Dysk zewnętrzny Panasonic TX-47AS650E

tygrys65

New member
Witam ... od tygodnia jestem posiadaczem telewizora Panasonic TX-47AS650E.
Obecnie mam zamiar kupić do tego telewizora dysk zewnętrzny 1TB.
I tu następuje mój dylemat. Przeszukałem forum i zauważyłem że nie wszystkie dyski chcą
współpracować z tym telewizorem. Nigdzie też nie znalazłem informacji na co zwrócić uwagę
przy zakupie takiego dysku poza tym że powinien mieć zasilanie zewnętrzne.
Nie chciałbym eksperymentować z kupnem w ciemno.
I tu moja prośba do Was. Czy mógłby mi ktoś polecić jakiś dysk który już sprawdził
u siebie i współpracuje bez żadnych problemów z tym telewizorem.
Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi . Pozdrawiam
 

amciek

New member
Czy mógłby mi ktoś polecić jakiś dysk który już sprawdził
u siebie i współpracuje bez żadnych problemów z tym telewizorem.
Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi . Pozdrawiam
mam dokladnie model My Passport firmy WD 1T (linku nie moge dac bo mnie autoamt nie przepuszcza). TV go wykrywa, dal sie sformatowac i da sie nagrywac.
Ale szczerze powiedziawszy to nagywanie w modelu AS 650 jest dla mnie ciut upierdliwe i chyba szybko zakoncze ta zabawe z nagrywaniem.
 

jr Nemesis

New member
mam dokladnie model My Passport firmy WD 1T (linku nie moge dac bo mnie autoamt nie przepuszcza). TV go wykrywa, dal sie sformatowac i da sie nagrywac.
Ale szczerze powiedziawszy to nagywanie w modelu AS 650 jest dla mnie ciut upierdliwe i chyba szybko zakoncze ta zabawe z nagrywaniem.

A co jest nie tak z nagrywaniem?Przymierzam się właśnie do zakupu tego modelu,szukam jakichkolwiek informacji na temat działania pvr.Niestety bez rezultatów :/
Czy można nagrać audycję o określonej godzinie przy wyłączonym tv?
 

Stanley

Member
Bez reklam
Ale szczerze powiedziawszy to nagywanie w modelu AS 650 jest dla mnie ciut upierdliwe i chyba szybko zakoncze ta zabawe z nagrywaniem.
Hm, no właśnie, ścieka-w-ości: co jest takie upierdliwe? Co prawda mam model serii DT60 z ubiegłego roku, ale u mnie zaprogramowanie jakiejś audycji przy pomocy EPG to kwestia kilku prostych kliknięć na pilocie (głównie w przycisk OK). A żeby natychmiast nagrać program bieżący, który jest aktualnie wyświetlany na ekranie, wystarczy jedno - w przycisk REC ;-) Trochę bardziej pracochłonne jest zaprogramowanie manualne (dnia, godziny) rozpoczęcia/zakończenia, ale też nie jakoś wyjątkowo trudne.
Oczywiście zaprogramowane zadania są wykonywane także gdy telewizor jest wyłączony. Znaczy się musi być podłączony do gniazdka 230V~, to chyba oczywiste ;-)
Nie sądzę, aby obsługa nagrywania istotnie różniła się w modelach tegorocznych. Myślę jednak, że najlepszym źródłem informacji dla zainteresowanych powinna być instrukcja.

[EDIT]
Mam dysk który ma 2 partycję, którą mi Panas mi sformatuje
Co prawda nie robiłem takiego eksperymentu, ale obawiam się, że tv może te partycje skasować i utworzyć jedną, własną. W dodatku Panas formatuje dyski po swojemu. d
Dane (partycja) nie są widoczne po podłączeniu HDD do komputera, a przynajmniej nie pod Windą. Podkreślam, że mam DT60, ale nie sądzę aby w nowszych modelach młodszych o rok było istotnie inaczej (nawiasem: w DT60 nagrania z dysku można "wyciągnąć" przez sieć, nie wiem czy jest taka możliwość w AS650).
 
Ostatnia edycja:

gbh71

New member
Hm, no właśnie, ścieka-w-ości: co jest takie upierdliwe? Co prawda mam model serii DT60 z ubiegłego roku, ale u mnie zaprogramowanie jakiejś audycji przy pomocy EPG to kwestia kilku prostych kliknięć na pilocie (głównie w przycisk OK). A żeby natychmiast nagrać program bieżący, który jest aktualnie wyświetlany na ekranie, wystarczy jedno - w przycisk REC ;-) Trochę bardziej pracochłonne jest zaprogramowanie manualne (dnia, godziny) rozpoczęcia/zakończenia, ale też nie jakoś wyjątkowo trudne.
Oczywiście zaprogramowane zadania są wykonywane także gdy telewizor jest wyłączony. Znaczy się musi być podłączony do gniazdka 230V~, to chyba oczywiste ;-)
Nie sądzę, aby obsługa nagrywania istotnie różniła się w modelach tegorocznych. Myślę jednak, że najlepszym źródłem informacji dla zainteresowanych powinna być instrukcja.

[EDIT]

.


W AS 650 jest tak samo
 

themo

New member
Ciekawe czy robi partycję linuxową, czy jakąś swoją? Bo windows go nie widzi, z tego co rozumiem.
Ale mam nadzieję, że jeśli nei podpina się go jako dysk do nagrywania, a tylko do włączenia jakiegoś filmu z dysku, to nie będzie go chciał formatować...
 

Stanley

Member
Bez reklam
W AS 650 jest tak samo
Zgadza się. W międzyczasie rzuciłem okiem do instrukcji obsługi AS650. Jak się można było spodziewać, obsługa/działanie nagrywania jest niemal identyczna jak w DT60. Rzecz jasna w AS650 nie można niezależnie oglądać jednego progarmu i nagrywać innego, albo nagrywać dwóch - nie ma podwójnych tunerów. Ale za to można programować zadania nagrywania zdalnie przez sieć, co zdaje się jest nową funkcją wszystkich modeli Panasa z 2014r (oczywiście tych, które mają funkcję PVR)

Ciekawe czy robi partycję linuxową, czy jakąś swoją? Bo windows go nie widzi, z tego co rozumiem.
Być może tworzy jakąś linuxową, kto wie może dane są dodatkowo zaszyfrowane. Tego tematu zbytnio nie zgłębiałem, bo jak już wspominałem, z dysku podpiętego do DT60 każde nagranie można bez problemu "wyciągnąć" przez sieć (tzn. przegrać np. na laptopa i potem tam oglądać/obrabiać). Zatem ani rodzaj partycji, ani sposób zapisu na dysku za bardzo mnie nie interesuje. Jeśli w AS650 nagrania z HDD można oglądać przez sieć w mobilnej aplikacji TV Remote - myślę, że można robić również tak samo.
Niemniej jeśli kogoś bardzo interesuje odczytywanie nagrań bezpośrednio z dysku, na ciekawą dyskusję natrafiłem kiedyś na Elektrodzie TUTAJ. Co prawda dotyczy Samsungów, ale być może w Panasonicach jest podobnie.
Ale mam nadzieję, że jeśli nei podpina się go jako dysk do nagrywania, a tylko do włączenia jakiegoś filmu z dysku, to nie będzie go chciał formatować...
Oczywiście, że bez zgody użytkownika nie będzie chciał. Aby dysk przygotować do nagrywania (sformatować) trzeba uruchomić odpowiednią funkcję w menu tv.

Tak w ogóle, a'propos :
Przymierzam się właśnie do zakupu tego modelu,szukam jakichkolwiek informacji na temat działania pvr.Niestety bez rezultatów :/
poszukiwania informacji proponuję rozpocząć od instrukcji obsługi. Dostępna przecież bez problemu na stronach Panasonica.
Nagrywanie - str. 91

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

arturro67

Member
mam dokladnie model My Passport firmy WD 1T (linku nie moge dac bo mnie autoamt nie przepuszcza). TV go wykrywa, dal sie sformatowac i da sie nagrywac.
Ale szczerze powiedziawszy to nagywanie w modelu AS 650 jest dla mnie ciut upierdliwe i chyba szybko zakoncze ta zabawe z nagrywaniem.
Napisz prosze jak go masz podłoczonego , ciagnie na jednym USB ?
 

Stanley

Member
Bez reklam
upierdliwe jest to, ze ogladajac film na tvp1 nie moge nagrywac w tym czasie filmu z tvp2.
Nooo, rzeczywiście to jest rzeczowy argument. AS650 posiada pojedynczy turner. Trzeba było kupić model z podwójnymi. To tak jakbym nabył auto z miejscem na dwie osoby w kabinie i miał pretensję, że nie mieszczą się cztery. Albo kupił radio mono i dziwił się, że nie odbiera stereo ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry