Edycja AVCHD w Sony Vegas

slawek.z

New member
Zapraszam do owocnej dyskusji wszystkich, którzy dokonują edycji plików AVCHD w Sony Vegas 8 . Możemy powymieniać sie własnymi spostrzeżeniami i uwagami , począwszy od edycji materiału po rendering i autoring BD.
 

Hopkirk

New member
O kurczę, ale Vegas jest popularny...:???:
Właśnie kupiłem kamerę Sony SR12E i dostałem gratis do niej ten program.
Moje pierwsze wrażenie: interfejs mało intuicyjny - nie wiem jak się nim posługiwać. Zdaje się, że nie obejdzie się bez instrukcji.
Drugie wrażenie: zacinający się obraz. Zdaje się, że nadeszła pora na kupno nowego kompa.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
Hopkirk napisał:
.. ... wrażenie: zacinający się obraz. Zdaje się, że nadeszła pora na kupno nowego kompa ... ...

co oczywiście NIC NIE DA.:p

Na dzień dzisiejszy sytuacja jest taka. Nie ma komputera ani programu AVCHD playera, który odtworzy kilka plików avchd z dysku(pamięci flash) bez zacięć pomiedzy plikami.

Wypalenie płytki w standardzie avchd, takiego jaki wytwarza kamera to jest z folderem BDVM i podfolderem STREAM daje dobre rezultaty
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Na mojej PS3 gdy odtwarzam wypalone płyty AVCHD, także niestety pomiędzy poszczególnymi ujęciami (plikami) występuje zatrzymanie obrazu na ułamek sekundy:???: Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, ale płytki wypalam przy pomocy PMB.
 

Hopkirk

New member
Gucio50 napisał:
co oczywiście NIC NIE DA.:p

Na dzień dzisiejszy sytuacja jest taka. Nie ma komputera ani programu AVCHD playera, który odtworzy kilka plików avchd z dysku(pamięci flash) bez zacięć pomiedzy plikami.
W takim razie trzeba jakoś te pliki ze soba połączyć w jeden. :p
Kupno nowego kompa w moim przypadku spowoduje że sam plik będzie odtwarzany płynnie, tak żebym mógł go przynajmniej przyciąć tam gdzie chcę.
 
Do góry