dziwne pstrykanie w moim Soniaku 40W4220

Art21

New member
Witam wszystkich. Od poniedziałku jestem posiadaczem LCD-ka Sony 40W4220 (kupowałem przez sklep internetowy). Przedwczoraj zauważyłem coś co mnie trochę zaniepokoiło. Otóż z telewizora przy włączaniu/wyłączaniu i przy zmianie obrazu z zupełnie ciemnego na jasny wydobywają się przez kilka, kilkanaście sekund takie dziwne dźwięki, coś jakby pstryknięcia. Z obrazem wszystko ok, ale te pstryknięcia mnie martwią. Czy ktoś miał coś podobnego? Czy powinienem reklamować Tv? A może to normalka w LCD-kach (to mój pierwszy więc nie wiem). I mam jeszcze jedno pytanie - Tv jest podłączony do dekodera N-ki kablem HDMI i przy uruchamianiu pojawia się komunikat, że sprzęt podłączony do TV przez HDMI nie zapewnia jakiegoś tam bezpieczeństwa i powinienem rozłączyć i połączyć ponownie przy użyciu innego wejścia. Tak ma być?:confused: Z góry dziękuję za wszelkie rady i wskazówki.
 

Imgath

New member
Czesc . Ja tez jestem własnie zmartwiony ta sytuacja bo posiadam tv Sony kdl-32w4210 i na poczatku nie zaopserwowałem tego pstrykniecia ale po pewnym czasie zaówazyłem przed właczeniem i wyłaczeniem tv . Byłem w sklepie sprawdzic czy tak samo raguje inne telewizory z sony i okazało ze maja tak samo .Dodam , ze to sie dzieje jak mamy nie ustawione "szybkie włączanie matrycy , by pobieralo przy rozruchu wiecej produ " Umnie tez jak wyłacze tv po po okolo 4-5 min dopiero jest takie pstrykniecie :( Oco w tym chodzi ? Mamy sie tym nie przejmowac czy zwrocic tv ? Jutro jak beda infolinia sony czyna zadzwonie do nich i spytam sie czy to jest normalne zachowanie LCD . Oczywiscie podziele sie Inforamacjami .
Pozdrawiam ,Łukasz
 

Art21

New member
Rzeczywiście w trybie oszczędzania energii jest jeszcze gorzej-pstrykanie pojawia się podczas oglądania TV. Włączyłem ten tryb na 2 minuty i TV pstrykał tak jak wcześniej po włączeniu\wyłączeniu. Może to problem z nieprawidłowym napięciem w instalacji elektrycznej? Czekam na kolejne posty
 

four40

New member
Witajcie, wydaje mi się, że to jednak nie jest normalny objaw. Ja w swoim W4500 czegoś takiego nie zaobserwowałem podczas oglądania tv ani w tyrbie oszczędzania energii ani bez. Tv czasem kliknie po paru sekundach od wyłączenia i tyle.
 

leonidas18

New member
four40 a zauważyłeś w swoim LCD jedno pstryknięcie podczas włączenia tv lub wyłączenia (przed lub tuż po zgaśnięciu) lampki ?
Bo ja tak ma, że pstryka tylko raz podczas rozruchu lub wyłączenia.

P.S Mam 40W4710
 

Imgath

New member
Sadze jeszcze ze to bedzie oznaka ze po pstrykniecu telewizor bedzie sie właczał wolniej . ale to tylko moje spekulacje odnoscie tego .
 

Imgath

New member
dzwoniłem so serwisu Sony i powiedzieli ze to normalna rzecz . nawet kineskopowe telewizory posiadali cos takiego . hmmmmm:hmm:
 

Art21

New member
Ta odpowiedź z Sony mnie nie uspokaja, tym bardziej, że chyba się nie zrozumieliśmy - u mnie nie chodzi o pojedyncze pstryknięcie przy włączaniu/wyłączaniu TV (co jest chyba normalne w niemal kazdym odbiorniku), a o następujące po sobie w nieregularnych odstępach czasu i o różnym natężeniu kilka do kilkudziesięciu pstryknięć. To coś tak jakby matryca się rozgrzewała przy włączaniu (zazwyczaj dwa do 6-7 pstryknięć) i potem stygła przy wyłączaniu - wtedy jest bardzo dużo tych pstryknięć (na pewno ponad 20). Poza tymi dźwiękowymi objawami nic się nie dzieje - obraz cały czas ok.
 

czopek 1

New member
dziwne pstrykanie

Mam kdl40w4230 i te dziwne pstryknięcia następujące po sobie są tylko przy
wyłączeniu tv-ok 6-7 razy.Przy włączeniu nie ma.Do tej pory nie zwracałem na to uwagi ,dopiero po tym poście przetestowałem TV.Myślę ,że nie ma co się tym przejmować.Tv odbiera bardzo dobrze bez żadnych usterek.
Data prod.11-2008 made in Spain.Pozdrawiam
 

Henryk55

New member
Witam nieco przewrażliwionych Kolegów!
Sprawa nie jest nowa, wpiszcie w google clicking noise in lcd sony albo
crackling noise in lcd to sie sami przekonacie.
Podawane są różne wyjaśnienia tego zjawiska, do mnie najbardziej trafia hipoteza termiczna.
U mnie też pstryka po wyłączeniu, nie panikuję bo poza tym wszystko OK.
Jakby co, to przecież jest 5 lat gwarancji. Pozdrawiam
 

Art21

New member
Kolego Henryk 55, no niby trochę mnie uspokoiłeś bo rzeczywiście wiele osób na forach anglojęzycznych wspomina o tym samym problemie, ale z drugiej strony mam wrażenie, że te pstrykanie w moim TV jest coraz bardziej intensywne. Teraz już wyraźnie można je usłyszeć podczas zwykłego oglądania tv kiedy nagle zmienia się obraz z zupełnie ciemnego na jasny. Jeszcze trochę odczekam, bo może TV się "dotrze". Jednak twoja teoria (zresztą chyba najbardziej prawdopodobna) nie oznacza nic dobrego - jeżeli to kwestia nagrzewania się i wychładzania różnych części to z czasem się przegrzeją, lub nawet stopią co z pewnością nie będzie bez wpływu na żywotność tv i jakość obrazu. Wydaje mi się, ze przyczyną jest to, że ktoś spie....ł sprawę podczas składania poszczególnych podzespołów w całość. A tyle słyszałem o kontroli jakości marki Sony...
 

Henryk55

New member
Teoria nie jest moja. TV jak każde urządzenie pobierające prąd wydziela ciepło. Jeśli jakiś element grzeje się/stygnie nierównomiernie to mogą w nim powstawać jakieś mikronaprężenia. U mnie te "pyknięcia" są raczej ciche i mają jakby plastikowe brzmienie. Być może zgodnie z obowiązującym trendem zastosowano jakieś plastiki z recyklingu, bo to przecież bardziej ekologicznie i oszczędnie.
Tak sobie spekuluję, jeśli ktoś ma inny pomysł jak to wytłumaczyć niech pisze.
A stopienia się nie obawiaj. To nie TV Rubin (młodszym wyjaśniam: taki radziecki TV popularny za czasów komuny) który należało oglądać z gaśnicą w zasięgu ręki, bo nagle z obudowy mogły buchnąć płomienie.
 

mielony27

New member
witaj

Art21 napisał:
Witam wszystkich. Od poniedziałku jestem posiadaczem LCD-ka Sony 40W4220 (kupowałem przez sklep internetowy). Przedwczoraj zauważyłem coś co mnie trochę zaniepokoiło. Otóż z telewizora przy włączaniu/wyłączaniu i przy zmianie obrazu z zupełnie ciemnego na jasny wydobywają się przez kilka, kilkanaście sekund takie dziwne dźwięki, coś jakby pstryknięcia. Z obrazem wszystko ok, ale te pstryknięcia mnie martwią. Czy ktoś miał coś podobnego? Czy powinienem reklamować Tv? A może to normalka w LCD-kach (to mój pierwszy więc nie wiem). I mam jeszcze jedno pytanie - Tv jest podłączony do dekodera N-ki kablem HDMI i przy uruchamianiu pojawia się komunikat, że sprzęt podłączony do TV przez HDMI nie zapewnia jakiegoś tam bezpieczeństwa i powinienem rozłączyć i połączyć ponownie przy użyciu innego wejścia. Tak ma być?:confused: Z góry dziękuję za wszelkie rady i wskazówki.

wiataj ja mam takze podobny telewizor z tym ze ja go kupowalem w UK,tez mialem takie pstrykniecia ,byc moze dlatego ze tel stal blisko grzejnika(kaloryfera),ale jak go przewiozlem do Polski to cisza az do dziesiaj dziala poprawnie i nie ma zadnych pstrykniec.....sprawdz wtyczke ,polaczenie z telewizorem.....pozdrawiam
 
Do góry