Dzisiejszy Nalot na nasze forum

vvv

Well-known member
Bez reklam
Dzisiaj to byl nalot na nasze forum!
Wczesniej bywalo ze mielismy do czynienia z paroma postami
W dziwnym jezyku<czytaj krzaczki >
No ale dzisiaj to naliczylem ponad 30!!
Cale szczescie ze Modzi zadzialali :bober:
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Kurcze, ten dziwny spam to jakaś zaraza. W kazdym dziale się zdarza. Co to w ogole jest?. Ochroniarze dzialają, ale moze by tak jakiegos firewalla ktory wykrywalby inne czcionki lub język, albo przynajmniej kierowal post do weryfikacji?
 

tomazzi

New member
jednym z wyjść w takich sytuacjach jest ustawienie na forum opcji akceptowania nowych kont przez administratora - wtedy booty da się wyłapać i znikną z forum posty/tematy z dziwnymi krzaczkami :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie mozna kogos zbanowac, za to ze kilku prawdziwych uzytkownikow korzysta z jednego komputera :razz: Z resztą, to zupelnie nie ten temat.
 

uhunter

New member
osobiście straciłem dość dużą baze danych z forum, niestety nie robiłem czestych beckupów. Radze robić bezkup z automaty codziennie.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja chromole, no to juz przesada. Dzis to juz totalnie nas zaatakowano. Wszystkie nowe tematy zaspamione. Szok. Bombardują juz godzine.
Tego nie moze robic jeden czlowiek watch489ak. To jakis zartownis musial napisac jakis programik, skrypt, itp. do automatycznego logowania i rozsyłania spamu na forum. Komu chcialoby sie tyle wypisywac, kopiowac, zakladac nowych tematow czy kont. Pytanie do administratora; Czy mozna wychwycic IP i zablokowac delikwenta? Czy ci spamerzy moze urzywaja wielu IP lub zmiennego, a moze przez proxy? Nic sie nie da zrobic?
 
Ostatnia edycja:

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Mamy zarówno listę ip jak i blokujemy dodatkowe, ogólnie już połowę chin mamy odciętą, niestety trzeba działać na bieżąco.
 
Do góry