Dźwięk z Tv Samsung na Ampli. Denon AVR-X2300

zbyniu4

New member
Proszę o pomoc. Zakupiłem usługę HBO z HBO GO i w żaden sposób nie mogę uzyskać dźwięku z Tv na amplitunerze- kinie. Jak to połączyć żeby grało na kolumnach kina- amplitunerze Denon AVR-X2300.
Kabel optyczny z tv jest wypuszczony na ampli i nic.
 

slawkor

Member
Bez reklam
A dlaczego optykiem? Podłącz amplituner z tv kablem hdmi arc do odpowiednich gniazd i musi działać.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 452525

Guest
A dlaczego nie optykiem? U mnie gra na optyku nc+
Przypisz gniazdo optyczne do wyboru tv w ampli.
W tv znajdź opcje menu>dźwięk>dodatkowe ustawienia>wyjście spdif>format dźwieku>PCM
 

slawkor

Member
Bez reklam
Wszystko zależy co i jak chcesz uzyskać. Ja mam Samsunga podłączonego do amplitunera przez hdmi arc i wszystkie inne źródła podpinam pod amplituner. Wszystko działa jak należy.
Skąd masz źródło HBO z kablówki, nc+ czy innych?
W dekoderach kablówki jak i nc+ podłączasz przez optyka tylko dlatego, że obsługuje dźwięk 5.1 Dolby digital a złącze HD i z dekodera tylko 2.0. Swoją drogą nie wiadomo dlaczego.
Jeśli masz moduł Ci do tv to lepszym rozwiązaniem jest właśnie hdmi arc.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 452525

Guest
Ja z hdmi arc miałem wieczne problemy na denonie x2000. Albo mi z automatu włączał amplituner jak nie chciałem, albo w ogóle nie działało. Z optykiem nie ma żadnych problemów. Też przesyła dźwiek wielokanałowy o ile dana stacja nadaje. I mam moduł CI na nc+ od lat. Każdy ma wybór na szczęście :)
 

zbyniu4

New member
GO mam z NC+ i optyk jest najlepszym rozwiązaniem dla 5.1. z HBO GO i Netflixa. Przypisałem optyka do Tv i w końcu działa tak jak chciałem. Rzeczowe forum to i rzeczowe porady. Jeszcze raz dzięki wszystkim za podpowiedzi.
 
Do góry