EASYTOUCH 42" ETL071 - kupić?

lighthammer

New member
Hej,

mam problem z tym telewizorem. Chodzi o podłączenie go pod wyjście video amplitunera Harman Kardon AVR 745. Wczoraj, na jakiś czas udało mi się zmusić te urządzenie do współpracy (sam nie wiem jak to zrobiłem - nie mogę tego powtórzyć :D). Ogólnie problem polega na pojawianiu się i znikaniu obrazu i dzwięku. Mianowicie obraz i dzwięk pojawiaja się na 3 sekundy, po czym giną na 5 sekund. I tak w kółko. Niezależnie czy jest to obraz podany / przeskalowany z któregokolwiek gniazd 'HDMI IN' amplitunera (podłączam PS3/X360), czy też jego obraz "natywny" (info o konfiguracji głośników na niebieskim tle).

Transmisja audio, o którą głównie mi chodzi (połączenie PS3 z amplitunerem po HDMI) - po wyłączeniu TV działa bez problemu. Problem pojawia się po włączeniu TV. Amplituner zaczyna "klikać", TV i AVR łapią jakies chwilowe zwiechy - ogólnie komedia. Nie wiem w czym leży problem. Wczoraj w jakiś sposób udało mi się zmusić te urządzenia do współpracy - grałem przez godzinę w grę na PS3 i nie było absolutnie żadnych problemów. Dzwięk i obraz bez zastrzeżeń. Więc wnioskuje, że oba urządzenia są sprawne.

Wydaje mi się, że może być to problem z HDCP (klucze KAV itp). Być może któreś z tych urządzeń ma problem z inną wersją HDCP niż jego własna (HK ma HDMI 1.1, EasyTouch 1.3b). Zmieniałem kable kilkukrotnie - problem nie leży po stronie okablowania. Gniazda w TV są sprawne, na codzień mam do nich bezpośrednio podpięte konsole lub dekoder "N".

Podłączaliście pod ten telewizor jakieś urządzenia z wyjściami HDMI 1.1? Jakieś sugestie?

Pozdrawiam

P.S.
1. Pierwotnie myślałem, że skaler działał niepoprawnie przez wyłączony procesor video Faroudja w amplitunerze. Bo po jego włączeniu wszystko zaczęło tymczasowo działać.

2. Do konfiguracji amplitunera dostałem się przez S-VIDEO (konfiguracja AVR odbywa się z poziomu menu wyświetlanego na ekranie TV), przy takim połączeniu nie ma problemów z wyświetlanym obrazem.
 
Ostatnia edycja:

MixhaL

New member
Witam
Czy komuś udało sie na dobre rozwiązać już problem podłączenia do komputera? Zastanawiam się nad kupnem tego TV ale jeżeli ma nie wyświetlać mi fullhd to równie dobrze mogę kupić hd ready w tej cenie ale markowy sprzęt.Znalazłem jeszcze samsunga na allegro który ma 2 cale mniej ale może bardziej się go opłaca kupić i nie męczyć się z rozdzielczosciami, model to LE40A536. Co Wy na to? Sprzet bedzei musial spelnic sie w roli TV I monitora.
 

polorob

New member
w tym telewizorze natywną rozdzielczością po podłączeniu komputera jest 1360*768 więc hd ready można ustawić 1920*1080 ale obraz jest rozmyty. Coraz częściej przychodzi mi na myśl, że ten telewizor to HD Ready ze skalowaniem do 1920*1080.
 

mic23

New member
Witam serdecznie,
Chciałbym podzielić sie kilkoma uwagami na temat TV Easytouch 42" ETL071-42HD.
Sprawa wygląda w nastepujący sposób :

Telewizor faktycznie nie wyświetla 1920x1080 pixel w pixel - ale obraz w grach czy filmach (zdjęciach również) w tej rozdzielczości jest o niebo lepszy od 1360x768 ( ostre texturki jak żyleta :)
Jedynie w windowsie pracuje się dużo lepiej w 1360 która jest natywnaą rozdzielczością tego TV.

Jesli podłączymy Tv do karty GeForce z rodziny 6xxx 7xxx i pewnie starszych też ( sterowniki chyba do numeru 93.xx) to obraz jest bez żadnych kombinacji , wszystkie rozdzielczosci sa dostępne ,łącznie z 1920x1080.

Jesli posiadamy kartę GeForce z rodziny 8xxx 9xxx ( prawdopodobnie nowsze też) to po zainstalowaniu sterowników obraz pojawia się tylko co kilka sekund :(
Należy wówczas dokonać modyfikacji pliku nv4_disp.inf :

w nagłówku
[nv_SoftwareDeviceSettings]
dopisujemy linijkę
HKR,, OverrideEdidFlags0, %REG_BINARY%, 20,A3,88,42,00,00,FF,FF,04,00,00,00,7E,01,00

20 A3 88 42 to EDID mojego TV - powinien byc taki sam

Po zrestartowaniu kompa mamy juz obraz na telewizorze ale jest wykrywany jako HD Ready 1360x760 i wymuszenie rozdzielczości 1920 powoduje ze pulpit jest rozciągany poza obszar TV ( nie da sie uruchomic skalowania TV zeby 1080p zmieściło sie całe)


Jesli posiadamy karte ATI np z rodziny 2xxx ( w 3xxx i 4xxx powinno byc tak samo) - to po zainstalowaniu sterowników mamy 1920x1080 i obraz jest ok.
Nie miałem żadnych problemów np z karta 2900XT

Wszystkie połączenia były dokonywane przez kabel DVI-HDMI 5m

Mam nadzieję że pomogłem choć trochę... Poszukuję też kogoś kto ma ET42 i kartę typu 8600 , 8800,9600 ,9800 i potrafi uruchomić 1920x1080 ( nie chodzi mi o pixel w pixel)

Z tunerem N (Nbox) nie ma żadnych problemów zarówno po componencie jak i HDMI ( przy HDMI tylko dzwięk warto poprowadzić chinchami)

Ostrość obrazu na korzyść HDMi i odwzorowanie kolorów również.

Przy HDMI w razie informacji o braku HDCP należy odwrócić kabelek

Wszystkie programy zarówno 1080i ( rewelacyjna ostrość ) jak i SD ze skalowaniem których sobie ET radzi naprawde dobrze.

pozdrawiam
 

piernik

New member
Witam,

mam problem z 1080p na karcie ATI HD4350.
Zawsze po restarcie ustawia się na 720p a 1080p we właściwościach ekranu nie ma.
W CCC można wymusić 1080p, ale po restarcie wraca do 720p. Próbowałem z PowerStripem, ale tak samo - wraca po restarcie do 1080p.
Jak zmusić go do trwałego wyświetlania 1080p?

Podłączony mam kablem DVI-HDMI, bo HDMI-HDMI pokazuje tylko obraz na chwilę i wyłącza na sek i tak w kółko...
 

majkeljot

New member
Niestety problemów z tym TV ciąg dalszy. Właśnie zakupiłem specjalnie pod niego notka (hp cq61 nVidia GeForce G 103M) z hdmi i .... wielkie G. Obraz zaledwie mrygnie na moment i tak w kółko gdzieś co 3 sekundy. Owszem załącza się gdy włączę jakiś film albo przeglądanie zdjęć, ale tylko to wyłączyć i znów tylko rozbłyski.
Upłynęło już sporo czasu więc może ktoś z forumowiczów rozwiązanie problemu już zna ????
 

Dawid75

New member
Witam.
Jakiś rok temu zakupiłem telewizor ET071-41FHD.
Korzystałem z niego na analogowej kablówce z UPC.
Podłączony miałem również tani odtwarzacz DVD za pomoca taniego kabla HDMI.

Po podłączeniu TV pod komputer za pomocą kabla HDMI obraz wyświetla się tylko przez ułamek sekundy po czym jest przerwa ok. 3 sekund i tak cały czas. Wydawało mi się ze jest to spowodowane słaba jakością kabla HDMI. Temat sobie odpuściłem.
Ostatnio postanowiłem zamówić w sieci kablowej UPC telewizje cyfrowa z dekoderem HD (UPC MEDIABOX Z NAGRYWARKĄ CYFROWĄ i HD)
Po podłączeniu przez montera całego tego sprzętu objawy były dokładnie takie same jak przy mojej próbie podłączenia komputera. Dodam ze tym razem kabel był oryginalny dostarczany razem z tym dekoderem HD. Monter postanowił wymienić dekoder na inny myśląc ze to wina dekodera.

Ja następnego dnia zakupiłem droższy kabel HDMI-HDMI firmy Vivanco z certyfikatem 1.3b. Podłączyłem pod komputer pod złącze HDMI , objawy są dalej takie same. Sygnał podawany z komputera zarówno 1080i jak i inne wykazane w instrukcji przynoszą dokładnie takie same efekty. Obraz pojawia się tylko na ułamek sekundy po czym znika na ok 3 sekund i tak cały czas. Obawiam się ze podłączenie kolejnego przyniesionego przez montera dekodera przyniesie dokładnie takie same efekty. Wiem ze ten problem nie dotyczy tylko mojego egzemplarza ponieważ w Internecie opisanych jest już kilka takich samych przypadków. Niestety nie znalazłem odpowiedzi jak ten problem rozwiązać. Może ktos spotkał sie juz z tym problemem i wie jak to przeskoczyć.
Pozdr
Dawid
 

lighthammer

New member
Witam,

potrzebuję informacji na temat kart graficznych z jakimi ten telewizor bezproblemowo współpracuje. Interesują mnie karty pokroju Radeona 4890 / 5770. Chciałbym połączyć komputer z TV poprzez HDMI, interesują mnie wszystkie rozdzielcozści do FullHD włącznie (komputer będzie służył jako Media Center - gry / filmy BR wyświetlane wyłącznie na TV).

Proszę o sugestie (chip / producent karty).

Dzięki i pozdrawiam.
 

majkeljot

New member
Być może częściowo znalazłem przyczynę problemu ze znikającym obrazem po HDMI (mrugnie na chwilę i znika na ok 3s)
Zauważyłem, że kiedy wyłącza się film (jak działa film obraz jest) coś trzaskało w głośnikach TV. Pomyślałem sobie, a może to dźwięk podtrzymuje obraz. Włączyłem więc muzykę i przełączyłem na TV i ... niesamowite obraz nie znika. Pytanie zatem co zrobić by nie trzeba było tego robić? Na razie nie wiem ale będę to zgłębiał. Zachęcam innych do badań.
 

majkeljot

New member
Udało mi się także uzyskać rozdzielczość 1920x1080 bez skalowania, ale to i tak jest szajs. Najostrzejszą rozdzielczością jest więc 1280x720 przez VGA, następnie 1366x768 przez HDMI, a dopiero później fullhd. Wszystko to jest cholernie dziwne. Na całe szczęście filmy prawie zawsze oglądam z odległości powyżej 2m więc nie ma znaczenia czy to będzie 720p czy 1080p, różnicy po prostu nie widać. Gorzej jak chciałbym chwilowo korzystać jako monitora, wtedy ostrość 720 jest super ale brak powierzchni, i odwrotnie w 1080 jest super powierzchnia i brak ostrości. Dziś spróbuję zadzwonić do serwisu, może jest jakiś upgrade softu?
 

Dwarf

New member
Od dawna nie było ruchu w tym temacie, ale chyba udało mi się doprowadzić połączenie z komputerem (DVI-HDMI) to działania. Używam obecnie Radeona 6950 (ASUSa) więc nie wiem czy dla innych kart ustawienia Power Stripa będą takie same. Jak u mnie to wygląda możecie znaleźć w załączniku.

Mam nadzieję, że te informacje okażą się komuś pomocne. Ja osobiście wreszcie jestem zadowolony z tego jak wygląda system w FullHD mimo, że nie udało mi się dojść do tego jak zmusić ten ekran do działania w systemie dot-to-dot.
 

Attachments

  • pstrip.jpg
    pstrip.jpg
    111,3 KB · Wyś: 280

neo1102

New member
Czy ma ktoś instrukcję obsługi do Easy Touch LCD TV 42 ETL071-42FHD? Jeśli ktoś posiada bardzo bym prosił o podesłanie.:blagam:
 
Do góry