Dźwięk w TV przez DVI-HDMI Ati 3870 Windows 7

4rsh3niq

New member
Witam, byłbym rad gdyby ktoś spróbował rozwikłać mój problem

Chciałbym podłączyć TV (LE40A656) z kartą Ati 3870 w Windows 7 i posiadać dźwięk.
Podłączyłem komputer kablem DVI-D(single link)-HDMI i wizję mam, natomiast dźwięku - brak. Złącze grafiki jest DVI-I(dual link).

Wszystko jest zgodnie ze standardami przesyłania dźwięku i wizji cyfrowo ale za pierona nie mogę uzyskać dźwięku.

W panelu sterowania w urządzeniach dźwięku ATI cyfrowe urządzenie audio - nie podłączono.

Czy kabel DVI-D(single link) ze złączem DVI-I(dual link) może powodować problem?
(mimo iż oba oferują cyfrę audio/video)

HELP ?!
 

hojlo1

New member
Bez reklam
W tym przypadku nie jest standardowy przesył (mylne założenie).
DVI w standardzie nie przesyła dźwięku.

Oto przydatny link (może komuś się przyda):
TV out w kartach Ati a w nim:
Jednak w nowszych kartach Ati (serie HD xxxx) jest możliwość wyprowadzenia dźwięku z wyjścia DVI. Po prostu Ati wbudowało w kartę graficzną obsługę dźwięku - w przypadku Radeonów HD 48xx jest to dźwięk 7.1. Aby jednak cieszyć się podłączeniem do TV jednym przewodem, trzeba spełnić kilka warunków:

1. Potrzebna jest kolejna magiczna przejściówka Ati, tym razem DVI-HDMI z możliwością przesyłania dźwięku, dostarczana z kartą. Co więcej, musi to być przejściówka do danej linii kart. Przejściówka z 2xxx nie będzie działać z kartami 4xxx, które mają adapter w wersji rev2.
2. Potrzebny jest przewód HDMI-HDMI. Przewód DVI-HDMI nie będzie działał.
3. Trzeba mieć zainstalowane sterowniki ATI HDMI Audio Device (Realtek).
4. W Panelu Sterowania/Dźwięki i urządzenia audio, w zakładce Audio musimy wybrać HDMI Audio. Przy takim ustawieniu nie będziemy mieli dźwięku na wyjściu audio z komputera. Albo głośniki/słuchawki, albo wyjście dźwięku z karty Ati.
..........
Z założenia DVI nie obsługuje dźwięku, jednak posiada wolne piny, które wykorzystało Ati. Dlatego przy użyciu normalnego kabla DVI-HDMI nie otrzymamy dźwięku. Stosując adapter Ati, wyprowadzimy dźwięk z wyjścia DVI do wejścia HDMI. W specyfikacji karty powinno być napisane, czy oba wyjścia DVI karty są kompatybilne z HDCP - tylko takie wyjście obsługuje audio.
 
Ostatnia edycja:

Belinn

New member
Na tej przejściówce działa dźwięk z DVI dla kart serii 3xxx 4xxx i 5xxx (sprawdziłem):

Link:
allegro.pl/listing/listing.php?description=1&string=gosiadani+6140063501G
 

sapsa

New member
ATI mam dedykowaną przejściówkę jak kolega wysłał wyżej, i działa to tylko na kilku kartach. Faktycznie dźwięk normalnie nie idzie przez DVI z wyjątkiem ATI :) Sam szukałem czegoś takiego ostatnio, naszczęscie okazało się że moja karta ma jeszcze micro-hdmi :), a hdmi przenosi dźwięk. Być może jeżeli masz karte która to obsługuje potrzebujesz podpiąć kabelek (chyba 2lub3 żyłowy) do płyty głównej na wyjście audio . s-dif ? coś takiego. Poszukaj może pomożę
 
Do góry