"Dziurawe" anteny n-ki?

misha

New member
Witam. Właśnie przed chwilą byłem w punkcie sprzedającym n-kę. Zamierzałem podpisać umowę (była już nawet wydrukowana) na n-recorder w ramach aktualnej promocji, ale gdy powiedziałem sprzedawczyni, że chcę dodatkowo kupić zestaw antenowy powiedziała, że na te anteny jest wiele skarg i ich nie poleca. Że siła sygnału jest na poziomie 40-60%, że skargi te kończą się w sądzie i że to wszystko przez to, że anteny są "dziurawe".

Zdziwiły mnie te informacje bo forum czytam od kilku tygodni i nie natrafiłem na takie wiadomości. Gdy dodatkowo dowiedziałem się, że antenę można kupić tylko przy podpisywaniu umowy stwierdziłem, że muszę to zweryfikować.

Także proszę o pomoc i jeżeli te informacje są prawdziwe to być może polecicie jakąś antenę nadającą się do n-ki w rozsądnej cenie?

Pozdr
 

maver_79

New member
nie baw sie w anteny oferowane przez n'ke.
nie wiem ile u nich kosztuje, ale wez jakas antenke min. 80cm (np. allegro, Media Markt itp) - w 100PLN spokojnie sie zamkniesz.
poza tym do recordera wieksza antena jest niezbedna do poprawnego odbioru.
 

misha

New member
Wielkie dzieki. Poczytałem też trochę postów na forum n-ki i informacje potwierdziły się. Widać sprzedawczyni uchroniła mnie od wielu nerwów :eek:k:

Na tym forum n-ki wyczytałem też, że do n-boxa oferowane są anteny nieperforowane - czy one też są do d....?
 

fiaam

New member
misha napisał:
Wielkie dzieki. Poczytałem też trochę postów na forum n-ki i informacje potwierdziły się. Widać sprzedawczyni uchroniła mnie od wielu nerwów :eek:k:

Na tym forum n-ki wyczytałem też, że do n-boxa oferowane są anteny nieperforowane - czy one też są do d....?

Ja kupiłem (wypożyczylem) zestaw antenowy od n-ki za 60zł. Antene mam nieperforowaną i póki co nie mam żadnych problemów z odbiorem. Siłe sygnału mam na 92%, Jakosc 74%, najgorzej jest na TVN HD - jakosc spada do 25%. Dzisiaj zapowiadaja opady sniegu, zobaczę wtedy jak będzie.
 

tomeck

New member
misha napisał:
"...Wielkie dzieki. Poczytałem też trochę postów na forum n-ki i informacje potwierdziły się. Widać sprzedawczyni uchroniła mnie od wielu nerwów..."

no to masz szczęscie.
ja niestety czuję się jak frajer bo dałem się naciągnąć na to coś co oni nazywają anteną (nie wiem co to, bo to ani antena - bo nie działa, na sitko - za duża, na miskę też się nie nadaje bo ma dziury).
potem jak szukałem instalatora to każdy mówił: "po co pan kupił to gó....no".
skończyło się na zakupie normalnego zestawu. 200 PLN i wszystko śmiga aż miło.
 

ernane

New member
brawa dla pani w salonie, to jest podejście, te anteny jak gdzie tutaj juz pisalem sa podobno lepsze do wiatru, bo lepiej go przepuszczaja, jest wielu przeciwnikow i mniej zwolennikow, generalnie 80-90cm i konwerter twin (2 niezalezne wyjscia do podlaczenia 2 tunerow lub jak w nrecorderze jeden ogladasz drugi nagrywasz) wyjdzie porownywalnei cenowo a nic nie wypozyczasz
 
piotrh1975 napisał:
Witam.
O "durszlaku" zapomnij !!! Nie sprawdza się w n-boxach, a tym bardziej w recorderach. Polecam zakup antenki co najmniej 80 cm (sam taką mam) i konwerter Monoblock Twin (programy z Hot Birda i Astry).
Proponuję coś poszukać na allegro lub w sklepach internetowych, np: http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=74&id=645
Pozdrawiam.

Siła i jakość sygnału powyżej 90% i żadnych problemów z TVN HD, nawet przy złej pogodzie.
 

misha

New member
ernane napisał:
brawa dla pani w salonie, to jest podejście, te anteny jak gdzie tutaj juz pisalem sa podobno lepsze do wiatru, bo lepiej go przepuszczaja, jest wielu przeciwnikow i mniej zwolennikow, generalnie 80-90cm i konwerter twin (2 niezalezne wyjscia do podlaczenia 2 tunerow lub jak w nrecorderze jeden ogladasz drugi nagrywasz) wyjdzie porownywalnei cenowo a nic nie wypozyczasz

No Pani się spisała. Nawet się zastanawiałem czy do niej nie pojechać z czekoladą, ale może to przegięcie.

A tak na marginesie to z tego co wyczytałem w cenniku n-ki to zestaw antenowy staje się własnością z chwilą wygasnięcia lub rozwiązania umowy za 1,22 PLN. Chyba, że coś źle zrozumiałem?
 
Do góry