Dysk zewnetrzny do HD i 3D pod Samsung 46D7000

marbel28

New member
Witam wszystkich

Przymierzam sie do kupna dysku z którego chciałbym oglądać filmy wysokiej jakości HD jak i 3D.
Posiadam TV Samsung 46D7000, laptop wkrótce nowy, na pewno z usb 3.0.
Jaki powinienem wybrać dysk, który bedzie odpowiedni do spełnienia poniższych wymagań.

-pojemność 2TB
-możliwość oglądania filmów HD, 3D a wiec wyjście HDMI
-cena do 1000 zł
-najlepiej jakby ten dysk posiadał USB 3.0 (przydałoby sie do zgrywania z laptopa filmów o dużej pojemności)

Wszystkich znających sie na temacie proszę o podzielenie sie własną wiedzą i doświadczeniem.

Pozdrawiam
Mario
 

marbel28

New member
To co ty w końcu chcesz kupić, dysk czy odtwarzacz multimediów?

wsumie masz racje, bardziej to bedzie odtwarzacz multimediów niż typowy dysk zewnętrzny. Widziałem rózne modele WD, jest też LaCie ale ten podobno niezbyt dobry. Pytam sie bo może ktoś rownież szukał takiego dysku aby móc oglądać filmy wysokiej jakości bez konieczności podłaczania laptopa do TV, również móc przerzucać sobie filmy z innych nośników danych
pozdrawiam
 

damian820927

New member
Bez reklam
Podepnę się również do tematu na ta chwilę posiadam dysk 750GB Transcend z usb 2.0 który dzaiła super mkv, divx wszystko śmiga. Chcę teraz dokupić Transcend StoreJet 25M3 750GB z USB 3.0 żeby szybciej zgrywać z laptopa duże pliki mkv moje pytanie czy wejście usb w moim Samsungu C7000 uciągnie ten dysk bez konieczności dodatkowego zasilacza, nie chcę kolejnego kabla za tv ?
 

wrx

New member
Bez reklam
To zalezy od dysku, nie TV, generalnie.
Mam Transcend 3.0 - potrzebuje zasilania z 2 USB, nawet gdy jest podlaczony pod 5V eSata.
Mam tez WD 3.0 i smiga z jednego portu USB.
 

mil999

New member
Ale po co osobny odtwarzacz jeżeli w telewizorze też jest i radzi sobie z takimi filmami? Oczywiście zewnętrzny ma większe możliwości ale, bez urazy, jeżeli nie za bardzo odróżniacie zewnętrzny dysk od odtwarzacza multimedialnego to i tak nie wykorzystacie jego możliwości.
 

damian820927

New member
Bez reklam
wrx wiem, że nie od tv tylko od zasilania usb, czyli z Twojej wypowiedzi wnioskuje że masz ten dysk Transcend z usb 3.0 i masz podpięty do tv jednym kablem usb z dwoma końcami tem z zestawu,
do obydwóch wejść usb hdd + drugiego usb i śmiga, czy tak ?
marbel28 co do odtwarzacza to chyba kiepski pomysł te tv czytają wszystkie mkv i divxy no chyba że oglądasz jeszcze jakieś pliki w dziwnych formatach.
 

marbel28

New member
wrx wiem, że nie od tv tylko od zasilania usb, czyli z Twojej wypowiedzi wnioskuje że masz ten dysk Transcend z usb 3.0 i masz podpięty do tv jednym kablem usb z dwoma końcami tem z zestawu,
do obydwóch wejść usb hdd + drugiego usb i śmiga, czy tak ?
marbel28 co do odtwarzacza to chyba kiepski pomysł te tv czytają wszystkie mkv i divxy no chyba że oglądasz jeszcze jakieś pliki w dziwnych formatach.
wsumie racja, wystarczy mi poprostu dysk zewnętrzny a nie odtwarzacz multimedialny. Pytanie tylko czy przez USB wyciągne jakość Full HD czy tylko HD.
 

Kolina

Member
To zalezy od dysku, nie TV, generalnie.
Mam Transcend 3.0 - potrzebuje zasilania z 2 USB, nawet gdy jest podlaczony pod 5V eSata.
Mam tez WD 3.0 i smiga z jednego portu USB.

Hej.

Czy moglbys podac jaki masz konkretnie model tego dysku WD 3.0 - pytam gdyz sam planuje zakup dysku i bylaby to dla mnie (i pewnie dla innych tez) cenna informacja.

Z gory wielkie dzieki.
 

damian820927

New member
Bez reklam
marbel28 ja puszczam mkv w 720p i 1080p bez zająknięcia idzie, obraz jest rewelacyjny ostry, jeśli nawet by nie było to Full hd obraz jest rewelacyjny jestem bardzo zadowolony z jakości a jestem wymagający jeśli chodzi o jakść.
Teoretycznie standard USB 1.1 zapewnia przesyłanie danych z maksymalną prędkością 12 Mb/s, natomiast USB 2.0 zapewnia już teoretyczną przepustowość wynoszącą 480 Mb/s.
nowym standard usb 3.0 5 Gbit/s
A film FullHD średnio ma 30Mbit/s
 

SATAn_

New member
Bez reklam
Jakim programem nagrywać na dysk, bo na płytki blu-ray nagrywałem i nie było opcji do wyboru dysku zewn?

kopia filmu zgrana z plyty a nie nagrywana na dysk

przyznam sie zse plik sciagniety z torrenta, chcialem sprawdzic jak sie oglada taka jakosc, oj sie oglada niezmiensko :)
 

damian820927

New member
Bez reklam
obraz płyty pliki iso. jeśli się nie mylę, ale nasze Samsungi niestety nie mają takiej funkcjonalności nie odczytają pliku. Ja odtwarzam iso. z dysku przez OPPO albo dysk laptopa na tv.
 
Do góry