Dzwiek DTS MA i DD HD na PS3 ??

marcinaudi

New member
Jussi napisał:
No ale jak, dzwiek puszczony na ampli jako PCM jest zly? Cos nie tak z nim jest ze pytasz czemu nie ma dolby digital?

Wydaje mi sie że skoro jest coś nagrane w DD to powino iśc najlepiej w DD niż w jakimś PCM
 

marcinaudi

New member
bluray napisał:
Jak przesłać z PS3 audio po HDMI na kilka sposobów.
Zaczynamy od setupu konsoli:
- Sound Setings wybieramy Audio Output Setings - HDMI - Automatic
- Gramy dysk BD/DVD, który ma jakieś opcje Audio (bo są takie co nie mają)
- w setupie dysku BD/DVD wybieramy DD lub dts (sytuacja nie dotyczy LPCM)
- Wciskamy "options" - zielony trójkąt
- przechodzimy do AV setings
- przechodzimy do pozycji AUDIO OUTPUT Format
- wybieramy PCM albo bitsream
I nasz amp dostaje albo Bitstream albo Linear PCM.
ONKYO (nowa rodzina) to bardzo ładnie wyświetlają. Czyli co dostają.

PS3 to bardzo ciekawe urządzenie, prawda ?

No właśnie po takim ustawieniu filmy idą mi w DD czy w DTS ale co z grami czemu gry nie moge puścić w systemie DD
 

Mnieteq

New member
No i tu wlasnie panowie zaczynaja sie schody.

Wyjasnialem juz ten temat na forum PS3. Na dzien dzisiejszy konsola PS3 nie umie przeslac dzwieku TrueHD czy Master Audio w trybie "Bitstream" do amplitunera. Mozna uzyskac ten dzwiek poprzez ustawienie w PS3 trybu "Linear PCM" i uzyc wewnetrznego kodeka konsoli. Nie jestem pewien na 100% ale ponoc wymaga to polaczenia HDMI w standardzie 1.3a
Generalnie ustawienia sa takie:
- Bitsream - PS3 przesyla dzwiek do amplitunera i on uzywa swoich kodekow.
- Linear PCM - PS3 dekoduje dzwiek sama i przesyla dzwiek jako PCM

Osobiscie uzywam caly czas Linear PCM po czesci z lenistwa bo nie chce mi sie ciagle przelaczac miedzy trybami, a po czesci ze wzgledu ze PS3 ma naprawde dobre (niedoceniane) wewnetrzne kodeki DD i DTS.

Reasumujac :) jesli chcemy sie cieszyc z najnowszych technologii TrueHD musimy poczekac na upgrade firmware'u naszej czarnulki lub zainwestowac w stacjonarny odtwarzacz blu-ray
Pozdro
 

Kent

New member
A ja mam pytanie, posiadam kino domowe Samsung HT-THQ25, czy oprócz zmiany kina domowego z kolumnami na nowsze z wejściem optycznym istnieje możliwość otrzymania dźwięku 5.1?
Pozdrawiam!
 
Do góry