dywagacje, plotki na temat nowych technologii

dnc

Moderator
VIP
Rozdzielczość może i robi swoje, ale LCD nie ma możliwości wyświetlenia takiej gamy kolorów jak plazma, ma problemy z odwzorowanie dwóch podstawowych kolorów czyli białego i czarnego.
Wiem co mówię, bo mam monitor LCD i na nim kolor czarny czarnym jest tylko w dzień. W nocy jest ciemno szary. Znowu kolor biały nie jest biały ale kremowy. Mogę porównać bo podczas startu Windowsa na PC na obu wyświetlają mi się loga WinXP. Na plaźmie jest bardzo ładny napis jest biały. Na LCD napis jest mniej kolorowy i napis biały jest jakby przyciemniony. Oczywiście wszystko jest kwestią gustu.
Na plazmach obraz może drgać jeśli jest to stara plazma, która ma niską częstotliwość odświeżania, poniżej 50Hz lub podłaczony jest nieskiej jakość sygnał z przeplotem, z którym TV może mieć problem. Ja na mojej plaźmie miganie to widzę jak ją włączam i wyłączam. Potem obraz jest stabilny.
Nie można porównywać dwóch TV bez tych samych warunków wstepnych, jakim są sygnał, okablowanie, żródło sygnału.
 

machu

New member
Inną sprawą, że na razie TV OLED nie są w stanie wytrzymać normalnej ilości pracy i nawet na największych targach nie ma jeszcze prototypów, także niestety ale jeszcze nic nam nie umrze

Są już prototypy, są pokazywane na największych targach .... i wyglądają rewelacyjnie.

W tym artykule , Anand z (anandetch.com...chyba jednej z najbardziej renomowanych stron hardware'owych) opisuje prezentacje OLED na CES 2007.
W skrócie: 'What we could see was absolutely amazing and put every other display at CES to shame, bar none.'

Sony miało tam też telewizory laserowe, ale one już nie robiły takiego dobrego wrażenia:

'Colors appeared off and the overall image wasn’t very sharp; some of this was due to the fact that it’s not a direct view display, but mostly the issue was that it was a very early prototype. '


http://www.anandtech.com/displays/showdoc.aspx?i=2904&p=3
 

Piotr_the

New member
TV laserowe już za rok :)

cytat z Benchmark.pl

"Laserowa telewizja wyprzedzi jakością obrazu plazmy i LCD
Plazmy i LCD reprezentują dwie główne technologie dostępne w obecnych telewizorach o wysokiej rozdzielczości, ale już za rok o tej porze powinna być dostępna laserowa telewizja, która zapewni o wiele lepszą jakość obrazu.

Novalux Inc. mieszcząca się w Synnyvale w Kalifornii jest jednym z głównych twórców zbliżającej się technologii laserowej. Firma obiecuje, że jej produkty dostarczą dużo większe możliwości niż plazmy, LCD i zwykłe telewizory CRT. W porównaniu do plazmy i LCD, technologia laserowej telewizji jest o połowę tańsza, dysponuje dwa razy większą paletą kolorów i zużywa o trzy czwarte mniej energii.

Technologia laserowej telewizji świetnie sprawdzi się w projekcji, zarówno przedniej jak i tylnej. Prawdopodobnie zastąpi lampy UHP, które są powszechnie stosowane w obecnych projektorach. Novalux przedstawiła swoją technologię zeszłej jesieni, pokazując różnice między 50 calowym laserowym Mitsubishi o tylnej projekcji a innym plazmowym telewizorem Mitsubishi. Specjalnie zaprojektowany telewizor laserowy oferował znacznie bogatszy obraz.

Podczas gdy produkty Mitsubishi wykorzystane były jako część prezentacji, japońska firma elektroniczna była nieobecna podczas pokazu Novalux. Chodziło raczej o to, aby pokazać, że standardowe telewizory Mitsubishi mogą być bez problemu wyposażone w lasery.

"Wzięliśmy pierwszy lepszy telewizor projekcyjny Mitsubishi, usunęliśmy lampę i kolorowe koło, zainstalowaliśmy lasery i stworzyliśmy tym samym własny telewizor," wyjaśnia Greg Niven, wice szef marketnigu w firmie Novalux. Dodał także, że sprzęt wyposażono tylko dla potrzeb demonstracyjnych w związku z czym cena urządzeń jest ogromna.
Od tego czasu Mitsubishi planuje uruchomienie produkcji laserowych telewizorów. Niven nie był jednak w stanie powiedzieć czy japoński gigant wykorzystuje technologię Novalux. Z kolei Sony przedstawiła podczas tegorocznego Consumer Electronic Show laserowy telewizor wyposażony w technologię Novalux. Formalnie jednak firma nie przedstawiła jeszcze produktu opartego na laserach.

"Podczas targów CES pokazaliśmy obok telewizora plazmowego laserowy, LCD i tradycyjny wyposażony w lampę UHP," powiedział Niven w rozmowie na temat pokoju wystawowego Novalux na tegorocznych targach CES. "Są to cztery telewizory odtwarzające stworzone przez nas filmy o wysokiej rozdzielczości. Laserowy telewizor prezentuje obraz o niebo lepszej jakości niż jakakolwiek konwencjonalna technologia."

Jedyną kategorią, w której laserowe telewizory nie dotrzymują kroku technologii plazmowej i LCD to profil urządzenia. Płaskie panele pozwalają na wieszanie ich na ścianie, ale dzięki ostatnim osiągnięciom na rynku DLP, a także obniżeniu wagi dzięki zastosowaniu technologii laserowej, sprytni producenci prawdopodobnie znajdą sposób, aby laserowe telewizory zawisły obok obrazów.

"Jedynym modelem, który Sony miała na swoim stoisku był zbudowany przez nią telewizor, wykorzystujący nasze lasery. Był on na tyle cienki, że przy przekątnej od 8 do 10 cali można go było powiesić na ścianie", dodał Niven.

W chwili obecnej Novalux prowadzi rozmowy z różnymi producentami sprzętu na temat wprowadzenia na rynek telewizorów wyposażonych w ich technologię. Firma jest przekonana, że jej technologia stanie się hitem na rynku w przeciągu najbliższego roku. "Mamy w tej chwili ponad cztery projekty laserowych telewizorów dla czterech różnych marek. Mają się one pojawić w 2008 roku," powiedział Niven."

no to czekam na pierwsze takie tv w sklepach :)
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Piotr_the napisał:
no to czekam na pierwsze takie tv w sklepach :)

Pierwsze wzmianki były już 2-3 lata temu
rok temu miała już być premiera LED i LASERa - nic z tego nie wyszło - na projektach i egzemplarzach testowych się skończyło
zresztą nic dziwnego - potentaci nie chcą sobie strzelać "samobója" - kto wtedy kupi plazmy i lcd jak ich produkcja idzie pełną parą i jest droższa od produkcji Laser TV

pozd
 

Piotr_the

New member
też prawda, ale może takie Mitsubishi który nie jest potentatem chyba w produkcji tv odważy się wypuścić taki tv na rynek bo będzie raczej to tv laserowy ale raczej projekcyjny czyli nadal niszowy, chyba że tak jak mówisz firmy kupią technologie i zostawią ja w sejfach żeby umarła śmiercią naturalna bo fabryki lcd i plazm już stoją po co kopać dołki pod sobą:confused:
 

Lech

New member
Bez reklam
Piotr_the napisał:
też prawda, ale może takie Mitsubishi który nie jest potentatem chyba w produkcji tv odważy się wypuścić taki tv na rynek bo będzie raczej to tv laserowy ale raczej projekcyjny czyli nadal niszowy, chyba że tak jak mówisz firmy kupią technologie i zostawią ja w sejfach żeby umarła śmiercią naturalna bo fabryki lcd i plazm już stoją po co kopać dołki pod sobą:confused:

Prawdą też jest że i giganci upadają, a mali potrafią urosnąć. Bo to kupujący klient decyduje ostatecznie o biegu sprawy.
 

aruus

New member
marcintgr napisał:
Napisał Mabri

Tak jak nie widziałeś słownika ortograficznego, tak nie widziałeś chyba obrazu jaki generuje dobra plazma. Więc nie tylko cena ale i jakość obrazu.

Powiem ci że wczoraj miałem okazje widziec najnowszą plazme panasonica VIERA i wiesz co mi sie pierwsze żuciło w oczy? to to że obraz migota tak jak na crt!!

Napisał dnc

Rozumiem, że masz LCD i chwalisz sobie, ale to nie oznacza, że LCD jest OK. Ja bym LCD nie kupił dlatego, że jego wady jakości obrazu dla materiału SD, a to jest najpoważniejsza wada, są bardzo, ale to bardzo, irytujące. Jesli oglądasz tylko materiał HD LCD będzie w sam raz, a śmiem wątpić, że masz wszystkie kanały telewizyjne HD.

Powiem ci że obraz SD nie zwała z nóg tak jak i na plazmie jak i na LCD za to na LCD obraz w HD jest nieporównywalnie lepszy od plazmy! i tego nie wmówisz nikomu bo rozdzielczośc swoje robi!!!

No nie dokońca, obraz PLAZMY w HD jest lepszy niż w LCD chciaż by z tego powodu że paleta barw jest o niebo lepsza i nie jest liczona w milionach lecz w dziesiątkach miliardów, druga rzecz to czerń i biel, bezapelacyjnie lepsza, no i odcienie szarości, nie wspominając o reakcji, w LCD 8-6ms i kontraście.
A sygnał SD wyświetlany na LCD to jest porażka.
Co do samej rozdzielczości to też nie masz racji, a tutaj masz przykład. Pełne Full HD
http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=3612
Jedyny dyskomfort jaki jest przy oglądaniu plazmy to odbicie światła, ale na to też mają już patenty, po za tym prawie w każdym zastosowaniu plazma jest lepsza od LCD, oprócz wyświetlania stron internetowych, trzcionka jest lepsza na LCD.
Dalczego w takim razie telewizory LCD cieszą się taką popularnością?
1. Kolory są malowane bardzo intensywnie, co z pewnością przyciąga potencjalnych klientów, lecz taki obraz ma mało wspólnego z naturalnością. Jak ktoś lubi jaskrawe sznurówki to kupi LCD
2. Panuje ciągle mit o plazmach z dawnej epoki i jej wadach, które już zostały wyeliminowane.
3. Matryca LCD nie odbija światła.
4. Przyzwyczajenie do monitorów LCD
5. Większa konkurencyjność w tym segmencie technologicznym (LCD), a co za tym idzie łądniejsze formy i lepsze materiały obudowy samych telewizorów,LCD łądniej się prezentują niż Plazmy ze swoimi nie specjalnymi obudowami (w tym segmencie jest zdecydowanie mniejsza konkurencja).
6. No i najważniejsza sprawa brak wiedzy na temat zalet i wad tych dwóch technolologi
7. No i bardzo często się zdaża że sami sprzedawcy w sklepach nie bardzo się
znają na tym.

Ja jednak i tak czekam na telewizję laserową, aczkolwiek mało brakowało i bym już kupił plazmę. Narazie mam CTR Panasa 36" i obraz jest boski.
Także ja bym proponował osobą które sie jeszcze nie zdecydowały na nową zabawkę by sie wstrzymały i poczekały do noweo roku.
Laser Tv będzie skokiem w daaaaal, jakość obrazu przytłaczająca dotychczasowe rozwiązania, eksploatacja nie powównywalnie tańsza i rewelacyjna cena .
Tutaj dla zainteresowanych podaję link:
http://www.novalux.com/assets/downloads/Novalux IDW LAD2-2 PDF.pdf
i dwa filmiki:
http://www.youtube.com/watch?v=DS6wsJRGqnQ
http://www.youtube.com/watch?v=dYbKMKeRzfA
Pozdr.
 

aruus

New member
Raczej nie sądzę by schowali ten projekt do szuflady, jest to zbyt dobra technologia, prawdziwa rewolucja w tym segmencie, chyba że odłożą to na później, by się zwróciły nakłady włożone w technologie i produkcję LCD i Plazm.
ale widząc jaka jest sytuacja na rynku, chodzi tu o spadek cen, można przypuszczać, że laser tv wejdzie na rynek góra za rok czasu.
Mam nadzieję że tak sie stanie, bo dotychczasowe rozwiazania technoligiczne zostawiają jeszcze wiele do życzenia.
Druga sprawa to pęd technoligiczny w dzisiajszych czasach jest nie do opanowania, dlaczego by miało być inaczej w tej dziedzinie.
Możemy być pewni że laser tv wejdzie na rynek.
 

aruus

New member
kini0 napisał:
zwróciliście uwagę na proporcję tego laserowego TV w filmiku?
To raczej nie jest standardowe 16/9....

Kinio, ta technologia ma poprostu wieksze mozliwości i wachlarz zastosowań, a wybór będzie należał do konsumenta, tak myślę, bo ja wolę 16:9
 

radek220

New member
Kiedy nowe plazmy Ultra HD

witam juz wkrotce czeka nas nowy format Ultra HD kilki krotne zwiekszenie rozdzielczosci wie ktos kiedy pojawia sie na rynku pierwsze tv o zwiekszonej rozdzielczosci do ulta hd czyli 4096x2160 i jaka bedzie ich cena w przyblizeniu
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
kilka lat - jesli pojawi sie źródło sygnału . O cenie trudno wyrokować. To sa tylko egzemplarze studyjne a więc bardzo drogie.
 

Pansłonic

New member
NHK (Nippon Hoso Kyokai) przewiduje debiut rynkowy nowej technologii w 2009 r. NHK szacuje, że testy transmisji satelitarnej rozpoczną się w 2011 roku, a do 2020 Ultra HD będzie gotowa zagościć w domach.
...i to w formacie 7680x4320 !!!
 
Ostatnia edycja:
Do góry