Dzielenie filmów FullHD z ścieżką dźwiękową 5.1

DavidC

New member
Witam
W jaki sposób podzielić film np. kilkunastogigabajtowy na 2-3 pliki po 6 3 i np. 1.8 gb itp bez ingerowania w rozdzielczość oraz ścieżkę dźwiękową?
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Witam.
A dlaczego Kolega chce dzielić taki/e pliki? Zresztą, jak duży/e są to pliki? Poza tym, czy są to pliki MKV czy Bluray? Jeśli MKV, to można to zrobić programem MKVtoolNix - po zainstalowaniu, otworzyć plik w mkvmergeGUI -> Global -> Enable splitting i można dzielić plik wedle uznania. Jeśli chcemy podzielić film na pliki np. po 8GB wpisujemy 8000M i dajemy start muxing. Dla Blurayów można użyć programu Xilisoft Blu Ray Ripper. To tak na szybkiego. Ale czy to wszystko zadziała? Nie wiem. Nie bawiłem się w coś takiego. Nie wiadomo też, czy po takim podziale pliki te będą prawidłowo odtwarzane. A nie łatwiej i prościej jest kupić odpowiednią płytę BD-R?

Pozdrawiam.
 

DavidC

New member
Chodzi o avi, mkv- itp. także program musi obsługiwać różne rozszerzenia. Największy posiadam 8 gb pendrive i kilka 1,8 gb oraz jeden 4. Nie widzę sensu kupowania większego pendrive'a dla kilku filmów, które przekroczą 8 gb.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Witam.
Wygląda na to, że Kolega lubi sobie komplikować życie. Jestem zaskoczony pomysłowością Kolegi, lecz nie bardzo rozumiem, po co te zabiegi i jaki to ma sens?

Nie znam programu, który był by na tyle uniwersalny przy dzieleniu plików, aby pracować z plikami o wielu rozszerzeniach. Jeśli już, to konkretny program dla konkretnego pliku. Co do dzielenia samego pliku, to wygląda to tak: plik np. 12 GB dzielimy na mniejsze i każdy z tych plików zapisujemy na pendrive’a, a każdy z kilku pendriveów składa się na cały film. Czy o to chodzi? Bo tak to rozumiem z wypowiedzi Kolegi. Pytanie: jak to odtwarzać – zmieniając po kolei pendrive’y? Bo jeśli tak, to nie wróżę sukcesu. Tak czy inaczej. Jeśli nie chce Kolega kupować zewnętrznego dysku (sam używam 5-ciu, 2,5’’, 2 TB dysków USB3), to polecam jednak zakup pendrive’a o pojemności co najmniej 60 GB. Pozwoli to na zapis nawet pełnego Bluraya, nie wspominając o dość dużej ilości plików o mniejszych pojemnościach. Będzie znacznie łatwiej i przyjemniej w użytkowaniu.

Pozdrawiam.
 
Do góry