Dźwięk w filmach, a dźwięk w grach

Redundantor

New member
mam jeszcze jedną zagwostkę. Myślę, że dotyczy ona większości osób, które używają PS3 do filmów i podłączają ją przez amplituner.

1. Na początku miałem podłączoną PS3 poprzez HDMI do TV i poprzez Optical do amplitunera. Wtedy problem był z dźwiękiem HD w filmach (nieistotne w tym wątku).
W tym czasie jednak ustawienie dźwięku w video na bitstream pozwalało na puszczenie dżwięku DTS zarówno z filmów jak i GIER do ampli = tak też ampli go widział.

2. Po lekturze m.in. tego forum zarówno dźwięk jak i obraz puściłem za pośrednictwem ampli (jeden HDMI - bez Opticala).

3. Teraz niezależnie od tego co ustawię w Sound settings i video setting podczas gier widzę zawsz PCM = czy tak musi być?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
wszystko uzaleznione jest od tego w jakim formacie zapisana jest sciezka dzwiekowa gry. jesli w formacie pcm to po podlaczeniu kablem HDMI konsola wysyla go do amplitunera w formie nie zmienionej czyli pcm, gdy uzywales polaczenia kablem optical , ze wzgledu na ograniczenia spdif konsola nie byla w stanie przeslac takiego formatu (wielokanalowe pcm) w formie nienaruszonej ,dlatego kodowala do postaci DD 5.1 i wysylala jako bitsream do amplitunera. konsola ma mozliwosc ustawienia formatu przesylania starych formatow dts i dd (badz to w formie bitstream ,badz w formie rozkodowanej do pcm) nie powiem ci jednak ,czy odnosi sie to jedynie do filmow odtwarzanych z plyty czy rowniez do gier
 
Do góry