Dziwne porownanie

yogi85

New member
Prosze o szybka odpowiedz (jutro musze kupic sprzet!)
Zastanawialem sie na Onkyo HT-S9405 THX, niestety we Wroclawiu nie znalazlem nigdzie mozliwosci odsluchu tego modelu... przy odsluchach innych zestawow okazalo sie ze najbardziej do gustu przypadl mi onkyo 626 + jamo 626. denon x1000 z jamo 626 i 426 wypadl duzo gorzej. inne glosniki tez niestety graly sporo slabiej. (kwota MAX to 4500 za zestaw ampli + 5.1).
Klopot w tym ze onkyo 626 + jamo 626 moge miec za 4200, a zestaw onkyo ht-s9405 za 2200.. 2tys moglbym przeznaczyc na WIELE innych rzeczy... tylko czy nie bede zawiedziony kupujac tansza opcje? czy ktos porownywal podobne zestawy? albo czy ktos sluchal s9405? w koncu ma certyfikat thx to to chyba cos znaczy?
Pokoj 5x4m ale tylko 3x4 jest jako salon a 2x4 jako kuchnia (otwarta przestrzen). tv stoi na srodku sciay 3m (albo jak kto woli odleglosci od scian 1,5m i 3,5m do srodka tv).
 

mors111

Active member
Bez reklam
ale nad czym się tu zastanawiać

zestaw 2x droższy na pewno zagra zdecydowanie lepiej , choć te Jamo bym wymienił na coś innego
w kinie na wyższym modelu na pewno nie zabraknie mocy , a i w stereo zasili spore kolumny

do Onkyo 626 musiał byś porównać Denona X2000
 

yogi85

New member
zalozenie bylo takie zeby nie przekraczac 1500zl. pozniej zeby nie przekroczyc 2400. 3600. 4500... jesli dobije do 6tys to w lustro nie bede mogl spojrzec bez pomyslenia ze jestem idiota wywalajac tyle na glosniki ktorych i tak moge uzywac raz na miesiac...
chodzi mi bardziej o to czy rznica w cenie jest adekwatna do roznicy w brzmieniu (bo przeciez maja ten glupi thx wiec za cos go dostaly)
 

collider

New member
Bez reklam
626 nie ma THX i co teraz? Dla mnie to tylko znaczek. Nie kieruj sie zbytnio przy wyborze tym parametrem. Drozszy zestaw zagra lepie i nie tylko dlatego, ze jest drozszy a dlatego, ze sklada sie z lepszych elementow. Jednak jezeli masz wydać 2000 wiecej na cos co uzyjesz sporadycznie to nie wiem czy jest sens sie w to ladowac.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
626 nie ma THX i co teraz? Dla mnie to tylko znaczek. Nie kieruj sie zbytnio przy wyborze tym parametrem. Drozszy zestaw zagra lepie i nie tylko dlatego, ze jest drozszy a dlatego, ze sklada sie z lepszych elementow. Jednak jezeli masz wydać 2000 wiecej na cos co uzyjesz sporadycznie to nie wiem czy jest sens sie w to ladowac.
To nie tylko znaczek to zobowiązanie, że kupi się resztę z THX :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzis ten znaczek jest tyle wart w budzetowych ampli, co rekomendacja Calgonu co do wyboru producenta pralki. THX to takze akustyka i trzymanie sie scisle ustalonych zalecen, nie wspominajac juz o reszcie sprzetu, o czym wiekszosc zapomina.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Odnośnie THX .Problem polega na etapie miksowania dźwięku ,ścieżki dźwiękowe dla filmowe są zwykle miksowane w małych kinach ,w których odległość pomiędzy pulpitem mikserskim i ekranem wynosi jakieś 10-12 metrów dzięki temu w dużym pomieszczeniu brzmi to świetnie ,kiedy jednak tak zmiksowany materiał zostanie nagrany na płytę i odtworzony na zestawie w warunkach bliskiego pola ,to uzyskuje się wrażenie bardzo jasnego dźwięku
Amerykański uczony Tomlinson Holman stworzył THX -co jest skrótem Tomlinson Holman eXperiment .Zaproponował zastosowanie specjalnej equalizacji dla obniżenia wyższych częstotliwości przez procesor dźwiękowy .Przy tej equalizacji dla pomieszczeń mieszkalnych poziom głośności głośników przednich jest obniżany krokowo dla częstotliwości powyżej 3khz o 1,5db na oktawę do -4db przy 10khz i dalsze 6db przy 20khz

Taka ciekawostka pierwszym amplitunerem na świecie który otrzymał certyfikat THX był Onkyo TX -SV919 THX , wprowadzony w 1994r
 
Do góry