dzwięk z tv na wzmacniacz stereo

Witajcie,
Czym połączyć wzmacniacz stereo i tv, żeby mieć dźwięk w kolumnach podczas oglądania telewizora.
W tv mam wyjście audio mini toslink.
W wzmacniaczu dysponuję wolnymi wejściami: usb typ b, rca, coaxial.


Dziękuję za pomoc.
 
Dołożyłbym 20zł.
https://allegro.pl/oferta/konwerter...cb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951
W tym jest więcej możliwości i do tego (tak jak lubię) możliwość porównania czy lepszy efekt jest cyfrowo czy analogowo tzn. co ma lepszy DAC "przejściówka" czy wzmacniacz.


Kupiłem ten konwerter.

Działać działa. Podpiąłem tv optykiem do konwertera, a ten 2xrca do wzmacniacza. Na początku myślałem że nie działa - w pionierze a-70 jest taki systemik który wykorzystywałem jak młody był mały, żeby przez przypadek nie włączyć wzmacniacza na przekręconym na maxa pokrętle głośności. Teraz musiałem go wyłączyć bo poziom głośności konwertera jest po prostu słaby - ustawienie głośności na na maxa w konwerterze to konieczność, a i tak odpowiednio trzeba zadziałać wzmacniaczem.
Tak powinno być ?
 

dmk84

New member
Mam pionka a30 podlaczony przez podobnej jakosci konwerter i problem jest ten sam-slaby poziom glosnosci. Trzeba galka operowac powyzej polowy zeby cos gralo
 

akbmicro

New member
Ja mam FIIO D03K, też droższy od proponowanych.
Działa bez żadnych problemów. Moc sygnału dobra. Wzmacniacz NAD 3155, stary ale działa idealnie.
 
Do góry