Dywersja czy amatorszczyzna?

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mozesz mi powiedzieć o co chodzi ?


"Dla mnie zasada czerni jest bardzo prosta , jak mam dwa ekrany przed sobą jeden ma czerń a drugi nie - to wybieram ten z czernią. Miernoty jest na codzień zbyt duzo.
nie obraź się, ale bardziej profesjonalnej odpowiedzi udzieliłaby mi moja 75 letnia mama, która zawsze twierdzi, że jak cos nie działa to jest albo przerwa albo zwarcie.
Dodam nieskromnie, że ponad 3 lata pracowałem w fabrycznym serwisie Sanyo (fakt, że było to ponad 10 lat temu) i takie odpowiedzi zupełnie mnie nie satysfakcjonują (i myślę, że nie tylko mnie).
Zapytam więc prościej:
jak ustawiasz kontrast i jasność panelu przed oceną czerni ?"


Jak masz kłopoty z oczmi to "idź do lekarza od oczu " /kabaret/
przecież nie powiedziałem że ktoś ustawił coś , jakoś itp - tylko przedstawiłem to co pokazał jeden z najwiekszych portali na świecie.
dlatego znalazł się w wiadomosciach światowego google na 1 miejscu.

Chcesz mnie uczyć który z pokazanych kolorów jest czarny ?
Z dwóch pokazanych - dla mnie ten z prawej jest bardziej czarny od tego z lewej. I idę o każdy zakład że nawet Twoja 75-letnia mama / nie obrażając jej / powie tak samo.
Jutro z ciekawości dokonam porównania firm Pioneera 4270 /plazma/ i Sharpa XD1 /lcd/ - jako namiastki porównania Gizmodo , bo nie mamy moedeli które są na stronie porównań .
Jakoś jestem spokojny również o wynik na tym etapie . A mówię tak bo już dziś spędzilem godzinę na porównaniu Panasonica 50 PV 700 - przedstawiciel plazm i Samsung M 86 - przedstawiciel LCD nowej generacji.
Ustawienia badą fabryczne - oraz spróbujemy zrównać jakością obydwau modeli - zobaczymy jakich zmian trzeba dokonać w menu plazmy aby otrzymać choć zbliżoną czerń do LCD - również z uwzględnieniem uwag
hojlo 1.





 

bankroot

New member

Jak masz kłopoty z oczmi to "idź do lekarza od oczu " /kabaret/
przecież nie powiedziałem że ktoś ustawił coś , jakoś itp - tylko przedstawiłem to co pokazał jeden z najwiekszych portali na świecie.
dlatego znalazł się w wiadomosciach światowego google na 1 miejscu.

Chcesz mnie uczyć który z pokazanych kolorów jest czarny ?
Z dwóch pokazanych - dla mnie ten z prawej jest bardziej czarny od tego z lewej. I idę o każdy zakład że nawet Twoja 75-letnia mama / nie obrażając jej / powie tak samo.
Jutro z ciekawości dokonam porównania firm Pioneera 4270 /plazma/ i Sharpa XD1 /lcd/ - jako namiastki porównania Gizmodo , bo nie mamy moedeli które są na stronie porównań .
Jakoś jestem spokojny również o wynik na tym etapie . A mówię tak bo już dziś spędzilem godzinę na porównaniu Panasonica 50 PV 700 - przedstawiciel plazm i Samsung M 86 - przedstawiciel LCD nowej generacji.
Ustawienia badą fabryczne - oraz spróbujemy zrównać jakością obydwau modeli - zobaczymy jakich zmian trzeba dokonać w menu plazmy aby otrzymać choć zbliżoną czerń do LCD - również z uwzględnieniem uwag
hojlo 1.


ja o zupie a Ty o doopie !
wyśpij się chłopie poprządnie i nie odpisuj o 2 w nocy, bo w ogóle nie odnosisz się do moich wątpliwości.
moje pytania dotyczyły dwóch ODRĘBNYCH spraw.

sprawa 1: test "jednego z największych portali na świecie"

nigdzie nie napisałem, że chcę Cię uczyć jak wygląda kolor czarny (chociaż mółgbyś odpowiedzieć na to pytanie).
Tak: moja mama powiedziałaby, że prawy ekran jest ciemny a lewy rozjaśniony i nie ma to nic wspólnego z czernią.
To jednak nie Twój test więc nie wnikam w problem.
Powtarzam, lewy ekran ma wyraźnie wyżej ustawioną jasność

sprawa 2

Na drugą część pytań nie odpowiadasz wcale ! (pewnie byłeś zaspany i nie doczytałeś), zapytam więc ponownie:

czy kalibrujesz ekrany przed oceną "czerni" ?
jak ustawiasz kontrast i jasność panelu przed oceną czerni ?"




 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież człowiek z Gizmodo - napisał że kalibrował - ale dla Ciebie to i tak nie ma znaczenia. Więc po co Ci wiedzieć jak i czym kalibruję. Jak Ci powiem że spayderem http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=13039&highlight=kalibracje - to i tak to nie ma znaczenia dla Ciebie znaczenia bo przecież zawsze można coś podkręcić.

A obraz Sharpa na wygaszonym obrazie daje większą czerń która widać gołym okiem nawet na każdym sklepie. Więc ja zakładam że taki portal ,podobnie jak my - nie może sobie pozwolić na brak rzetelności i tyle. Te porównanie oprócz pokazania porównanie nie wnosi żadnych sensacji - ani uwag " co autor miał na myśli ".
Ktoś wykonał pracę aby pokazać różnicę . Ktoś kto ma lepszy sposób powinien pokazać sam co potrafi .
 

slimak

New member
Bez reklam
kiki napisał:
witam
bankroot - własnie tak jest napisane ,że prezentacja dokonana jest po kalibracji obydwu ekranów.
To masz na stronie.
Dla mnie zasada czerni jest bardzo prosta , jak mam dwa ekrany przed sobą jeden ma czerń a drugi nie - to wybieram ten z czernią. Miernoty jest na codzień zbyt duzo.
medium_489155851_719c8a0a6e_o.jpg

other size(s): 800

pozdrawiam


Inne zdjęcie z tego samego porównania:

Albo Sharp w ogóle sobie nie radzi z czarnymi szczegółami, albo jednak został źle skalibrowany.

Ślimak
 

Attachments

  • p s.jpg
    p s.jpg
    38,1 KB · Wyś: 92

bankroot

New member
Przecież człowiek z Gizmodo - napisał że kalibrował - ale dla Ciebie to i tak nie ma znaczenia. Więc po co Ci wiedzieć jak i czym kalibruję.

Nie jestem jedynym uczestnikiem tego forum i myślę, że dla jasnośći sprawy powinieneś się podzielić tą wiedzą.
Zasadniczo pytanie brzmiało: czy w ogóle kalibrujesz.
Kalibrujesz, więc OK.
Mógłbyś przy okazji być bardziej grzeczny

Jak Ci powiem że spayderem http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=13039&highlight=kalibracje - to i tak to nie ma znaczenia dla Ciebie znaczenia bo przecież zawsze można coś podkręcić.

nie wiem czy uwierzysz, ale byłem pewien, że robisz to tym przyrządem.
nie za bardzo rozumiem drugą część zdania, możesz wyjaśnić ?

A obraz Sharpa na wygaszonym obrazie daje większą czerń która widać gołym okiem nawet na każdym sklepie.

Ciemny plastik na panelu ?
Pewnie jest to metoda.
Zwróć uwagę, że wygaszone ekrany CRT nie są smoliście czarne a ich czerń nie da się porównać z LCD

Więc ja zakładam że taki portal ,podobnie jak my - nie może sobie pozwolić na brak rzetelności i tyle.

A dlaczego niby nie moze/nie możecie sobie pozwolić ?

Ktoś wykonał pracę aby pokazać różnicę . Ktoś kto ma lepszy sposób powinien pokazać sam co potrafi .

nie rób z siebie męczennika. Robisz to, bo masz z tego konkretne korzyści.
Słuchaj innych i wyciągaj wnioski.
Ja nie mam ani sprzętu, ani czasu ani interesu, aby takich testów dokonywać (jak pisałem są mi one zbędne).
Wszystkie krytyczne uwagi (zwróć uwagę, że prawie w 100% pochodzą od Senior Member's) mają służyć, aby Junior Member's potrafili wybrać sobie sprzęt adekwatny do potrzeb i ich portfela
 

pete

New member
Z mojej strony dorzucę, że ustawienie poziomu czerni jest chyba najtrudniejszym etapem kalibracji plazmy w ogóle. W moim Loewe trwało chyba ponad miesiąc, zanim sie w tym połapałem. Problem w tym, czy jest własciwa równowaga miedzy czernią a ilością widocznych szczegółów. Korekcja gamma w odtwarzaczu dvd powinna pomóc, ale nie jest to proste, dlatego, że trzeba zrównoważyc jasność panelu ,kontrast, i gammę. Częśc parametrów dubluje się w odbiorniku i odtwarzaczu, ale ich wpływ nie jest taki sam...Głowa boli. Bardzo pomogło Digital Video Essentials, polecam. Teraz rzeczywiście widać i czarny garnitur i guziki na nim.
 
Do góry