dźwięk tzn. hałas PV7

PanMik

New member
Witajcie !

Jaki dźwięk w sensie hałasu wynikającego z pracy TV wydają Wasze Panasonici serii PV7? Chciałbym sprawdzić czy mój jest na odpowiednim poziomie.
Opisałbym to jako "bzyczenie", znacznie cichsze niż pracujący komputer (który raczej "buczy"), porównywalne do tego jaki wydawały telewizory CRT. Tak jakby pracujący mały tranzystor. Słyszalne tylko przy całkowitej ciszy w pokoju, ale minimalnie przebijający się przez hałas tła.
Wiem, że to trudno opisać taki dźwięk, równie trudno było by go zmierzyć, ale wciąż jest to jakiś tam odgłos, i jestem ciekaw czy w innych TV jest podobny.
Pozdrawiam
Panmik
 

krystianrednose

New member
PV 80 dziwny dzwiek

witam mam Pv80 niepokoi mnie pewne zjawisko. Kiedy Tv jest wylaczony przyciskiem na telewizorze, nadal dziala jakies urzadzenie z tylu wydaje dzwiek podobny wlasnie do tranzystora nie wiem bo nie znma sie na tym. Czy potrafi ktos powiedziec dlaczego i czy tak powinno byc? Po odlaczeniu tv z sieci dzwiek ginie. slychac to tylko stojac blisko tv.
Czy ktos potrafi okreslic problem czy tv jest uszkodzony??
 

Bartos81

Member
Bez reklam
Wprawdzie mam PY8 ale napisze, że u mnie też sluchać bzyczenie z jakichś tanzystorów czy coś, niegłośne ale słyszalne gdy ogląda się tv bardzo cicho szczególnie jak dziecko śpi. Do tego dochodzą szumy wiatraków.
 

pete2

New member
Mam 37PV80 i słychać ciche bzyczenie tylko przykładając ucho do tyłu telewizora ale oprócz coś z tyłu cyka - jak zegar tylko szybciej. I to jest już słyszalne z odległości. Wg serwisu to wiatraczek tak cyka i przyjedzie pan z walizka to naprawić. Wg serwisu bzyczenie, buczenie to normalne odgłosy.
 
Do góry