Dzwięk 5.1 z PS3 + kino domowe + TV

Scarface

New member
Witam
W tej chwili mam podłączoną konsole PS3 do TV kablem HDMI. Teraz dojdzie mi kino domowe z kablem HDMI i tutaj pytanie jak podłączyć wszystko żeby był dźwięk 5.1 z konsoli w kinie , możliwość skalowania obrazu z kina domowego. Jak podłącze teraz kino z TV HDMI to będzie ok ? Czy konsole do kina a kino do tv po HDMI ? Kabel HDMI jest chyba lepszą opcją od kabla optycznego ?
 

Orion_pl

New member
Możesz podłączyc konsole do kina po HDMI i dalej HDMI do tv. Nie wiem tylko czy to nie stworzy dodatkowych opóźnień sygnału, bardzo niewskazanych przy graniu. Dlatego optyk może być bardziej wskazany (niech sie wypowie ktoś posiadający taka konfigurację)

Jakie masz kino/amplituner? Jesteś pewny że skaluje ono sygnał cyfrowy? Przykładowo Onkyo 607 skaluje tylko sygnał analogowy, cyfrowy przepuszczając niezmienionym.
 

pkomp

New member
a co cie interesuje to cyfrowe skalowanie SKORO ROBI TO KAŻDY TV?????
analogowe mu sie i tak do niczego nie przyda - kino opóźnia nie tylko dźwięk ale i wideo - nie przy każdej grze robi to problem ale przy FPS jak najbardziej

narazie to niech kolega napisze co za kino bo jak nie ma wejść HDMI to zostaje kombinacja kablami optycznymi...
 

Scarface

New member
Kino to LG HT905TA . Teraz tak skalowanie mnie już mnie nie obchodzi. Podłączyłem kino do TV HDMI ( w kinie wyjście out) , ps3 z tv HDMI , optyczny ps3 z kinem no i dekoder astera z tv HDMI. I teraz jak oglądam kablówke to głośniki z kina nie grają. Grają jak puszczę płytę dvd oraz gry na ps3. Grzebie już od 2 godzin w ustawieniach i nic .
 

pkomp

New member
a podłączyłeś dekoder z kinem?skoro wszystko po hdmi podłączyłeś z tv to wyjscie optyczne z tv podłącz pod kino - upewnij sie tylko ze potrafi (tv) dźwięk przesłac z kazdego wejścia i z wbudowanego tunera
 
Do góry