dzwięk z laptopa do ampli - tylko po PCM, dlaczego?

wujekrafal

New member
Witam,

mam następujący problem.

posiadam Amplituner Pioneer VSX819 i podłączam do niego po HDMI Laptopa HP Pavilion DV5 (1140-ew) z kartą 9600GT z IDT High Definition Audio, HDMI Audio Codek. Uzywam najczęściej odtwarzacza best player 2.0 oraz Media Player Classic, mam zainstalowane kodeki z -K-Lite codek pack.
z ampli obraz idzie po hdmi do plazmy panasonic, dzwięk z ampli go zestawu 5.1 Heco Victa.

od jakiegoś czasu bez względu na format odtwarzanego filmu (mkv, avi, dvix,..) amplituner rozpoznaje dzwięk zawsze jako PCM.
wcześniej było tak, że mogłem w amplitunerze zmieniać ustawienia dzwięku na DD, Neo i zmieniać opcje dzwięku (neo movies, neo music, pro logic II movies, pro logic II music, itp). od kiedy ampli rozpoznaje dzwięk jako PCM nie mogę nic zmieniać w w/w ustawieniach.

wiecie jak to naprawić?

PS. inną kwestią opisaną w oddzielnym wątku są krótkie zaniki dzwięku..moze obie kwestie się ze sobą łączą?
 

lsdw

New member
w pierwszej kolejności obstawiam "źle" podany sygnał na wyjście. Sprawdź ustawienia audio w programach i w kodekach.
Ewentualnie ściągnij sobie odtwarzacz VLC, który używa własnych kodeków - w nim bardzo szybko, z poziomu menu kontekstowego zmieniasz rodzaj audio na wyjściu.

Przetestuj i daj znać.
 
Do góry