Dźwięk DD 5.1 z CYFRY+ ?

bagiennik

New member
Bez reklam
Często u klientów zdarza mi się podłączać dekodery cyfry + do amplitunerów.
O ile pamietam najczęsciej w tych dekoderach opcje dzwięku ograniczają się do jakiegoś bzdurnego ustawienia MONO<->STEREO :niewiem:
Nie ma nic na temat wyjść cyfrowych i trybu dzwięku.
Później na żadnym kanale, nawet takich "flagowych" jak C+FILM, C+HD nie ma żadnego dzwięku 5.1.
Nie ma też żadnych ikonek informujacych o typie dzwięku.

W "eNce" "Asterze" czy "UPC" zawsze to normalnie działa:niewiem:

O co chodzi z tą Cyfrą i 5.1 ? Co robie źle ? :blagam:
 

blejdd

New member
co za bzdura... nie wiem jak to możliwe, ale aż jutro do nich zadzwonię i zapytam o to, bo na stronie cyfry + reklamują, że w wybranych filmach będzie dźwięk przestrzenny... Cwaniaczki zabezpieczają się też w ten sposób, że do dekodera po prostu nie dają żadnego kabla, więc jaki sobie kupimy - taki mamy i pretensje możemy mieć do garbatego... ;/ przykre ale prawdziwe...
 

Kleikadam

New member
A z N-ki to w ogóle poszczają coś w DD? Niby znaczek że jest DD prawie przy każdym programie a na ampli po za znaczkiem że odbiera DD nie mogę ustawić DOLBY DIGITAL tylko mam dostępne DOLBY PROLOGIC itp.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A z N-ki to w ogóle poszczają coś w DD? Niby znaczek że jest DD prawie przy każdym programie a na ampli po za znaczkiem że odbiera DD nie mogę ustawić DOLBY DIGITAL tylko mam dostępne DOLBY PROLOGIC itp.

Bo większość nadają w DD 2.0. Mnie też to kiedyś dziwiło że w Onkyo jest czerwony znaczek DD, a nie mogę wybrać tego trybu tylko jakieś stereo i rozszerzające stereo do 5.1. Zdarzają się programy i filmy, ale to niewielki odsetek. Ja już przestałem puszczać dźwięk przez kino, bo jak mam przebrnąć przez menu, wpisywać kod, zmieniać DD na TAK. Później pod przycieskiem OPT ustawiać oryginalny język, po czym widzisz że zamiast 5.1 jest 2.0, to sobie dałem spokój. A jak ustawię w setup na stałe DD na TAK, to jak puszczam dźwięk tylko na TV nie na wszystkich kanałach wtedy mam głos.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Bo większość nadają w DD 2.0. Mnie też to kiedyś dziwiło że w Onkyo jest czerwony znaczek DD, a nie mogę wybrać tego trybu tylko jakieś stereo i rozszerzające stereo do 5.1. Zdarzają się programy i filmy, ale to niewielki odsetek. Ja już przestałem puszczać dźwięk przez kino, bo jak mam przebrnąć przez menu, wpisywać kod, zmieniać DD na TAK. Później pod przycieskiem OPT ustawiać oryginalny język, po czym widzisz że zamiast 5.1 jest 2.0, to sobie dałem spokój. A jak ustawię w setup na stałe DD na TAK, to jak puszczam dźwięk tylko na TV nie na wszystkich kanałach wtedy mam głos.
Skoro Twój telewizor nie obsługuje DD, to zamiast wyłączać w dekoderze DD podepnij sobie dźwięk do telewizora cinchami z wyjścia stereo dekodera. Na tym wyjściu dźwięk jest zawsze.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Skoro Twój telewizor nie obsługuje DD, to zamiast wyłączać w dekoderze DD podepnij sobie dźwięk do telewizora cinchami z wyjścia stereo dekodera. Na tym wyjściu dźwięk jest zawsze.

Dzięki za radę:) Nawet nie pomyslałem o tym. Chociaż jak pisałem, nie rajcuje mnie już DD z TV, bo prawie większość filmów i tak mam na DVD, a muzykę właczam w trybie stereo.
 

dorianmk

New member
Wczoraj podpinałem dekoder cyfry u kolegi i jest przez hdmi DD trzeba tylko jak w n-tv przełączyć w menu na tryb AC3.Ten dekoder cyfry nie miał optyka tylko coaxial audio.Ja mam n-tv i jest sporo filmów w 5.1 na n-premium a czasem na hbo.Discavery i national geogrfik też jest w 5.1.Jeśli nawet jest w 2.0 DD to amli powinien wymiksować pozostałe kanały do 5.1.Dobra podpowieź z tym analogowym dźwiękiem z n-dekodera bo muszę dziecku włączać amli na bajki albo grzebać w menu.
 

dorianmk

New member
niestety po podłączeni analagowo audio biały czerwony do TV i tak trzeba przestawiać w menu n-dekodera z DD tak na nie.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Mój "Turbodekoder" N wysyła DD5.1 przez HDMI bez problemu, najwięcej używam chyba na meczach LM, te "ważniejsze" są w 5.1 ;>

Byłem dziś zapytać w punkcie cyfry+ jak to jest z tym dzwiękiem w dekoderach i otrzymałem odpowiedź że oni w 5.1 w ogóle NIC NIE NADAJĄ :>

>->o
 

Drunk

New member
Bez reklam
U mnie na białym dekoderze (tym zaokrąglonym) N-ki, dźwięk w DD przesyłany jest po HDMI. Głownie Nat. geo. emituje.
 
Do góry