Dziwna plama na 1 dniowym Philips 55PFL6007

Toxias

New member
Witam wczoraj kupiłem telewizor Philips 55PFL6007 - dziś zauważyłem na nim dziwną plamę. Powiem szczerze, że telewizor nie robi na mnie dobrego wrażenia w porównaniu z starą 7 letnią Bravią 46" Sonego.


Ale co mogę zrobić z taką plamą? Reklamacja takie rzeczy uwzględnia? Będę musiał palować i sam odwozić tv?

20121229134546plamaphil.jpg
 

szybal

Banned
Serwis przyjedzie do Ciebie a ta plamka wygląda jak uszkodzenie mechaniczne więc mogą tego nie uznać gdzie kupiłeś masz podbitą kartę i rachunek?
 

omot

Member
Mam cos podobnego (chyba) popatrz na podpis.
Walczylem z nimi dlugo ( tzn z serwisem MIK'a) mik.radom.pl
I teraz walcze ze sklepem ( niezgodnosc towaru z umową) ,
ale powoli trace sile.

Jak to nowy tv to masz te 10 dni ...


To juz kolejny przypadek ze w philipsach cos jest nie tak .... :/
Zreszta .. sporo jest na forum opisanych problemow z philipsem.

Wspolczuje Ci kolego plamki, bo jak cos nowe ..to ma byc dobre.
(A dobre moze byc dlugo .. bo mam staaary monitor lcd lyaaama z 2005 i zadnych plamek tam nie ma !!!)
 
Ostatnia edycja:

Tika

New member
Bez reklam
reklamacja powinna to uwzględniać, ale znając życie będą próbowali się wykręcić, dlatego trzeba ich trochę przycisnąć

podobna plamka zdarzyła mi się kiedyś na monitorze LCD, reklamacja została uznana
 

Toxias

New member
Kupione W EURO RTV AGD - ARKADY WROCŁAWSKIE odbiór osobisty - w związku z czym nie mam tych 10 dni?

To nie jest uszkodzenie od zewnątrz żadne zabrudzenie ani porysowanie

Nie mam pojęcia co to może być ale strasznie jestem wkurzony NOWY telewizor i takie coś

Mam Rachunek nie podbijali gwarancji Powiedzieli, że najważniejszym dokumentem do serwisu jest RACHUNEK.

Załamka na całego, tym bardziej że to na raty wyszło 6 tyś zł. A stara Bravia 7 letnia dawała dużo lepszy obraz niż ten nowy Philips. Mam nadzieję tylko, że uda mi się coś z tym telewizorem zrobić.

Co do obrazu w TV, najczęściej oglądam telewizje N z HDMI 1.4


Na niektórych scenach jak ktoś szybciej biegnie [ Postać w TV ] to aż artefakty się pojawiają - jakieś straszne zakłócenia za tą osobą jakby zostawiała za sobą ślad jak kometa - ale z dużych kwadratów, wielkości kilkunastu pikseli - nigdy na żadnym tv czegoś takiego nie widziałem.
 
Ostatnia edycja:

Toxias

New member
Dokładniej opisując tę plamę to na czarnym tle są to około 5 jaśniejszych pikseli z szarą poświatą do okoła

A na białym po prostu ciemniejsze od białego z szarą poświatą

Jakby 5 przepalonych pikseli i dziwny efekt do okoła nich. Przed chwilą to zaobserwowałem dokładniej.
 

maniek530

Banned
Na niektórych scenach jak ktoś szybciej biegnie [ Postać w TV ] to aż artefakty się pojawiają - jakieś straszne zakłócenia za tą osobą jakby zostawiała za sobą ślad jak kometa - ale z dużych kwadratów, wielkości kilkunastu pikseli - nigdy na żadnym tv czegoś takiego nie widziałem.

Wyłącz HDNM i już nie będzie artefaktów.
 

yahimo

New member
Kolego maniek530 w momencie wyłączenia HDMN pojawiają się inne dziwne zjawiska. Dziś oglądając cafe futbol na koniec programu leci na dole ekranu pasek z tekstem, jeśli wyłączyłem HDMN nie szło odczytać info z paska (ruch teksty zamiast być płynny przesuwał się skokowo). W momencie włączenia HDMN wszystko było wporządku, przełączam kanał na eurosport a tam skoki narciarskie i co się okazuje, w momencie kiedy skoczek odbija się od buli kamera podąża za nim, a po chwili okazuje się że jego narty się rozpływają???
 

maniek530

Banned
U mnie żaden pasek nie przeskakuje po wył. HDNM czy to na Cafe czy TVN24 czy też innych info kanałach - fakt ruch paska z info jest bardziej płynny przy wł HDNM ale nie ma mowy o przeskakiwaniu.Wolę jednak obraz bez "teatru" i artefaktów.Jedyne audycje z wł. HDNM u mnie to mecze piłkarskie - płynność jest wtedy o wiele lepsza.
Może ma na to wpływ wielkość matrycy ? Choć nie sądze !
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

yahimo

New member
Kolego jurasko czy masz na myśli zmianę 1080i na 720p, czy może 50 na 60Hz?
Na szybko sprawdzłem na dekoderze UPC nie mam możliwości zmiany 50 na60Hz, zmieniłem z 1080i na 720p, w wolnej chwili postaram się coś napisać o efekcie. A czy jakość obrazu się nie pogarsza przy takiej zmianie?
 

xeo151

New member
Bez reklam
Mi to wygląda jakby ktoś przy wypakowywaniu przycisnął tam mocno palucha, a wiadomo matryca w lcd to delikatna sprawa. Jak wypakowywałem Plazmę a tam jest mocniejsza szyba, bardzo uważałem żeby nie łapać za matrycę i jej nawet nie musnąć.

Ps. Następny co kupił Tv a teraz marudzi, że mu się obraz nie podoba, ludzie co wy macie w głowach, wydawać kupę kasy w tym przypadku 6tys. i nie potestować TV w sklepie czy nawet zamówić domową prezentację.


Testowałem na Nboxie, różnica jest, ale na kanałach nadawanych w natywnym Full HD, na reszcie nie zauważyłem.
 
Ostatnia edycja:

bestring

New member
jesli nieschodzi plama przy uzyciu szmatki i plynu do szyb z alkoholem (na szmatke plynu troche dac) to musisz zadzwonic do philipsa albo serwisu mik radom i reklamowac go. Tylko zazadaj tv zastepczego na ten czas. Mialem tak juz z innym tv wymiany byl i ekran tez. Dowodem gwarancji jest dowod zakupu faktura
 

Toxias

New member
Niestety kupiłem tv w piątek a powiesiłem dopiero w sobotę, i od razu to zauważyłem szukałem kontaktu do philipsa. Jako, że w weekend nie pracują jutro rano dowiem się czego mogę się od nich w takiej sytuacji spodziewać. Dlatego weekend mija mi z niepokojem.

To nie jest nic brudnego to wada pixeli one mają na czarnym jasną barwę świecą na brudny biały. Jest takich 7 w dwóch rzędach jeden obok drugiego. Bardzo ostrożnie wyciągałem tv z kartonu jak i wieszaliśmy we dwójkę. Jak już to może ktoś w sklepie coś uszkodził, bo tv był już otwierany, rzekomo żeby sprawdzić czy na pewno jest pilot, bo w jakimś podobnym modelu zabrakło. PS. to na pewno też nie ślad po spoconym czole :D
 

maniek530

Banned
Jak już to może ktoś w sklepie coś uszkodził, bo tv był już otwierany, rzekomo żeby sprawdzić czy na pewno jest pilot, bo w jakimś podobnym modelu zabrakło.

Dobry bajer z tym pilotem :D - ciekawe ile ma godzin przepracowanych ? Możliwe że był na ekspozycji i coś się w tym czasie stało z matrycą ?!
Swoją drogą ja nigdy bym nie wziął już wcześniej rozpakowanego ! (a takowy też był na stanie jak kupowałem)
 
Do góry