Dziwny obraz w Nce

gadulinho

New member
Bez reklam
Mam pewien problem z jakością obrazu na kanałah HD. Od jakiegoś czasu mam "popsute" kable antenowe, które wpina się z tyłu dekodera (od częstego meblowania białe kabelki zaczeły wpydać z tych srebrnych zakończeń, które wpina się w otwory ant 1 i ant 2).
Zauważyłem ostatnio, że czasami jakoś kanałów HD pogorszyła się. Są niby ostre ale jakby śnieżyły, są takie ruchome pixele które widać w tłach, na twarzach przy zbliżeniach itp. Widać te dziwną przypadłość też przy Nsporcie i LM w HD. Myślałem, że to pewnie przez te kable bo nie trzymają za dobrze, ale wszedłem w DIAGNOSTYKE i siła suygnału na obu ant jest ok 80-90% a jakość ponad 90%, więc nie wiem o co chodzi.
Ktoś coś doradzi ??
 

gadulinho

New member
Bez reklam
No dobrze, ale jak te kable na nowo dobrze "Zrobić" ? Jak był tu Pan co się tym zajmuje to odcinał te białe kable jakimś sprzętem i coś tam odrazu zakładał albo jakoś tak. Teraz te kable są jutro na końcach dość naciągnięte i nie wiem jak je zrobić porządnie, żeby dobrze leżały w tych srebrnych końcówkach. Stąd moje pytani czy możliwe żeby obraz przez to był taki dziwny mimo że diagnostyka pokazuje, że jest OK ?
 

Bartos81

Member
Bez reklam
obetnij kawałek kabla nożem, zdejmnij izolacje i zakręć spowrotem na końcówkę i zobaczysz czy jest różnica

zapewne masa na kablu ci nie łączy i masz śnieżenie.
 
Do góry