mnie nowością to zgrywanie materiału do pliku mpeg. (SD zgrywałem zawsze do AVI). Rozumiem, że HD to znacznie większa rozdzielczość i może trzeba to kompresować na wejściu, ale czy są inne możliwości? Czy mpeg to jedyna forma zapisu pod montaż? A ostatni i najpoważniejszy problem to przesunięcie w czasie dźwięku, co powoduje, że dźwięk nie schodzi się z obrazem i oglądanie materiału jest co najmniej idiotyczne (usta ruszają się po tym jak fonia zakończyła kwestię).

Czy może ktoś miał podobne problemy? Co rekomendujecie do edycji HD? Do jakich plików zgrywać surowy materiał?

Na chwilę obecną korzystam z Adobe Premiere Pro 2.0, ale nie upieram się przy nim. Nie sądzę, żeby moje problemy wynikały z wolnego sprzętu, bo komputer ma dwurdzeniowy procesor Core 2 Duo Intela, 2GB ramu, kartę grafiki ATI Mobility Radeon X1400 256MB, wbudowany firewire i dysk SATA na 7200 obrotów. Wszystko by się wydawało jak Bozia przykazała a mimo to problem.

Co doradzicie?

Pozdrawiam
Paweł
 
Do góry