Dźwięk 5.1 z tv

bravia88

New member
Witam , mam pytanie ; Posiadam tv sony kdl-40s5600 kino samsung ht-d4550 , dzwięk podłączony kablem optycznym , czy istnieje możliwość aby podczas oglądania tv dzwięk leciał na wszystkich głośnikach?
 

tdx

New member
Bez reklam
tak wystarczy że na pilocie z kina włączysz v-audio (albo DD prologic II)
 
Ostatnia edycja:

PeterMac

New member
Bez reklam
nie jest mozliwe, bo ten TV patrze w instrukcji wypuszcza nadal po optyku tylko Dolby Digtal 2.0 i PCM 2.0, mozesz tylko uzyskać pseudo 5.1 Pro Logic, no ale w sumie o to tylko pytałeś ze chcesz mieć dzwiek na wszystkich głośnikach :) tylko nie wiem po co.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
nie jest mozliwe, bo ten TV patrze w instrukcji wypuszcza nadal po optyku tylko Dolby Digtal 2.0 i PCM 2.0, mozesz tylko uzyskać pseudo 5.1 Pro Logic, no ale w sumie o to tylko pytałeś ze chcesz mieć dzwiek na wszystkich głośnikach :) tylko nie wiem po co.

i chyba właśnie o to koledze który zadawał pytanie chodziło
 

matikm

New member
Nie będę tworzył nowego wątku więc zapytam tutaj. Mam telewizor samsung ps51d6900 podłączyłem go optykiem do amplitunera i gdy puszczam plik mkv dts z dysku zewnętrznego jest tylko stereo. Jakieś pomysły jak to ugryść. Chodzi mi głównie o pliki z dysku bo N-kę mam też podłączoną do ampl. optykiem i tam jest wszystko ok
 
Ostatnia edycja:

PeterMac

New member
Bez reklam
takie to są wyjścia optyczne w wiekszosci TV, o kant du... rozbić, nie potrafią wysyłać niektóre nawet 5.1 a co dopiero zakodowany strumień DTS.

Obadaj instrukcje sobie jakie formaty dźwięku są obsługiwane na tym wyjściu w ilu kanałach w tym TV.
 

matikm

New member
Teoretyczni powinie pójść w instrukcji pisze
" Kiedy odbiornik (kino domowe) jest włączony, emitowany będzie dźwięk przesyłany przez złącze
optyczne telewizora. Gdy w telewizorze odbierany jest cyfrowy obraz antenowy, do zestawu kina
domowego będzie przesyłany dźwięk 5.1-kanałowy"
chociaż dalej pisze
"Gdy źródłem jest urządzenie cyfrowe podłączone
przez HDMI, takie jak odtwarzacz DVD / Blu-ray / odbiornik telewizji kablowej / dekoder telewizji
satelitarnej (STB), odbiornik kina domowego będzie emitował jedynie dwukanałowy dźwięk. Jeśli
chcesz korzystać z dźwięku 5.1-kanałowego, podłącz cyfrowe wyjście dźwięku z odtwarzacza
DVD / Blu-ray / odbiornika telewizji kablowej / dekodera telewizji satelitarnej (STB) bezpośrednio do
wzmacniacza lub zestawu kina domowego."
To logiczne bo mam tak podłączoną N-kę chyba że telewizor traktuje usb jak wejście cyfrowe:confused:
 

matikm

New member
Ok wieczorem jak będę w domu to poszukam w ustawieniach dzwięku chociaż wczoraj przegrzebałem całe ustawienia i nie zauważyłem tej funkcji, no ale może byłem zmęczony po pracy
 

PeterMac

New member
Bez reklam
np. mój TV na optyku moze wypuscic maks dzwiek 2.0 Dolby Digital, nic wiecej, nie da sie tego nigdzie zmienić, w tych najnowszych telewizorach coraz czesciej potrafią wypuszczać 5.1 i pewnie w tym Twoim da rade i DTS'a skoro potrafi odtwarzacz mkv'y.
 
Ostatnia edycja:

matikm

New member
wystarczy zmienić na wyjściu spdif w TV na DTS
Znalazłem tylko jest jeden problem wchodzę w spdif i mam pcm jest zaznaczone a niżej Dolby Digital ale jest nieaktywne nie mogę przełączyć, jakiś pomysł pewno coś trzeba gdzieś załączyć tylko gdzie.

Problem rozwiązałem żeby poszło w DD nie zwróciłem uwagi że załączona była N ka i telewizor cały czas puszczał sygnał dzwieku po hdmi do tunera i nie mogł iść na amplituner, po wyłączeniu N-ki automatycznie uruchomil się DD
 
Ostatnia edycja:
Do góry