Dźwięk 5.1 z YouTube na SONY XR-83A90J

krzysiek735

New member
Witam
Niedawno zakupiłem Oled Sony A90j i podłączyłem go do kina domowego Harman Kardon AVR255 przewodem optycznym bo Harman nie posiada ARC.
Wiem że optykiem nie prześlę DTS ale Dolby Digital jak najbardziej. Działa to np. na Netflixie czy Bravia Core ale na YouTube nie znajduję opcji włączenia w ustawieniach przy jakimkolwiek materiale.
Jest dużo materiału w DD 5.1 ale nic nie działa. Czy You Tube na dzień dzisiejszy w ogóle nadaje DD? Może wersja Premium? Ma ktoś jakieś doświadczenie? Może aplikacja w telewizorze nie wspiera, chociaż na laptopie też nie odnajduję materiałów z możliwością włączenia 5.1?
 

krzysiek735

New member
No właśnie w opisie materiałów często jest 5.1 a dźwięk zawsze PCM. Dolby Surround robi właśnie ze stereo, tak jak DTS Music, DTS Cinema, Prologic II itp. Chodzi o prawdziwy DD żeby pisało Dolby Digital.
 

sk09372

Member
No właśnie w opisie materiałów często jest 5.1 a dźwięk zawsze PCM. Dolby Surround robi właśnie ze stereo, tak jak DTS Music, DTS Cinema, Prologic II itp. Chodzi o prawdziwy DD żeby pisało Dolby Digital.
 

krzysiek735

New member
Znalazłem taką informację ale chyba to nieaktualne.. https://**********.com/youtube-tv-w-polsce-trwam-dzwiek-5-1-android-google/
 

krzysiek735

New member
Po dłuższej przerwie udało mi się rozwiązać problem braku dźwięku 5.1 YouTuba. Zmusiłem mój nowy TV Sony żeby dogadywał się ze starym Harmanem. Zakupiłem takie o to cudo AK330 EKSTRAKTOR HDMI DO HDMI + AUDIO ARC TOSLINK i podłączyłem kablem HDMI 2.1 do HDMI ARC/EARC w TV i to wszystko (rzeba tylko zwrócić uwagę żeby taki ekstraktor nie miał wciskanego przycisku ARC bo będziecie musieli go naciskać przy każdym właczeniu TV żeby działało).Teraz TV myśli że ma nowoczesny sprzęt pod HDMI ARC i jakimś cudem puszcza dźwięk Dolby Digital przez optyka. W aplikacji YouTube również pojawiła się ikonka 5.1 do odhaczenia. Wszystkie dema Dolby DTS itp.i trailery filmów działają jak należy. Ucieszyłem się bo już mi chodziło po głowie żeby wymienić amplituner na nowszy, jednak wole tego uniknąć bo bardzo mi odpowiada brzmienie tego Harmana i z tego co gdzieś udało mi się posłuchać to dla mnie podobnie zabrzmiał Arcam AVR 5 (przepraszam audiofilów za profanację ale takie miałem odczucia) ale cena zaporowa. No może jeszcze Onkyo TX-NR7100 grało dynamicznie i przestrzennie, jednak to wszystko astronomiczne kwoty przy wartości starego Harmana. Może komuś pomogę tym postem w podobnym problemie. Pozdrawiam.
 
Do góry