Dziwne pytanie o TV-OUT - HDMI

Fipaczek

New member
Witam,

Wybaczcie z góry samo pytanie, ale kwestia ta nie daje mi spokoju od jakiegoś czasu. W mojej Mancie EMPEROR III mam port stricte komputerowy, czyli VGA out. Jak wiadomo są przejściówki z takiego portu na DVI. No a skoro jesteśmy już w DVI, to przecież tylko krok (czyt. dobry kabel) i mamy HDMI ;-)

Wiem, że to "przejście" odbywa się prawdopodobnie poprzez DVI-A, czyli jak zakładam najsłabszą analogową wersję DVI.

I teraz pytanie: "Czy takie oszustwo VGA-DVI-HDMI ma jakikolwiek sens i przełożenie na jakość obrazu w LCD?" Oczywiście aktualnie korzystam z połączenia componentem i nie zamierzam tego zmieniać, a dodatkowo zdaje sobie sprawę z tego, iż ta Manta (za 149zł) dedykowana głównie divixom, nie jest aboslutnie górnolotnym sprzętem, a jej konstruktorzy o HDMI to nawet przez sekundę nie pomyśleli, i nie ma co spodziewać się po niej fajerwerków, tyle, że męczy mnie ta kwestia i postanowiłem ją z Wami skonsultować.
 

machu

New member
Jak wiadomo są przejściówki z takiego portu na DVI.

Nie ma takich przejściówek. Są specjalne konwertery (VGA to DVI Conversion Box) ale są drogie i powinno się ich używać tylko wtedy kiedy przejście na DVI jest niezbędne (bo na przykład ekran nie ma wejścia analogowego)

Przejście z DVI do HDMI to już tylko kwestia zmiany gniazdka...nie ma zmiany jakości.
 

pepino

New member
masz rację, ale dotyczy to konwersji VGA-DVI-A, czyli na wyjściu DVI masz stale sygnał analogowy (w wersji component)
żadnego hdmi w prosty sposób z tego nie zrobisz
pozdrawiam
pepino
 

Fipaczek

New member
Tak właśnie myślalem Pepino.

Czyli wszystko zgodnie z tym schematem:

dvi.jpg


Dzięki i pozdrawiam
 

Jedi

New member
Sorry za mały OT, ale czy ktoś wie gdzie/u kogo mogę dostać kabelek DVI-HDMI we Wrocławiu ? Czy te kabelki różnią się jakością i czy jest sens płacić 300zł za kabelek firmowy ?
 

bzyk

New member
vga-dvi-hdmi

Panowie, ktos tu pomylil kolejnosci... a te linki z allegro to kupa poniewaz nie da sie zastosowac przejsciowki z vga na dvi poniewaz sygnal vga jest sygnalem analogowym i wymagalby przetwornika a/d. To co sprzedja na allegro to odwrotnosc, czyli z dvi do vga , i to dziala oczywiscie, ale nam jest do niczego nie potrzebne :)

pozdrawiam
Bzyk
 
Do góry