"dzikie" kolory z PC po HDMI

akodo

New member
Witam!

Nie potrafię sobie poradzić z ustawieniem odwzorowania barw na nowym telewizorze.

Telewizor LG 47LH3000

Podpinam PC (karta ATI HD4850) poprzez kabel DVI/HDMI do wejścia HDMI w telewizorze oznaczonego jako przeznaczone do PC.

Nie ma najmniejszego problemu z ostrością, telewizor wykryty w sterownikach bez problemu, wyświetla 1920x1080 obraz ostry jak brzytwa ale kolory...katastrofa!

W sterownikach są tylko dwa suwaczki w dziale KOLOR AVIVO:
Odcień i Nasycenie, na obydwu musiałem drastycznie przestawić wartości (-25 i 100) by choć niektóre kolory w miarę wyglądały naturalnie.

Zaskakuje mnie to że mimo że część barw już udało mi się dopasować to inne są totalnie odbarwione, zawsze przy kazdym monitorze TV czy programie graficznym, gdy już ustawiłem barwy w pewnym zakresie to inne już automatycznie pasowały. A tutaj zielony jest jakiś zółty a zółty jakiś zielony :) biały jest raz żółty a raz niebieski, generalnie najwięcej jest zabarwienia niebieskiego.

Zmienilem już ustawienia telewizora (balans bieli na ciepły) ale nadal to nie to.

Podpinam tez poprzez DSUB i wtedy kolory są super, bez zadnego ustawianie zadnych zniekształceń ale znów ostrości nie ma. Nie wiem skąd taki problem, podłączenie różnych monitorów przez DVI dawalo przyzwoity obraz nawet bez zadnego ustawiania.

Proszę o podpowiedź, czy da się coś zrobić? Czy po prostu sygnał cyfrowy tak się różni od analogowego?

PS. Telewizor niesamowity :) Fimy FullHD, zdjęcia, TV wszystko wygląda wspaniale.
 

akodo

New member
postanowilem spróbować ponownie, odinstalowałem sterowniki (nie pamietam dokladnie jaka mialem wersje bo nie jestem maniakiem ale nie byly starsze niz 5-6miesiecy) i zainstalowalem najnowsze.
Obraz wygląda zdecydowanie inaczej (diametralna różnica) zniknelo zabarwienie niebieskie i wystapilo zółte, ściągnąłem balans w TV na zimny i już jest całkiem znośnie :)

teraz w miarę możliwości czasowych będę próbował dostrajać obraz.

Zakakujące dla mnie jest to, że filmy albo np. okienko z programu do tunera TV na PC nie reaguje na te zmiany kolorów, tak jakbym zmieniał tylko barwy pulpitu itp. a filmy (nakładka) zawsze szły z jakimiś domyślnymi barwami.

generalnie polecam wgranie najnowszych sterowników.
 
Do góry