Dziwny obraz - wina kompresji filmu czy plazmy ?

regius

New member
Witam.
Kupiłem plazme LG 42PC51 jednak denerwują mnie w niektorych filmach dziwne zakłócenia obrazu - zrobiłem parę fotek(przepraszam za jakośc-fotki w linku).Zastanawia mnie tylko czy plazmy już tak mają czy jest to wina kompresji filmu?
Zdjęcia były robione z filmu "The.Condemned.720p.BluRay.x264-SEPTiC" , "king kong 720p" i "BBC Planet Earth 720P"
Ogólnie obraz w filmach jest bardzo ładny jednak w scenach nocnych a zwłaszcza z mgłą robi się coś takiego jak na zdjęciach.
Więc czego to wina ?

Pozdrawiam.

Fotki ----> http://www.regius.fotosik.pl/
 
Ostatnia edycja:

marcinb

Member
Na Twoim miejscu sprawdziłbym jak wygląda obraz na monitorze komputera. Tam też będzie widać jakieś 'wady' obrazu wynikające z kompresji.
 

regius

New member
A więc tak - na monitorze jest to o wiele mniej widoczne niż na TV.
Obraz jest mniej kolorowy ale za to nie widać tak bardzo tego co na obrazkach,tylko jeśli patrze pod dużym kontem z dołu to wtedy widzę.
Czy to norma , czy może jednak coś nie tak ?

Pozdrawiam.
 

NATE

New member
Witam,

jeśli chodzi o to co widzę na zdjęciu 4 (2 w 2 rzędzie, ze statkiem) to jak dla mnie jest to efekt uboczny kompresji. Mam coś takiego na niektórych teledyskach, gdy przekonwertuję je do mojego mp4 playera (który jak na mp4 ma dość pokaźny wyświetlacz). Widać to zwłaszcza w ciemnych scenach. Jeżeli te filmy, są w formacie DivX - czyli pliki avi, bo jeśli DVD to nie mam pojęcia - nie znam się na tyle.... więc to są avi'ki? ? ?
 

Kuman

New member
Ewidentna kompresja obrazu. Przecież to jest jakiś divx zrzucony z blueray'a, więc kopresja jest masakryczna. Porównaj pojemność płyty blue-ray i wielkość pliku, który puszczasz. Oryginalna płyta ma 25-50 Gb, jaką wielkość mają pliki?
 

regius

New member
Condemned to RIP blu-ray x264 .mkv i zajmuje 4,6 GB
King Kong to też RIP tyle,że HD-DVD .mkv i zajmuje też 4,6 GB
Natomiast BBC to rip z HDTV i zajmuje 2,3 GB
Na filmach DVD jest to samo.

Pozdrawiam.
 

lennox2

New member
Ja u siebie też zauważyłem efekt analogiczny do tego, pokazanego na Twoich fotkach. Jest on szczególnie widoczny na tzw. trudnym materiale (np. wiatr w zremasterowanej cyfrowo wersji "Obcy - decydujące starcie" na dvd).

Tak więc nie wiem, czy to zjawisko normalne u plazm, ale na naszych LG raczej na pewno:(
 
Do góry