dźwięk DTS(HD) z USB w TV

Rafal7

Banned
Bo gdyby tv dekodowal dźwięk to by na amplitunerze wyświetlała by się ta sama informacja co przy dekodowaniu przez bluray-a.
 

mars666

New member
Po podpięciu dysku do w829 przez usb, dźwięk z pliku mkv DTS 5.1 został odtworzony w DTS stereo. Natomiast nie było możliwości przesłania dźwięku do ampli przez optical bądź hdmi, więc w dalszym ciągu nie wiadomo czy jest taka szansa. Sprawdziłem również otwarzanie materiału AVCHD 1080p 50 kl/s - śmiga aż miło. Byłem zachwycony, gdyż do tej pory nie znalazłem tv który by to odtworzył. Jeśli chodzi o pliki tekstowe, to czytał *.srt. Z plikiem txt nie dawał rady. pozdrawiam
 

spinacz66

New member
Bez reklam
Dołączę się do debaty bo zamierzam kupić dysk i tu moje pytanie jak odtwarzacz podłączony jest po hdmi do amplitunera a film pusze z dysku zakodowany w dts-hd czy odtworzy w tym formacie? A po optyku w tym samym formacie puści mi po zwykłym dtsie czy jak?
 

mervel

New member
Po podpięciu dysku do w829 przez usb, dźwięk z pliku mkv DTS 5.1 został odtworzony w DTS stereo. Natomiast nie było możliwości przesłania dźwięku do ampli przez optical bądź hdmi, więc w dalszym ciągu nie wiadomo czy jest taka szansa. Sprawdziłem również otwarzanie materiału AVCHD 1080p 50 kl/s - śmiga aż miło. Byłem zachwycony, gdyż do tej pory nie znalazłem tv który by to odtworzył. Jeśli chodzi o pliki tekstowe, to czytał *.srt. Z plikiem txt nie dawał rady. pozdrawiam

nie łapię chyba do końca....
materiał fullhd z dźwiękiem DTS Sony na pewno odtworzy, kwestia tylko czy przekaże (optyk, hdmi) do ampla? zgadza się ?
bo jeśli film będzie DTS 5.1 i go nie da rady przetworzyć to film poleci ale z dźwiękiem w stereo i amplituner puści dźwięk dwukanałowo, czyli przestrzenny dźwięk kaput?
 

mars666

New member
nie łapię chyba do końca....
materiał fullhd z dźwiękiem DTS Sony na pewno odtworzy, kwestia tylko czy przekaże (optyk, hdmi) do ampla? zgadza się ?
bo jeśli film będzie DTS 5.1 i go nie da rady przetworzyć to film poleci ale z dźwiękiem w stereo i amplituner puści dźwięk dwukanałowo, czyli przestrzenny dźwięk kaput?

Tak, Tv odtworzy na bank dźwięk dts 5.1 ale oczywiście w stereo.
Jeśli chodzi o przesłanie dźwięku po optyku do ampli to zgodnie z tym co się dowiedziałem w sony center od dosyć gramotnego gościa, są dwie opcje:
1) albo tv nie przekaże wcale dźwięku dts 5.1 do ampli ,
2) dźwięk zostanie przesłany do ampli ale dwukanałowo czyli w stereo.
Sympatyczny gość powiedział natomiast, że być może jest szansa że dts w 5.1 zostanie przesłany do ampli przez hdmi. Tak jak napisałem w poprzednim poście, nie miałem możliwości sprawdzić tego na 100 % ponieważ tv nie był podpięty do ampli ani po opticalu ani po hdmi. Może ktoś w swoim mieście postara się to sprawdzić. Byłoby git.
 
Ostatnia edycja:

borowqa

New member
Sympatyczny gość powiedział natomiast, że być może jest szansa że dts w 5.1 zostanie przesłany do ampli przez hdmi. Tak jak napisałem w poprzednim poście, nie miałem możliwości sprawdzić tego na 100 % ponieważ tv nie był podpięty do ampli ani po opticalu ani po hdmi. Może ktoś w swoim mieście postara się to sprawdzić. Byłoby git.

No ok tylko jak podłączyć tv przez hdmi do ampli??
Podłączałem wszystkie gniazda hdmi do ampli (sony str dh800) i nic brak jakiegokolwiek dzwięku!!
może są jakies ustawienia to bym sprawdził jeszcze raz?

Ale co dziwne podłączyłem bluray też sony do tv hdmi a z tv do ampli optycznym i nadal jest w amlpi stereo z 5.1-- to jakies żarty!!!!
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
No ok tylko jak podłączyć tv przez hdmi do ampli??
Podłączałem wszystkie gniazda hdmi do ampli (sony str dh800) i nic brak jakiegokolwiek dzwięku!!
może są jakies ustawienia to bym sprawdził jeszcze raz?

Tv musi mieć HDMI ARC i Amplituner rownierz HDMI ARC.



Ale co dziwne podłączyłem bluray też sony do tv hdmi a z tv do ampli optycznym i nadal jest w amlpi stereo z 5.1-- to jakies żarty!!!!


To jest normalne zjawisko.
 

borowqa

New member
Sprecyzuj trochę jak ten dekoder podłączasz.

ok więc jest tak:
bluray kabel hdmi do TV, (bluray podłączony optykiem do amplitunera)
dekoder sagem polsat kablem hdmi do TV (dekoder podłączony coaxial do amlitunera)
XBOX360 kabel hdmi do TV (i optycznym do ampli)
no i TV podłączony do amplitunera za pomocą optycznego.

i teraz jak włączam łącze z TV na ampli to na xboxie pokazuje stereo, na usb z tv tez i na blurayu tez tylko przełącza z dekodera na 5.1
 

Rafal7

Banned
Mogę Ci zagwarantować że tv nie da Ci 5.1 na wyjściu optycznym z urządzenia podpiętego do niego przez Hdmi, z dekodera masz 5.1 po pewnie po coaxialu idzie do amplitunera.

Tv zawsze degraduje dziwek 5.1 do postaci 2.0 z podłączonych urządzeń do niego, na wyjściu optycznym w tv uzyskasz dźwięk 5.1 tylko wtedy gdy będziesz korzystał z wbudowanego tunera Dvb-T/Dvb-C/Dvb-S/ i oczywiście jak stacje tv będą nadawały w 5.1 lub z odtwarzanego filmu przez Usb w tv.
 

borowqa

New member
Mogę Ci zagwarantować że tv nie da Ci 5.1 na wyjściu optycznym z urządzenia podpiętego do niego przez Hdmi, z dekodera masz 5.1 po pewnie po coaxialu idzie do amplitunera.

Tv zawsze degraduje dziwek 5.1 do postaci 2.0 z podłączonych urządzeń do niego, na wyjściu optycznym w tv uzyskasz dźwięk 5.1 tylko wtedy gdy będziesz korzystał z wbudowanego tunera Dvb-T/Dvb-C/Dvb-S/ i oczywiście jak stacje tv będą nadawały w 5.1 lub z odtwarzanego filmu przez Usb w tv.

z dekoderem chyba tak jest jak mówisz ale dlaczego nie ma dzwięku 5.1 z usb podłączonego do tv?
obraz i wszystko ok ale dzwięk 2.0 pisze na tv że jest przestrzenny ale tylko 2.0 leci na ampli.:x
 

roger77

New member
Cześć. To i ja dołączę do dyskusji.
Ja w moim tv samsunga jeśli odtwarzam film np. mkv z dźwiękiem DD lub DTS musze w tv w ustawieniach dodatkowych audio wybrać która ścieżka ma być puszczona do ampli i wtedy słychaś dźwięk 5.1.
Nie mogę jakoś uzyskać dźwięku DTS HD chociaż np są takie są dane filmu:
Format : Matroska at 36,7 Mb/s
Length : 28,6 GB for 1h 51 min. 49s 707ms

Video #0 : AVC at 34,9 Mb/s
Aspect : 1920 x 1080 (1.778) at 23.976 fps

Audio #0 : DTS-HD at 2.219 Kb/s
Infos : 6 kanałów, 48,0 KHz
Language : Polish Lector

Audio #1 : DTS-HD at 2.166 Kb/s
Infos : 6 kanałów, 48,0 KHz
Language : English
i też nie wiem gdzie jest przyczyna tego:x
tv podłączone optykiem do ampli onkyo 626 i włączone arc i już mnie głowa boli co ja żle robię.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Cześć. To i ja dołączę do dyskusji.
Ja w moim tv samsunga jeśli odtwarzam film np. mkv z dźwiękiem DD lub DTS musze w tv w ustawieniach dodatkowych audio wybrać która ścieżka ma być puszczona do ampli i wtedy słychaś dźwięk 5.1.
Nie mogę jakoś uzyskać dźwięku DTS HD chociaż np są takie są dane filmu:
Format : Matroska at 36,7 Mb/s
Length : 28,6 GB for 1h 51 min. 49s 707ms

Video #0 : AVC at 34,9 Mb/s
Aspect : 1920 x 1080 (1.778) at 23.976 fps

Audio #0 : DTS-HD at 2.219 Kb/s
Infos : 6 kanałów, 48,0 KHz
Language : Polish Lector

Audio #1 : DTS-HD at 2.166 Kb/s
Infos : 6 kanałów, 48,0 KHz
Language : English
i też nie wiem gdzie jest przyczyna tego:x
tv podłączone optykiem do ampli onkyo 626 i włączone arc i już mnie głowa boli co ja żle robię.

DTS HD wymaga tylko kabla HDMI.Optyk to jest dobry ale do starego DTS,u.Czyli twój tv powinien mieć HDMI 1.4 , a amplituner ma widzę...
 

roger77

New member
tv samsung es 6800, onkyo626, film po usb z dźwiękiem dts hd, to jak ja to mam podłączyć żeby działało??
no sory, ale już się gubię. A i kino mam podłączone narazie na 5.1 czy muszą byc podpięte i skonfigurowane głośniki front high (7.1)żeby ampli puścił ten cholerny dts hd? jeśli można to poproszę łoptologicznie - myślałem że się tym wszystkim znam ale cienko ze mną.
Może te informace przydadzą sie też innym z podobna bolączką.
 
Do góry