Dziwne proporcje przy dvd

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam, mam 3 filmy DVD (wszystkie z gazet) które mają bardzo dziwne proporcje obrazu, wygląda to tak że w proporcjach kinowych obraz jest kwadratowy a w tym kwadracie znowu kinowy. Dokładnie przedstawia to obrazek poniżej, zielony kolor to film
beztytuudf.jpg


Nie jest to wina odtwarzacza i bardzo słabo to wygląda na tv 16/9, wtedy sam obraz z filmu to tylko niewielki fragment obrazu. Spotkał się ktoś kiedyś z takim zjawiskiem i wie jak je poprawić ? Czytałem kiedyś ze filmy dvd mają zapisane w sobie informacje jak ma być obraz odtwarzany (proporcje), może tutaj coś jest źle ustawione i da sie to jakoś naprawić ?:confused: (albo reencoding z jak najmniejszą stratą na jakości, tzn jakim programem czy coś)
 
Ostatnia edycja:

BARABARA

Banned
Niechlujstwo wydawcy !!!
Film w formacie 2.39:1 wrzucony w aspekt 4:3 - dziadostwo .
Nic z tym rozsądnego nie zrobisz , do oglądnięcia awaryjnego tylko ZOOM, a po DOBRE wydanie idź na Allegro.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Już nie chce ryzykować z kupnem wersji pudełkowej bo taki titanic ver jedno płytowa również (ta sklepowa nie kioskowa ver) posiada ten problem. Wole jakoś popróbować z przekodowaniem już istniejącego źródła. Przychodzi mi na myśl wyciągnięcie po pierwsze strumienia audio, a później wycięcie tego fragmentu filmu (i zapisanie bez kompresji) z kwadratowego aspektu, nie wiem tylko jakim programem i jak ??. Później ze złożeniem nie miał bym problemu, mam taki program
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Jeśli dobrze zrozumiałem opis, to są to wydania z zapisem nieanamorficznym. Kombinacje z przekodowywaniem niewiele dadzą, oryginał ma niższą rozdzielczość niż standard PAL, wobec czego ten sam efekt osiągniesz włączając zoom w TV.
 
Do góry