Dźwięk pod ps3+projektor-ultra budget ;)

kokolino69

New member
Witam, potrzebuję na gwałt (jutro wieczór ;)) jakiegoś systemu dźwiękowego, nie mam kasy ani czasu chwilowo więc do wyboru mam takie trzy opcje:
1. Yamaha RX-V650 + głośniki Yamaha NS-P240 incl. SW-P240 - cena 220zł, tutaj ampl. ma wejście optyczne więc z tego co zrozumiałem nie powinno być problemu z podpięciem ps3, pytanie czy sam amplituner będzie się nadawał w przyszłości do podpięcia jakichś lepszych kolumn tak żeby przyjemnie słuchało się muzyki?
link do ampli:
RX-V650 - RX-V - AV Receivers - Audio & Visual - Products - Yamaha United States

2. Denon PMA-560 + Denon DCD-735 + Denon AM-FM Tuner TU660 + głośniki Philips 9432 DRC mk ll - cena 400zł, niestety nie mogę nigdzie znaleźć dokładnej specyfikacji tego wzmacniacza, ale zakładam że to jest stereo bez wejścia optycznego - czy będzie dużo zachodu z podpięciem ps3+benq w750 do tego zestawu + to samo pytanie - czy ten wzmacniacz ma jakiś potencjał co do lepszych kolumn w przyszłości??
ponoć specyfikacja jest dostępna pod tym linkiem, u mnie się niestety nie otwiera :/
http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j...7y6tVU_iSWvJkjQ&bvm=bv.59378465,d.d2k&cad=rja

3. Logitech Z5500 - tutaj też jest wejście optyczne więc raczej bezproblemowo, z tym że to komputerowe głośniki bez możliwości rozbudowy, cena 530zł

Który z tych zestawów wybrać? Niespecjalnie zależy mi (na razie) na dźwięku przestrzennym, bardziej na dobrym dźwięku do słuchania muzyki/gier, ale jeśli da się w przyszłości podpiąć coś fajnego do tej yamahy to skłaniałbym się raczej ku niej.
Nie jestem pewny który dział jest odpowiedni więc wstawiam w obydwa :spam:
 

kokolino69

New member
Witam ponownie
Po osłuchaniu paru używanych zestawów stwierdziłem, że jednak kupię coś nowego - na 4 odsłuchy (+ jeden niedoszły - "a wie pan, nie mam kabla do zasilacza" ) gdzie w każdym przypadku było coś nie tak, a to nie działał jeden kanał, a to wzmacniacz się sam wyłączał. Nie znam się na elektronice i chyba lepiej na tym wyjdę jak kupię nowy sprzęt parę klas niżej.

Na chwilę obecną mam dwa pomysły:
1. zestaw Onkyo *********-380: cena 700zł
http://www.eu.onkyo.com/en/products/*********-380-34557.html
z amplitinerem HT-R380
- któryś z wymienionych budżetowych wzmacniaczy + jakieś tanie używane kolumny i za jakiś czas zakup lepszych kolumn
wzmacniacze: (650~900zl)
-pioneer a10/a20
A-10-K 50 W wzmacniacz stereo z zasilaniem Direct Energy Design (czarny) - Pioneer Wzmacniacze, odbiorniki audio-wideo
A-20-K 50W wzmacniacz stereo z zasilaniem Direct Energy Design i aluminiowymi panelami (czarny) - Pioneer Wzmacniacze, odbiorniki audio-wideo
- denon pma-520ae
DENON PL | PMA-520AE

Co byście wybrali?
Zastanawia mnie czy jest szansa rozbudowy tego zestawu onkyo (lepsze głośniki, dodatkowy wzmacniacz), na plus za nim przemawia ze ma wejścia hdmi no i 5,1, ale chciałbym tez żeby sprzęt radził sobie przyzwoicie z muzyką.
Co do zestawów stereo to co mnie najbardziej nurtuje czy nie będzie problemu spiąć tego wszystkiego z ps3 i projektorem.
Pojadę jutro posłuchać jak ten onkyo radzi sobie z muzyką, ale chyba skłaniam się bardziej ku stereo.
 

kokolino69

New member
Jak zwykle wszystko poszło zgodnie z planem, za przysłowiową flaszkę nabyłem drogą kupna wzmacniacz Denon PMA-880R :)
Jakie kolumny pasują do tego sprzętu?
 
Do góry