Dyskusja jest sztuką! Szczypta dobrego wychowania i chęci.

Raccoon

New member
No bo ile można dyskutować na temat kulturalnej dyskusji - mięso nie leci (bo każdy chce być kulturalny), nikt nikogo nie obrazi - nudy po prostu :)
 

ortax360

New member
Zgadzam sie w 100% i przyznaje sie do popenienia jako Awanturnik . Nerwy nie wytrzymały .

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

pete

New member
Witam,
muszę przyznać, że po okresie początkowej fascynacji sam się bardzo zniechęciłem do tego forum właśnie z powodu powszechnego chamstwa dyskutantów. Zebym był dobrze zrozumiany: nie jestem przesadnie delikatny, jak każdemu zdarza mi się bluznąć, ale takie forum moim zdaniem powinno być miejscem wymiany informacji, a nie ringiem, gdzie się okładamy inwektywami. To że ktoś ma inne zdanie na jakiś temat, albo jest na innym poziomie wiedzy nie jest powodem, żeby go poniżać. Akurat mnie się to nie zdarzyło, ale czytając posty to jest właśnie największy problem. Jeśli ktoś chce babrać się w błocie to ma np. onet.
Teraz zazwyczaj odwiedzam analogiczne fora anglojęzyczne, gdzie panuje zupełnie inna kultura wypowiedzi. I jeszcze jedno: nie zgadzam się z opinią wyrażoną powyżej, że apel do dyskutantów dobry, ale nierealistyczny, bo tacy są ludzie, itd. Gdyby tak było, to na zagranicznych forach działoby się to samo, co u nas, a tak nie jest. Pozdrawiam.
 

arosek22

New member
Ale jestesmy w Polsce i do naszej mentalności nalezy sie odnośić.
Na zachodzie lepiej się żyje, lepiej zarabia ... i co to ma do rzeczy?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
[quote
Na zachodzie lepiej się żyje, lepiej zarabia ... i co to ma do rzeczy?[/quote]

no wlasnie..?! co to ma do rzeczy w kwesti kultury wypowiedzi?!
to znaczy ze Polak moze byc bucowaty bo gorzej zarabia?!
 

arosek22

New member
Przyklad zarobku był tylko ... przykładem jednym z wielu i nie ma nic wspólnego z tematem.
Dyskusja to też wyciaganie informacji z tresci podanych przez innych a nie własna nadinterpretacja ;)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
skoro nie ma nic wspolnego z tematem to po co go podawac...?
PETE w pewien sposob odniosl sie do naszej mentalnosci porownujac atmosfere na jednym forum do atmosfery na innych...
jednak po pierwsze jest ono troche krzywdzace dla kulturalnych uzytkownikow tego forum ,po drugie najlatwiej jest "zabrac zabawki i isc bawic sie gdzie indziej"...

Nie cytujemy poprzednika
 

arosek22

New member
w mojej ocenie NASZA mentalność ma się tak do mentalności zachodu jak ... zarobki.
Nie mniej jednak jest to zbyt duże generalizowanie więc podpisuje się pod tym co napisałeś powyżej.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
arosek22 napisał:
w mojej ocenie NASZA mentalność ma się tak do mentalności zachodu jak ... zarobki

hmm..... wiec jedne frustracje rodza inne....-teraz juz lapie o co ci chodzilo
 
Do góry