Dzwięk dolby z "N"

athi

New member
Witam,

Czy po kablu HDMI przesyłany jest dzwiek Dolby Surround ? bo mam wyjscie optyczne w TV i w dekoderze N. I teraz nie chce zabardzo podpinac wzmachola bezposrednio do dekodera. Chce puscić dzwięk z TV do wzmachola. Czy dużo na tym strace ?
 

Sych

New member
Dekodery N wysyłają dźwięk cyfrowy przez HDMI. Jako jedne z nielicznych platform cyfrowych. Śmiało możesz tak zostawić, nie musisz ciągnąć optycznego.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
asoz - a czy mozesz powiedziec na podstawie jakich informacji stwierdzasz ze recorder nie wysyla DD przez HDMI ? bo wszystkie zrodla ktore ja znalazlem twierdza ze jednak podaje...!
 

athi

New member
Dzwonilem do centrum obslugi klienta i Pan poinformowal mnie ze dolby 5.1 idzie tylko z optyka z dekodera. po HDMI nie ....
 

Bartos81

Member
Bez reklam
skoro tak to wreszcie jakie dźwięk z dekodera idzie po HDMI? bo ja mam dekoder n podłączony tylko kablem HDMI i mam dźwięk Dolby Digital
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
rozumiem ze przez hdmi masz podlaczony amplituner i uzyskujesz DD 5.1 ?!
no to niezla zagwozdka......:hmm:
 

daro101

New member
Widocznie Pan z obslugi nie jest za dobrze poinformowany ,bo ja tez mam DD po HDMI .Wole nieraz poszukac odpowiedzi w internecie ,bo na ich podpowiedzi szkoda kasy. Moze roznica tkwi w sprzecie ? Posiadam recorder .
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
no coz...dzwonilem kiedys do n-ki poniewaz mialem problemy z dzwiekiem DD (normalka) przelaczono mnie do "dzialu technicznego" gdzie Pan niestety nie mogl mi pomoc poniewaz- nie mogl sprawdzic polaczenia n-recordera kablem optycznym poniewaz dzial techniczny nie ma sprzetu -tylko TV.....?!?!?!?:grin::grin::grin:
pytania dotyczace dzwieku DD 5.1 przez HDMI moga byc zdecydowanie zbyt trudne.......
 

Bartos81

Member
Bez reklam
mam podłączony nbox do amplitunera po HDMI, i mam zarówno DD 5.1 jak i DD2.0 w zależności od programu.

Jeśli ktoś nie wierzy że po hdmi leci DD to niech sprawdzi. Wystarczy podłączyć dekoder po HDMi do TV (większość TV nie obsługuje dźwięku DD) io w ustawieniach dekodera włączy dzwiek DD potem poszuka programu nadającego w DD np TVN HD MTV HD DiscoveryHD, Jesli bedzie cisza tzn że DD leci po HDMI
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
moze trzeba by bylo poinformowac o tym fakcie dzial techniczny n-ki.....
no niech oni tez cos wiedza o wlasnym sprzecie....:grin::grin::grin:
 

Sych

New member
Stąd te problemy z protokołem HDCP. Bardzo często bywało tak, że przy przełączeniu dźwięku na stereo (w dekoderze), wszystko było ok. Cyfra natomiast przez HDMI puszcza dźwięk stereo, do DD 5.1 masz osobne wejście, SPIDF. Jeszcze tak głupie wejście wstawili.
 

Bartos81

Member
Bez reklam
ktoś gdzieś kiedyś pisał, że błędy pojawiają się chyba dlatego że HDCP dekodera jest stare 1.0 lub 1.2 a TV mają 1.3 ale nie wiem ile w tym prawdy
 

sonic01

New member
Moja N-ka jest podłączona do TV przez kabel HDMI a z TV idzie optyk do ampli i mam dźwięk DD 5.1 więc po HDMI dźwięk DD 5.1 idzie z N-ki na pewno.
 

johnnyca$h

New member
Witam,

Czy po kablu HDMI przesyłany jest dzwiek Dolby Surround ? bo mam wyjscie optyczne w TV i w dekoderze N. I teraz nie chce zabardzo podpinac wzmachola bezposrednio do dekodera. Chce puscić dzwięk z TV do wzmachola. Czy dużo na tym strace ?
Dźwięk DS był, dopóki coś się nie zjebało. Nie wiem czy coś w oprogramowaniu dekodera nie zostało zmienione, bo inne urządzenia (np PS3, PC) poprawnie przekazują sygnał Dolby Surround 5.1 przez kabel HDMI.
W moim przypadku przełącznikiem był tv, który potrafi przekazywać taki format przez złącze HDMI.
Czy ktoś z was miał ostatnio takie przypadki z dekoderem n ?
 

szaula

Member
popieram przedmówce,że dżwięk DD był do pewnego czasu ,a potem coś sie zj....o lub coś zj....i,u mnie fonia i wizja szło po HDMI do HK255 było ok,
 
Do góry