dzwiek przestrzenny

kosti5

New member
drodzy forumowicze mam takie pytanie mysle ze mi pomozecie otóz mam tv lcd samsunga do tego cyfrowy polsat amplituner pionner wsx 920 i kino magnat quantum i otóz moje zapytanie czy z tej komplilacji moge sie spodziewac dzwieku przestrzennego chciałbym max wykorzystac kino ja słucham na extreme stereo bo wtedy graja wszystkie głosniki moze cos mam zmienic a tak ogólnie jak poznac najprosciej ze jest dzwiek przestrzenny na jakims kanale jesli oczywiscie jest dzieki z góry
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Jeżeli podajesz dźwięk stereo do ampli to będziesz miał stereo na kolumnach. Chcąc mieć dźwięk przestrzenny musisz podać odpowiedni sygnał (5.1)... Nie potrafię tego prościej wyjaśnić.
Napisz proszę, jak masz to wszystko ze sobą połączone (tv z ampli, dekoder)
 

kosti5

New member
no witam dzieki ze ktos wogóle zaintyeresował sie tym tematem otóz mam to połoczone w taki sposób gdyz zalezy mi na kanałach hd wiec dekoder mam połoczony kablem hdmi do amplitunera no i tak samo kablem hdmi z telewizora do amplitunera nie wiem moze jakis lepszy sposób jest na połoczenie takich rzeczy .....
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Spróbuj to podłączyć tak : dekoder do tv przez hdmi, tv z ampli przez hdmi i podłącz jeszcze wyjście audio tv z wejściem w ampli na przykład optykiem. Hdmi w wersji 1.4 ma kanał zwrotny audio, ale z tego co wiem ten ampli go nie obsługuje.
Zrób tak jak Ci napisałem i powinno grać ;]
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kosti5

New member
o prosze wrescie dalej jakies konkretne wskazówki no ok spróbuje to ogarnac i dam znac w sumie tak to zrobie ale tak jak pisałem ja dekoder miałem podłonczony do amplitunera ....ale ok zrobie jak napisałes jescze do tego po hdmi puszcze konsole ,chyba z nia nie bedzie problemu
 

Prokop

New member
Bez reklam
Jeżeli podajesz dźwięk stereo do ampli to będziesz miał stereo na kolumnach. Chcąc mieć dźwięk przestrzenny musisz podać odpowiedni sygnał (5.1)
Chyba że użyjesz dekoderów będących w amplitunerach jak DDPLII lub DTS NEO6 lub LOGIC7 (ale te ostatnie tylko w harmanach), które to zamieniają sygnał stereofoniczny na sygnał wielokanałowy nawet powyżej 7.1. Co do połączenia, to jeśli tuner TV ma dwa wyjścia HDMI to podepnij jedno pod TV drugie pod amplituner, jeśli jedno to amplituner podepnij pod SPDIF optyka lub koncentryka. Inne wyjście to puszczenie sygnału przez HDMI z tunera na amplituner a z amplitunera na TV ale tego rozwiązania nie lubię bo nie mogę wtedy odpalić tv i słuchać radia zamiast tego gra w TV.
 
Do góry