Dźwięk 5,1 na systemie 7,1

drosophilia

Active member
Bez reklam
Witam serdecznie.

Po przesiadce na ampl. 7,2 (Pioneer VSX-924) zakupilem dodatkowe 2 glosniki aby korzystac z dzwieku 7,1.

Po zapuszczeniu filmu z dzwiekiem 5,1 (DTS) glosniki surround oraz back surround odtwarzaja ta sama sciezke dzwiekowa. Czy tak powinno byc? Nadmienie, ze przeprowadzalem kalibracje przy uzycie mikrofonu. Rozumiem, ze teraz glosniki, ktore pelnily funkcje surround musze podpiac pod ampl. jako back surround, a nowozakupione boczne jako surround i zmienic pozycje odsluchowa blizej srodka pomieszczenia?
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Eh i tu jest właśnie dupa. Nie mogę zmienić pozycji miejsca odsluchowego. Kanapa zostaje pod ścianą. Niestety wrażenia dzwiekowe z filmów 7.1, czy nawet 5.1 przy zestawie 7.1 są gorsze niż z zestawem 5.1
 

mors111

Active member
Bez reklam
Eh i tu jest właśnie dupa. Nie mogę zmienić pozycji miejsca odsluchowego. Kanapa zostaje pod ścianą. Niestety wrażenia dzwiekowe z filmów 7.1, czy nawet 5.1 przy zestawie 7.1 są gorsze niż z zestawem 5.1

czasami tak bywa

z ciekawości zapytam jaki film i czy był on w 7.1

u siebie zamiast 7.1 ( nawet nie za bardzo mam jak głośniki rozmieścić , fronty podłączyłem bi-amping , aby wykorzystać 7 kanałów i jak dla mnie jest lepiej nawet w stereo
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Nie rozumiem co zamieniałeś? Przecież 7.1 od 5.1 różni się dodatkową parą tylną ale reszta się nie zmienia, więc?..
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Przy 5.1 surroundy miałem po skosie na tylnej ścianie zaraz za kanapa. Po zamontowaniu 2 dodatkowych do systemu 7.1 prawie że pośrodku pokoju, oczywiscie na bocznych scianach, dźwięk jest mniej przestrzenny. Niestety nie mogę kanapy wysunąć na środek pokoju. Tak to wygląda.
 
Do góry