Dziś wystartowała nowa platforma cyfrowa TVP

gorylla

New member
Bez reklam
Zastanawiam się tylko, jak to działa. TVP mówi tylko o konieczności posiadania anteny satelitarnej i dekodera MPEG-4 (ew. setboks). Ja mam TV z mpeg-4 i satkę z polsatu HD. I zastanawiam się, czy muszę kupować drugą antenę, czy mogę wykorzystać tę co mam do odbioru jednocześnie dwóch platform?
 

zbychu555

New member
Też się nad tym zastanawiałem, ale to trzeba by kabel od satelity wpiąć bezpośrednio w tv? Przed chwilą w wiadomościach powiedzieli, że wystarczy antena satelitarna (na Astrę) i dekoder lub tv mpeg4. No ale zastanawia mnie ten kabel od satelity w tv....Tylko, że antena polsatu jest chyba na Hot Bird ustawiona a tvp nadaje z Astry, co pewnie powoduje konieczność drugiej anteny:-(
 
Ostatnia edycja:

Grzes2

New member
Antena może być jedna, pod warunkiem, że zastosujesz specjalny konwerter lub układ dwóch konwerterów.

Kabel z konwertera możesz wpiąć do telewizora, o ile posiada on tuner DVB-S2 (np. Loewe Xelos A 42 HD+ 100 DR+ :wink:) - odbiór programów bezpłatnych. W większości przypadków potrzebujesz więc tuner TV-SAT.
 

zbychu555

New member
Czyli jeśli mam tv z mpeg4 to potrzebuje zwykły tuner, tak? A ten tuner z Polsatu nie nadaje się (dlaczego?)? I jak rozwiązać problem różnych satelit (Hot Bird i Astra) używając jednej anteny?
 

Saracen

New member
Aby odbierać z jednej anteny trzeba mieć zeza lub zainstalować konwerter twin monoblock.
Co do odbioru platformy TVP to słyszałem, że trzeba mieć dekoder HD na innych nie działa. Choć nie wiem do końca czy to prawda.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
A więc tak:

DVB-T
Jest to telewizja cyfrowa naziemna. W Polsce póki co mało dostępna. Jeżeli masz telewizor z cyfrowym tunerem MPEG-4 i AC3, będziesz mógł ją odbierać, jak już wystartuje. Na razie są testy.

DVB-S
Jest to telewizja cyfrowa satelitarna. Aby ją odbierać, potrzebny jest dekoder satelitarny. Dla potrzeb uruchomionej właśnie platformy TVP potrzebny jest dekoder obsługujący standard DVB-S2, wizję MPEG-4 oraz fonię AC3. Dobrze by było, żeby miał też gniazdo na moduły CI i wspierał HD.
Antena satelitarna skierowana na Astrę.
 

gorylla

New member
Bez reklam
No dobra, z tego co rozumiem to jest tak.

Jak mam antenę Polsatu HD (80cm) to powinienem dokupić jedynie podwójny konwerter typu monoblock i z jednego konwertera antenę wpiąć do dekodera Hd Polsatu, a z drugiego konwertera antenę wprost do telewizora (plazma z nowej serii Panasa S10- ma DVB-T mpeg4 (ale to do naziemnej) i tuner cyfrówki satelitarnej DVB-S). Czy mam rację, czy też coś mi jeszcze potrzeba (mówię tylko o kanałach FTA, nie licząc późniejszych płatnych, które i tak mam w Polsacie).

Jeśli mam rację to czy ktoś może polecić jakiś monoblock (nie wiem, typ, model). I czy taki monoblock wystarczy zamienić z obecnym i będzie wszystko działać, czy też jakoś trzeba go specjalnie ustawiać (no nie wiem jakieś kąty, itp.). Czy takie konwertery w monoblocku w ogóle można jakoś oddzielnie skręcać, czy one same są jakoś fabrycznie zestrojone na Astrę i Hotbirda?
 
Ostatnia edycja:

zibil79

Member
Witam, posiadam cyfre + z dekoderem pvr hd. Jaki musiałbym zakupić konwerter żeby móc odbierać kanały TVP i jak go podłączyć do dekodera?.
Pozdrawiam
 

Henryk55

New member
@gorylla

Jeśli się zdecydujesz na monoblok to wystarczy go podłączyć do tunera HD. Tunera sat., który masz wbudowany w TV nie musisz do tego angażować, z monobloka wychodzi jeden kabel więc nawet byłoby trudno.
Jak zawsze przy ustawianiu trzeba bedzie trochę pokręcić.
 

zibil79

Member
Henryk55 napisał:
@zibil79

Albo monoblok albo drugi konwerter + uchwyt do tzw. "zeza" + przełącznik diseqc

To może pomóc:
http://satkurier.pl/news/49410/kanaly-tvp-z-astry-w-dekoderach-cyfry.html

Dzięki bardzo za odpowiedź. W tym tekście, co mi podałeś jest napisane żeby móc zastosować monoblock to antena musi mieć min. 80cm., Czy to prawda?
Czy mógłbyś mi powiedzieć, czy jak podłącze monoblock to do dekodera będzie szedł jeden przewód czy dwa?
 

the_naturat

New member
gorylla napisał:
Jak mam antenę Polsatu HD (80cm) to powinienem dokupić jedynie podwójny konwerter typu monoblock i z jednego konwertera antenę wpiąć do dekodera Hd Polsatu, a z drugiego konwertera antenę wprost do telewizora (plazma z nowej serii Panasa S10- ma DVB-T mpeg4 (ale to do naziemnej) i tuner cyfrówki satelitarnej DVB-S).
Dla scislosci to w monoblocku masz dwa konwertery i switch. Z monobloku idzie jeden kabel do tunera, ktory za pomoca rozkazow diseqc steruje switchem. Tak wiec ogolniajac tuner widzi dwie setelity jako jedna (dwa konwertery jako jeden). Nie jest tak, ze monoblock to porostu dwa konwertery w zezie, ktore sa zalane w jeden plastik i do kazdego z nich masz oddzielny kabel.
Oczywiscie z monobloku tez moga wychodzic dwa albo cztery kable ale to wtedy gdy chcesz uzyc np. dwoch czy czterech oddzielnych tunerow w roznych pokojach.
DVB-S nie wystarczy - musisz miec tuner dekodujacy MPEG4 czyli DVB-S2.

zibil79 napisał:
żeby móc zastosować monoblock to antena musi mieć min. 80cm., Czy to prawda?
Czy mógłbyś mi powiedzieć, czy jak podłącze monoblock to do dekodera będzie szedł jeden przewód czy dwa?
Antena min. 80cm. Idzie jeden przewod, a dekoder musi obslugiwac diseqc aby przelaczac switch wbudowany w monoblock.
 

lysy51

New member
witam jak admin nakazal przenosimy sie na ta str. Mam problem z odbiorem tvp1 itd z nowej platformy mam tuner Ferguson HF 8900HD posiada wszelkie wymogi do odbioru (Obsługa standardów MPEG-2, MPEG-4, MPEG-4 H.264/AVC- DVB-S i DVB-S2) po wyszukaniu kanalow (TVP) pod czestotliwoscia 10.862 H itd jest brak sygnalu( tylko na darmowej tvp) mimo ze kanaly jak wyzej wyszukal, antena srednica 90cm sygnal z Astry bd plus minus 80-90% dzieki za ewentualna pomoc.
 
Ostatnia edycja:

gorylla

New member
Bez reklam
Ok. Wszystko jasne. Pogadałem z pewnym panem w pewnym fajnym sklepie (bez reklamy) i kupiłem coś takiego.

Konwerter Monoblock Inverto Black Pro

Podobno świetny konwerter single (jeden z największych współczynników izolacji szumów 0,3db) na dwie satelity, super fajnie działa pod Polsatem Cyfrowym i jest dobrze obsługiwany przez Samsunga 370G (przełączniki diseq). Wystarczy wpiąć w miejsce dotychczasowego chwytając za prawy konwerter (na Hotbirda) a lewy zezuje wówczas na Astrę. Antena wystarowana tak jak jest, czyli na Hotbirda.

Mam nadzieję, że wszystko będzie jak trza.

@the_naturat

Plazma S10 ma tuner Mpeg4/DVB-S/S2, więc taka możliwość by istaniała. Ale obłsuga dwóch satek z jednego dekodera i jednym pilotem z jednej listy ulubionych kanałów to zdecydowanie lepsze rozwiązanie, niż przełączanie źródeł HDMI/TV.
 

jurislawek

New member
aha i nie kupuj tego modelu bo nie gra z cyfra+ pvr hd
http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=27&id=658
Wady
minus.gif
tylko dla anten offsetowych 75-95cm
minus.gif
nie nadaje się dla terminali Cyfry+
 
Do góry