Dzwoniłem włąsnie do LG Polska

Fixxxer

New member
twEEtR napisał:
Producenci samochodow tez w zaden jasny sposob nie ostrzegaja o fakcie iz "grzebanie" w chipie sterujacym praca silnika jest powodem utraty gwarancji, a rzeczywistosc jest wiadoma.
Ale po co szukac daleko... Kwestia dekoderow cyfrowych SAT. Temat chyba wszystkim bardziej bliski ;)
"Samodzielna" modyfikacja oryginalnego oprogramowania jest... nielegalna i wiaze sie ze zmiana oryginalnych parametrow pracy urzadzenia, a co za tym idzie narazeniem tegoz na uszkodzenia. Serwis nie moze w zaden sposob brac odpowiedzialnosci za take dzialania.
Oczywiscie caly ten moj wywod nie ma zadnego poparcia faktami i opiera sie na czystej logice :idea:

Sam rowniez "grzebie" w zakazanych zakatkach oprogramowania mojego sprzete ale jednoczesnie zdaje sobie sprawe z tego jakie moga byc tego konsekwencje.

Pozdowka


No ale nie do końca masz racje. Owszem mozna mówić o "logicznym " działaniu ale taki argument w świetle prawa jest do powdważenia od ręki. Jeśłi o czymś nie ma mowy ze jest zabronione to jest dozlwolone . Tak stanowi prawo.
Co do grzebania w aucie to tylko głąb dłubał by w seryjnym programie, Taki soft trzeba zczytać poprawić mapy i nagarać na nową kostke i koniec. Nie dłubiesz nic w seryjnym programie;)

Natomiast co do menu serwisowego w tv to tak jak wczesniej wspomniałem, dużo osób pisało tutaj jak do niego wejść. Głównie pod kątem czasu w jakim pracuje panel. I tyle a skoro już sie otworzył to wiadomym jest ze chcialo byu sie poznać co do czego i cześć.
 

Amix

New member
Fixxer napisał:
Jeśłi o czymś nie ma mowy ze jest zabronione to jest dozlwolone. Tak stanowi prawo.

Tak stanowi prawo.
Gwarancja LG
7. ......... Nie są objęta gwarancją uszkodzenia...... wynikłe w procesie nieautoryzowanej aktualizacji lub zmiany oprogramowania wewnętrznego urządzenia.
9. Klient traci wszelkie prawa wynikające z gwarancji, w przypadku stwierdzenia dokonywania nieautoryzowanych napraw lub zmian konstrukcyjnych..............
Wejście w menu serwisowe może być potraktowane przez serwis jako nieautoryzowana aktualizacja albo nieautoryzowana naprawa

Serwis ma swoje menu serwisowe i widać jak na dłoni ilość wejść,kody błędów,test elektroniki itp oraz każdą zmianę ustawień

Przytrzymaj dłużej sam przycisk "menu" na panelu, a zobaczysz wejście do menu serwisowego zablokowanego 4 cyfrowym kodem dostępu.

Wchodząc do menu serwisowego musimy mieć świadomość,że robimy to na własną odpowiedzialność
Inną bajką jest to, że tak robimy :) :) :)
 
Ostatnia edycja:

baranskia

Member
A jakiż jest ten magiczny czterocyfrowy kod dostępu - KTO WIE NIECH PODA, np. na PW

Amix napisał:
Tak stanowi prawo.
Gwarancja LG
7. ......... Nie są objęta gwarancją uszkodzenia...... wynikłe w procesie nieautoryzowanej aktualizacji lub zmiany oprogramowania wewnętrznego urządzenia.
9. Klient traci wszelkie prawa wynikające z gwarancji, w przypadku stwierdzenia dokonywania nieautoryzowanych napraw lub zmian konstrukcyjnych..............
Wejście w menu serwisowe może być potraktowane przez serwis jako nieautoryzowana aktualizacja albo nieautoryzowana naprawa

Serwis ma swoje menu serwisowe i widać jak na dłoni ilość wejść,kody błędów,test elektroniki itp oraz każdą zmianę ustawień

Przytrzymaj dłużej sam przycisk "menu" na panelu, a zobaczysz wejście do menu serwisowego zablokowanego 4 cyfrowym kodem dostępu.

Wchodząc do menu serwisowego musimy mieć świadomość,że robimy to na własną odpowiedzialność
Inną bajką jest to, że tak robimy :) :) :)

Odświeżanie wątku ;)

A jakiż jest ten magiczny czterocyfrowy serwisowy kod dostępu - KTO WIE NIECH MI PODA, np. na PW

Adam B. (Bia - PL)

PS:
Poprostu: lubię wiedzieć więcej!
:cool:
 

Polosss

New member
Fixxxer napisał:
no to bezsens własnie skoro czarny wypala bardziej to czemu nie można zmienić go na szary

Kwestia chyba nie w tym, że czarne pasy wypalają tylko w tym iż powoduja nierówne zużycie panelu. Tak na logike czarny w plazmach jest wtedy gdy cały piksel nie świeci się (a więc nie jest używany) a reszta tam gdzie obraz świeci się. Powoduję to nierównomierne zużycie panelu ( tam gdzie czarne pasy, piksele mają jakby to ująć mniejszy przebieg w stosunku do tych z centrum ekranu) dlatego czarne pasy nie są wskazane. Przy czarnych pasach po pewnym czasie byłoby widać rożnice na panelu w postaci nierównomiernego rozłożenia jasności, kotrastu itp.

Tak mi się przynajmniej wydaje:)
 

jarpil

New member
Witajcie chciałbym poprosić was o pomoc już od jakiegoś roku staram się naprawić to co brat zepsół a mianowicie
wszedł w menu serwisowe.
Wyskoczyło takie zielone menu w prawym górnym rogu i pisało tam coś takiego o ile dobrze pamiętam:
Brand:All
po zabawie mojego brata teraz mam tak że mam tylko UHF
gdyż w tym dziwnym menu zmienił ustawienia czy pomoże mi ktoś i powie jak włączyć menu serwisowe postaram się to naprawić tylę że w tym modelu niemam w telewizorze przycisku menu gdyż jak wcześniej czytałem trzeba przytrzymać przycisk menu na telewizorze i na pilocie

z góry dziękuję za odpowiedz:(:(:confused::confused::confused::confused::(:(:(
 

jarpil

New member
CK-20F84
to ten model ma tylko 3 przyciski
zmiana między programem a głośnością i 2 do podgłaszania lub przyciszania bądz zmiany kanałów
 
Do góry